Урок читання. "Які ліки найнеобхідніші? і.Росоховатський "Універсальні ліки". Інсценізація уривка. Дискусія на задану тему.

Про матеріал
Мета даного уроку:поглиблювати знання учнів про фантастичні твори; розвивати навички діалогічного мовлення; удосконалювати техніку читання учнів, використовуючи різні види роботи над текстом; збагачувати активний словниковий запас; учити правильно висловлювати власні думки; розвивати увагу, пам’ять, зв’язне мовлення; виховувати любов та милосердя до ближнього.
Перегляд файлу

Читання, 4 клас

Тема. Які ліки найнеобхідніші? І. Росоховатський «Універсальні ліки». Інсценізація уривка. Дискусія на задану тему.

Мета: поглиблювати знання учнів про фантастичні твори; розвивати навички діалогічного мовлення; удосконалювати техніку читання учнів, використовуючи різні види роботи над текстом;

збагачувати активний словниковий запас; учити правильно висловлювати власні думки;

розвивати увагу, пам’ять, зв’язне мовлення; виховувати любов  та милосердя до ближнього.

Перебіг  уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над скоромовкою.

Скоромовки скоромовлю

Із великою любов’ю

Щоби ловкі скоромовки

Збагатили рідну мову.

2. Дидактична гра  «Шифрувальники»

лікар - ар + и

машина - а + ин + ка

іно + планета – а + я + ни

3. Дидактична гра «Добери риму»

Урок - (крок, пісок, строк, сорок...)

Тато - (свято, багато, небагато, почато...)

Наука -(мука, штука, щука, порука...)

Істота - (охота, турбота, пустота, ...)

Почуття - (життя, биття, сміття, співчуття...)

Допомога – (змога, підмога, строга, довгонога…)

4. Дидактична гра «Склади слова»

Інопланетяни - (планети, план, теля. літо, лан, поле, політ, Інна, Яна, Таня, Толя, тип ...)

5. Дидактична гра «Склади речення»

- Діти, складіть речення з утвореними словами.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Дати відповіді на запитання:

Про кого розповідається утворі?

Хто зробив машинку для Петрика?

Ким працював тато?

Чому Петрик пожалів Васька?

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ

— На цьому уроці ми закінчимо читати твір І. Росоховського «Універсальні ліки», проаналізуємо його та спробуємо дослідити, що врятує світ, які ліки необхідно винайти якнайшвидше.

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Розповідання початку твору учнями.

-- Що в тексті Вам видалось дивним?

-- Які події є реальними, а які – фантастичними?

2. Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне дочитування твору до кінця (с. 123-124)

—Чому на іншій планеті спалахнула епідемія? Що розповіли прибульці?

3. Фізкультхвилинка ( Відео «Райдуга»).

4. Словникова робота.

Прочитайте виділені вислови та поясніть їх зміст.

5. Інсценізація уривка твору.

--  Придумайте ще одного персонажа та вставте його в сюжет вистави.

6. Гра «Павутинка дискусії»

-- Що найбільше схвилювало вас в поданій історії?

-- Який момент найбільше вразив?

-- Використайте «павутинку дискусії», доведіть свою думку.

Так

Проблема

Ні

Так, …

Чи можна врятувати світ співчуттям та любов’ю до інших?

Ні, …

Висновок

7. Гра  «Склади свою кінцівку оповідання».

-- Поміркуйте, як моли б розвиватися події далі.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ.

— Який твір читали? Хто автор?

— Цікаво бути артистом?

— Хто найкраще зобразив свого героя?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Переказувати оповідання «Універсальні ліки».

Намалювати свою ілюстрацію до твору.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Білоус Валентина
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
23 лютого 2022
Переглядів
1842
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку