Урок №20/4 Практична робота 6 |
|
Клас дата
Урок 20/4. Формати даних: числовий, текстовий, формати дати та часу. Практична робота 6
«Уведення, редагування та форматування даних у середовищі табличного процесора».
Цілі:
Тип уроку: формування й комплексне застосування знань, умінь та навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, інструкції з ТБ.
Програмне забезпечення: МS Excel.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Проходження онлайн тестування на сайті На урок, аналіз результатів (з використанням смартфонів – скануємо QR-код, або за кодом доступу на комп’ютерах)
https://naurok.com.ua/test/formati-danih-formatuvannya-danih-klitinok-diapazoniv-30184.html
ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності. Робота в парах. Код відповіді: 1d, 2f, 3e, 4a b, 5c,6g
З'ясуйте способи виділення в MS Excel, |
|||
|
Об'єкт виділення |
|
Спосіб виділення |
1 |
клітинка |
a |
виділити першу клітинку діапазону, |
2 |
рядок |
b |
виділити першу клітинку діапазо ну, натиснувши ліву кнопку миші, переместити її вказівник до останньої клітинки діапазону |
3 |
стовпець |
c |
натиснути CTRL+A |
4 |
діапазон клітинок |
d |
вибрати клітинку |
5 |
усі клітинки аркуша |
e |
вибрати назву стовпчика |
6 |
несуміжний діапазон |
f |
вибрати номер рядка |
|
|
g |
виділити перший діапазон, натиснути CTRL і, утримуючи її, |
IV. Формування вмінь та навичок
Практична робота 6. Уведення, редагування та форматування даних у середовищі табличного процесора.
Робота за комп’ютером
Інструктаж учителя.
VIІ. Підсумки уроку
Рефлексія
1. Яких нових умінь ви набули на уроці?
2. Що далося легко, а що викликало труднощі?
За необхідності обговорюються проблеми та помилки, що виникали під час роботи.
На дошці складаємо разом схему (або робимо слайд):
VІІI. Домашнє завдання
Підручник § 4.3, ст. 108-109 впр.3
ІХ Оцінювання роботи учнів
Додаток
|
|
|
назва діапазону |
адреса діапазону |
колір |
прямокутний |
B2:H16 |
голубий |
горизонтальний |
D14:F14 |
червоний |
вертикальний |
E10:E11 |
жовтий |
несуміжний |
C5:C6, G5:G6 |
синій |
Аркуш перейменувати на Діапазони. Змінити колір ярличка Аркуша на жовтий.
Заголовок таблиці виконати шрифтом 16 розмір, курсивом та червоного кольору. Аркуш перейменувати на Завдання 1. Змінити колір ярличка Аркуша на червоний.
Діапазон B2:F6 заповнити блідно-жовтим кольором. Виділити цей діапазон та знайти значення середнього арифметичного чисел діапазону, суми чисел та кількість числових даних діапазону (шукаємо на Рядку стану). Записати їх відповідно в комірках H2:H4.
В клітинки діапазону I9:I12 ввести дану сьогодні та в кожній клітині діапазону вибрати різні формати Дата.
Аркуш перейменувати на Автозаповнення
Змінити колір ярличка Аркуша на помаранчевий.