Урок-гра за темою "Числівник"

Про матеріал
Розроблена гра допоможе вчителям перевірити та узагальнити знання учнів із теми "Числівник"
Перегляд файлу

                       Урок-гра «Числівникова країна»

Мета: поглибити та закріпити знання учнів про числівник, вчити  ставити питання та визначати числівники і їх види в реченнях, утворювати та відмінювати числівники; удосконалювати творчі вміння;

розвивати вміння будувати речення, поширюючи  їх числівниками; розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення, пам’ять, уяву, увагу;

виховувати повагу та шанобливе ставлення до навколишнього світу.

Обладнання: схема

Тип уроку: урок закріплення знань, формування практичних умінь на основі набутих знань, метод словесного та наочного навчання

                                                Хід уроку

І. Організаційний момент

. Оголошення теми, мети уроку

    Епіграф уроку

Не талант знати – талант працювати .

                                                                                                                (Прислів’я)

ІІІ. Проведення гри

*Учні діляться на команди (по п’ять учнів з кожного ряду). Кожна команда обирає назву для своєї команди та капітана.

*Представлення журі

                                                  Завдання 1

                                   Творче завдання «Сходинки»

   Кожна команда отримує аркуші паперу, на яких накреслена схема, яку треба заповнити числівниками , які закінчуються на –цять.

 

 

 

 

ц

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ц

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ц

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ц

 

 

 

 Відповіді: двадцять, сімнадцять, чотирнадцять, кільканадцять

                                                    Завдання 2

                                          Розгадайте ребуси

   Кожна команда на аркушах паперу отримує ребуси. Потрібно якомога швидше і правильно їх розшифрувати

           Пі 2 л     100 янка    Мі 100    Г 1 а    Смор 1 а

                   Ві 3 на       Під 3 мати      Ак 3 са

 Відповіді:  підвал,  стоянка,  місто,  година,  смородина,  вітрина, 

                                           підтримати, актриса

*Журі оцінює кожне завдання

                                              Завдання 3

                      «Математична хвилинка»

                     Записати  подані арифметичні вирази словами

                             ⅛ + ½;  ¾ + ¼;  ⅝ - ⅔;  ⅞ - ⅓

                                                       Завдання 4

                                                      «Музичний вернісаж»

Лунають уривки пісень, в яких вживаються числівники. Завдання: виписати числівники, вказати розряд за значенням.

                                                 Завдання 5

                          Завдання - змагання

                   Якомога швидше записати числівники словами

                                60,16, 12, 5, 9, 10, 90, 11, 20, 600

                                                 Завдання 6

                                            Конкурс капітанів

  Капітанам команд по черзі ставляться питання. Якщо капітан не знає відповіді, право відповіді надається капітанові іншої команди. За кожну правильну відповідь команда отримує 1бал.

         *Замінити одним словом кожне з поданих сполучень слів

  1. Порядковий номер, який відповідає числу 1000. (Тисячний)
  2. Число, яке становить двічі по два. (Чотири)
  3. Порядковий номер, який відповідає числу 6. (Шостий)
  4. Число, що становить тисячу тисяч. (Мільйон)
  5. Число, яке містить три сотні. (Триста)
  6. Збірне число, яке означає п’ять осіб. (П’ятеро)
  7. Сім десятків. (Сімдесят)
  8. Чотири сотні. (Чотириста)
  9. Порядковий номер, який відповідає числу 50. (П’ятдесятий)

                                    *«Запитання - відповідь»

10. Яка частина мови означає число, кількість і порядок при лічбі?

11. На які групи діляться числівники за значенням?

12. На які групи діляться числівники за кількістю слів?

13. Числівник «три» простий чи складний?

14. Які числівники належать до кількісних?

15. Чи пишеться «ь» у числівниках 50, 60, 70, 80?

16. Поставте числівник 400 у родовому відмінку.

17. Як пишуться порядкові числівники з – тисячний?

18. Як буде вживатися числівник 123 в давальному відмінку?

 

         *Доки журі підбиває підсумки, проводиться гра для глядачів.

                                 Потрібно відгадати слова-ребуси

                                         

                                Гра «Шифрувальник»

40а (сорока)                                          7’я (сім’я)

Ті100 (тісто)                                          мі100 (місто)

г1а (година)                                          ли 100к (листок)

3 зуб (тризуб)                                        3 вога (тривога)

*Журі підбиває підсумки уроку-гри та називає команду-переможця

VIII. Підсумок уроку

*Обмін враженнями проведеного уроку

IX. Домашнє завдання

Повторити тему «Числівник». Дібрати ребуси про числівники

 

docx
Додано
26 січня 2023
Переглядів
1561
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку