Урок "Інтегрований урок з природознавства, навчання грамоти, трудового навчання"

Про матеріал

Інтегрований урок з природознавства, навчання грамоти та трудового навчання для 1 класу. На уроці учні формують свої уявлення про види дерев, формують навички читання. Вчаться працювати в парах та групах. На уроці вчитель виховує любов дітей до природи, інтерес до художньої творчості.. .

Перегляд файлу

Інтегрований урок з навчання грамоти, природознавства та трудового навчання  в 1 класі

Тема уроку: « Види  дерев. Читання складів. Робота над казкою «Рукавичка». Практична робота: виготовлення аплікації до казки».

Мета уроку: формувати уявлення про дерева, формувати навички читання, розвивати мислення. Збагачувати словниковий запас учнів. Виховувати любов до природи, бажання  допомагати , виховувати інтерес до художньої творчості.

Хід уроку.

І. Емоційне налаштування на урок.

Продзвенів дзвінок,
Починається урок.
Наші вушка на маківці.
Очі ширше відкриваємо,
Слухаємо і запам'ятовуємо.
Ні хвилини не втрачаємо.

  1. Вправа «Очікування»
  • Сьогодні у нас буде незвичайний урок. Ми поєднаємо на ньому і природознавство, і навчання грамоті, і трудове навчання.
  • Що ви очікуєте від такого уроку?
  • Як ви гадаєте, яким він буде?
  • Продовжить речення: Я хочу, щоб урок був…..

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Відгадування загадок.
  • Щоб дізнатися про що піде мова на уроці, треба відгадати загадки.

Що повітря очищає,

     вдень від спеки захищає

     ще й від вітру в час негоди,

      є частинкою природи. (Дерево)

 

 

Стоять у полі сестрички:
Білі сукні,
Шапочки зелені. (Берези)

 

Що ж це за дівчина:
Не швачка, не майстриня,
Нічого сама не шиє,
А в голках круглий рік. (Ялинка)

  • Яка відмінність між березою та ялинкою?

ІІІ. Засвоєння знань.

1.Захист лепбуків «Листяні та хвойні дерева».

( учні заздалегідь готували лепбуки за даною темою)

  • Які ж дерева називають листяними?
  • Які – хвойними?

2.Робота над чистомовкою.

-Подивіться, який листочок до нас завітав у гості?( березовий)

- А на ньому чистомовка.

Ра, ра, ра— дуже рада дітвора.

Ро, ро, ро— розмальоване відро.

Ру, ру, ру— ручку в школу я беру.

Ре, ре, ре— мама одяг пере.

Ар, ар, ар— загудів комар.

Ир, ир, ир— миші з’їли сир.

Ір, ір, ір— сосновий бір.

Ор, ор, ор— росте мухомор.

  • Який звук повторюється?
  • Якою буквою він позначається на письмі?

3.Відновлення слів.

- Вітер був дуже сильний і закрив листями  букви. Нам треба їх убрати та прочитати слова.

*анок           * оса           ви*осла           *осла        *анком

4.Рухлива хвилинка.

 

Результат пошуку зображень за запитом "рухливі хвилинки про дерева"

5. Робота з «розсипанкою».

-Налетів сильний вітер і разом з останніми листочками розлетілись літери.

Зберемо їх і прочитаємо назву до казки, яку ви добре знаєте.

                                     «К А В И Ч К А Р У»

6.Технологія «Мікрофон»

- Назвіть свої улюблені казки?

7.Гра «Складаємо пазл»

-Працювати будемо у групах. Перевіремо, чи знаєте ви казкових героїв. І яка казка завітала до нас у гості. Що відгадати, треба скласти малюнок.

1 група – казка «Колобок»

2 група – казка «Айболит»

3 група – казка Кіт у чоботях»

4 група – казка «Рукавичка»

8.Робота над казкою «Рукавичка».

а) перегляд відео казки

б) пригадування героїв казки

в) бесіда за змістом казки:

- Хто поселився у рукавичці спочатку? Потім? Хто був останнім?

- Як звірі поводились у рукавичці?

- Чого вчить  нас ця казка?

9.Створення аплікації до казки «Рукавичка». Робота в парах.

- А зараз спробуємо відтворити, як звірі прибігли до рукавички.

- Візьміть конверт з персонажами . Посередині аркуша розмістіть рукавичку і звірів біля неї.

10.Самостійне виконання роботи.

11. Виставка робіт.

ІV. Рефлексія.

«Мікрофон»

  • Я дізнався…..
  • Я навчився….
  • Для мене стало новим…
  • Мене здивувало….
  • Я зрозумів, що можу……
  • Що ви зрозуміли з уроку, якими ви маєте бути?

 

 

 

docx
Додано
15 травня 2018
Переглядів
700
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку