Урок "Комп'ютерна презентація. Об'єкти комп'ютерної презентації"

Про матеріал
Розробка конспекту уроку у 5 класі "Комп'ютерна презентація. Об'єкти комп'ютерної презентації"
Перегляд файлу

 

Клас: 5

 

Предмет: інформатика

 

Тема уроку: Комп’ютерна презентація. Об’єкти комп’ютерної презентації

Тип уроку: відкриття нового знання

 

Мета уроку: формування інформатичної компетентності щодо проєктування комп’ютерної презентації та її об’єктів;  розвиток ключових компетентностей: спілкування рідною мовою; інформаційно-цифрової компетентності; уміння вчитися.

 

Завдання уроку:

                 Засвоїти знання щодо:

-         Вимог до ком’пютерної презентації та етапів її створення;

-         Об’єктів комп’ютерної презентації ;

                 Сформувати вміння (навички):

       створювати слайди, змінювати їх макети, копіювати та видаляти;

       вибирати та оформлювати тему презентаціїі;

       запускати показ презентації.

                 Розвинути установки до:

       Створення слайдової презентації;

       Запуску демонстрації презентації

Очікувані навчальні результати:

                 знання:

-         вимог до ком’пютерної презентації та етапів її створення;

-         об’єктів комп’ютерної презентації.

                       вміння:

       створює слайди, змінює їх макети, копіює та видаляє;

       вибирає та оформлює тему презентаціїі;

       запускає показ презентації;

                       установки до:

-         створення слайдової презентації;

-         запуску демонстрації презентації

 

 

Розумові операції: (аналіз, аналогія, порівняння, синтез, узагальнення, оцінювання тощо).

 

Демонстраційний матеріал: презентація

 

Роздатковий матеріал: пам’ятки, картки, листи самооцінки.

 

Технічне забезпечення уроку: комп'ютери підключені до Іnternet, інтерактивна дошка.

 

Оформлення дошки (малюнок, епіграф):

Паливо - презентація з інформатики

 

 

 

 

 

 

 

ПЕРЕБІГ УРОКУ

 

№ п/п

Етап уроку

Мета етапу

Можливі методи, прийоми/Навчальні дії

Орієнтовний  час

1.

Самовизначення до діяльності (мотивація).

Дидактичні: включення в навчальну діяльність на особистісно значущому рівні; визначення змістової області матеріалу.

Психологічні: забезпечення психологічного настрою на роботу

 

Пролунав для вас дзвінок,
всіх покликав на урок!
Ось і ми часу не гаймо,
інформатику вивчаймо.

 

Вправа «Настрій» Любі друзі. З яким настроєм ви сьогодні прийшли на урок? Сподіваюся у кого добрий, таким і залишиться. А у кого не дуже – покращиться. Показати за допомогою міміки, як на смайлику, свій настрій.

 

1-2 хв.

2.

Актуалізація знань і виконання пробної навчальної дії/

Дидактичні: готовність мислення й усвідомлення потреби до оволодіння новим знанням чи способом дії

Психологічні: створення ситуації утруднення під час виконання завдання

 

Завдання: Розгадайте ребус

C:\Users\User\Downloads\Скриншот 10-06-2022 09_50_05.jpg

 

 

 

5-7 хв.

3.

Локалізація (ідентифікація) утруднення (виявлення місця й причини утруднення в діяльності)

Дидактичні: виявлення місця (де?) і причини (чому?) утруднення.

Психологічні: створення умов для аналізу учнями повноти своїх знань

 

-         Де в своєму житті ви чули це слово?

-         Хто вже здогадався, яка тема сьогоднішнього уроку?

3-4 хв.

4.

Побудова проекту виходу з утруднення («відкриття» дітьми нового знання)

Дидактичні: формулювання мети й теми уроку; побудова дітьми нового способу дій і формування навичок до його застосування;

підбір варіанту виходу з утруднення (побудова еталону, читання або самостійне формулювання правила, алгоритму).

Психологічні: активізація розумової діяльності

 

 

 

 

Так, сьогодні ми будемо вести мову про комп’ютерну презентацію та її об’єкти .

Робота з підручником  та з презентацією

Віднайдійть значення цього слова у тлумачному словнику на ваших гаджетах.

 Виходячи зі словника

Презентація – “presentation”, що означає передаю, вручаю.

Презентація – це представлення, подання.

“Комп'ютерна презентація”

Щоб ви краще зрозуміли призначення, структуру комп’ютерної презентації, перегляньте декілька з них.

Після їх перегляду ви повинні спробувати дати означення презентації, з чого вона складається.

Перегляд презентацій.

“Моя рідна школа”

“Тварини мого краю”

Інтерактивна гра “Метод прес”.

- Що таке «презентація»?

- З чого вона складається?

- Які відмінності є між презентаціями?

- Яке враження на вас справили переглянуті презентації?

 

 

 

 

4-6 хв.

5.

Реалізація побудованого проекту виходу з утруднення та вирішення вихідного завдання

Дидактичні: Пошук нового способу дій.

Психологічні: формування умінь аналізувати ситуацію й проєктувати правила, алгоритми, способи дій та представляти їх в узагальненому вигляді

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Для роботи з презентаціями, по їх створенню на комп’ютері призначена програма  пакету Microsoft Power Point.

Для з’ясування інтерфейсу Power Point проведемо роботу в групах.

1 група

https://skr.sh/i/100622/8CBlsDac.jpg?download=1&name=%D0%A1%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BD%D1%88%D0%BE%D1%82%2010-06-2022%2013:11:13.jpg

 

2 група

https://skr.sh/i/100622/8CxlTeWG.jpg?download=1&name=%D0%A1%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BD%D1%88%D0%BE%D1%82%2010-06-2022%2013:09:03.jpg

 

 

3 група

 

https://skr.sh/i/100622/ePhzekhy.jpg?download=1&name=%D0%A1%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BD%D1%88%D0%BE%D1%82%2010-06-2022%2013:12:23.jpg

 

Проведення експрес обговорення результатів.

 

 

 

 

 

 

 

5-8 хв.

6.

Первинне закріплення в зовнішньому мовленні

Дидактичні: Засвоєння нового способу дій.

Психологічні: первинне формування умінь в умовах використання нового знання

Практичне завдання.

1. Виконайте завдання

Завдання 1. Завантажити програму Microsoft Power Point:

  1.     через кнопку Пуск ( зверніть увагу і запам’ятайте піктограму програми);
  2.     вийдіть з програми;
  3.     завантажте програму через контекстне меню.

Завдання 2. Перегляньте способи створення презентації

«Мозковий штурм»

  1.     Які способи існують для створення презентації?
  2.     Який спосіб вам  більше сподобався? Чому?
  3.     Який спосіб дозволяє найбільш виявити свої творчі здібності?

-         Тему презентації ви дізнаєтесь, якщо з’ясуєте за опорними словами, про що йдеться мова.

  1. Дружні
  2.  НУШ
  3. 22
  4. Шкільна газета

-         Отже, ваше завдання спроектувати презентацію “Наш клас”. Свої ідеї ви повинні записати до слайдів. Під час проектування презентації врахуйте поради, що до змісту презентації

ВИМОГИ ДО ЗМІСТУ ПРЕЗЕНТАЦІЇ

(ЗА Д.ЛЬЮЇСОМ)

 

         Кожен слайд має відображати одну думку.

         Текст має складатися з коротких слів та простих речень.

         Рядок має містити 6-8 слів.

         Всього на слайді має бути 6-8 рядків.

         Загальна кількість слів не повинна перевищувати 50.

         Дієслова мають бути в одній часовій формі.

         Заголовки мають привертати увагу аудиторії та узагальнювати основні положення слайду.

         У заголовках мають бути і великі, і малі літери.

         Слайди мають бути не надто яскравими – зайві прикраси лише створюють бар'єр на шляху ефективної передачі інформації.

         Кількість блоків інформації під час відображення статистичних даних на одному слайді має бути не більше чотирьох.

         Підписи до ілюстрації розміщуються під нею, а не над нею.

         Усі слайди презентації мають бути витримані в одному стилі.

Презентацію ви спроектували, а тепер створіть її за допомогою Power Point. Демонстрація презентації

4-5 хв.

7.

Самостійна робота з самоперевіркою за зразком/еталоном

Дидактичні: інтеріорізація нового способу дій; організація  самостійного виконання завдання; індивідуальна рефлексія досягнення мети.

Психологічні: розвиток уваги, уміння критично  оцінювати свою роботу

Інтерактивні вправи

Робота з інтерактивною дошкою:

https://learningapps.org/display?v=p68dgb5tc22

 

3-5 хв.

8.

Включення в систему знань і повторення

Дидактичні: включення використання нового способу дій в систему знань під час виконання творчого завдання, повторення і закріплення раніше вивченого

Психологічні: формування здатності працювати в групах

Гра «Так-Ні»

-У вас є дві цеглинки: червона - «Ні»,  зелена - «Так».

Презентація – це представлення, подання.

Комп’ютерна презентація це презентація створена на комп’ютері.

Презентація складається з таких етапів: створення, демонстрація.

Кожна презентація складається зі слайдів.

Слайд може містити текстові, графічні, звукові, відео та інші об’єкти.

Перший слайд у презентації називається стартовим.

 

 

 

5-8 хв.

9.

Рефлексія діяльності (підсумок уроку)

Дидактичні: організація самооцінки результатів діяльності, усвідомлення нового методу, меж застосування нового знання, ступеня досягнення цілей уроку.

Психологічні: формування здатності до самооцінювання

Прийом «Незакінчене речення»

-Сьогодні на уроці я дізнався про…

-Ці знання мені знадобляться…

 

docx
Додано
21 листопада 2023
Переглядів
434
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку