Урок. Контрольна робота за темою "Міфи, легенди, перекази українців. Народні казки."

Про матеріал

Мета: повторити, систематизувати та закріпити вивчений матеріал; виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою їх корекції; розвивати зв'язне писемне мовлення учнів, уміння виділяти головне, оцінювати прочитане та висловлювати своє судження з обґрунтуванням; виховувати кращі моральні якості на основі загальнолюдських цінностей. Тип уроку: контроль, корекція знань та вмінь.

Перегляд файлу

5 клас

Урок .

Тема. Контрольна робота№1. Міфи, легенди, перекази українців. Народні казки.

Мета: повторити, систематизувати та закріпити вивчений матеріал; виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою їх корекції; розвивати зв’язне писемне мовлення учнів, уміння виділяти головне, оцінювати прочитане та висловлювати своє судження з обґрунтуванням; виховувати кращі моральні якості на основі загальнолюдських цінностей.

Тип уроку: контроль, корекція знань та вмінь.
Обладнання, наочність: тестові завдання для самоконтролю з різними рівнями складності.

 

Перебіг уроку

І. Організаційний  момент.

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

III. Пояснення вчителя щодо виконання контрольної роботи

Завдання 1-6 - 0,5 бала, 7- 2 бали, 8,9,10,11 –по 1 балу, 12-3 бали.

IV. Виконання контрольної роботи

 

Початковий рівень

  1. Дочка вдови з легенди « Про Зоряний Віз» пішла з дому на пошуки..

А кращої долі;

Б води для матері;

В нареченого;

Г чарівного зілля

  1.  Якого звіра залишить пес, щоб жити з людиною (легенда «Чому пес живе коло людини?»

А ведмідь;

Б рись;

В лев;

Г вовк

  1. Укажіть героя, якого стосується опис «…обличчя його уявлялося подібним до сонячного кола, із русявою бородою-промінчиками»:

А Сварог;

Б Дажбог;

В Берегиня;

Г Перун

  1. Чому, за легендою, озеро назвали Синевірським («Як виникли Карпати»)?

А щоб уславити воїна Синевіра;

Б бо воно було синє-синє, як небо;

В бо воно мало синій вир;

Г сподобалась назва.

  1. Берегиня була богинею (міф «Берегиня»):

А ранкового марева;

Б темної ночі;

В краси, добра «хатня» богиня;

Г війни

  1. Хто виручив дівчину з легенди «Чому в морі є перли і мушлі?»

А золота рибка;

Б золота черепаха;

В золотий кит;

Г золотий дельфін

  1. Установіть відповідність між героями та творами фольклору.

1 Угорський король

А «Як виникли Карпати»

2 Орел

Б «Неопалим купина»

3 Силун

В «Мудра дівчина»

4 Маруся

Г «Яйце-райце»

Середній і достатній рівні

  1. Яку загадку загадав пан братам, які прийшли до нього ділити корову? («Мудра дівчина»)
  2. Назвіть персонажа казки за описом: одна нога за вухо прив’язана, а на одній скаче, бо коли відв’яже другу, то одним ступнем увесь світ переступить. («Летючий корабель»)
    1. . Що таке міф? Наведіть декілька при­кладів міфів, які ви прочитали.
    2. . Що таке казка?

Високий рівень

11. Напишіть твір-мініатюру на одну з тем:

А  «Які магічні здібності я хотів би мати і чому?».

Б «Чи завжди добро перемагає зло?» (За вивченими казками)

В «Який фольклорний твір мені сподобався найбільше?».

 

V. Домашнє завдання

 VІ. Підсумок уроку

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Лимешко Римма
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
29 жовтня 2018
Переглядів
1286
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку