Урок"Культура і релігія Давньої Індії"

Про матеріал

На уроці вчитель ознайомить учнів з культурою та духовним світом Давньої Індії, відкриттями індійців.Відбувається подорож у минуле і порівняння з сучасністю.

Перегляд файлу

Тема уроку: Культура і релігія Давньої Індії

Мета уроку: створити в учнів уявлення про особливості розвитку та самобутність індійської цивілізації, культури та духовного світу індійців; виховувати розуміння вкладу Індії у загальносвітовий культурний розвиток.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: словник, зошит,підручник,роздатковий матеріал.

                                           Хід уроку

  1. Організаційний момент.
  2. Актуалізація опорних знань

Історичний диктант.

  1. На якому континенті розташувалася Давня Індія?  (Азія)
  2. На якому півострові була розташована Давня Індія? (Індостан)
  3. Який океан омиває півострів Індостан? (Індійський океан)
  4. Які річки протікали в Давній Індії? ( Інд та Ганг)
  5. Які гори відгороджували Давню Індію ? (Гімалаї)
  6. Біля якої річки виникла перша індійська цивілізація? (Інд)
  7. Які найвідоміші міста найдавнішої індійської цивілізації? ( Хараппа та Мохенджо- Даро)
  8. Які племена вторглися в Індію близько 1500 р. до н.е? (Арії)
  9. Як називались групи людей, на які ділилося індійське суспільство? (Варни)
  10. Який бог розподілив людей на варни ? (Брахма)
  11. Як називались люди, які виникли з уст бога?( Брахмани)
  12. До якої варни належав раджа (правитель індійців) ? (До кшатріїв)
  13. Як називали слуг? ( Шудри)
  14. Як називали групу людей,які виконували найтяжчу та брудну роботу? ( «Недоторкані» (парії))
  15. Яку династію започаткував Чандрагупта? ( Маурїв )
  1. Вивчення нового матеріалу.
  1. Учитель характеризує суспільний устрій індійської держави, використовуючи схему «Повновадження раджі».

                               РАДЖА

Верховний                  Командувач            Головний                  Захисник дхарми-

розпорядник             війська                      управлінець             правил богоугодного

                                                                                                              життя

  1. Розповідь учителя про найдавніші культи Індії.

Індуїзм. Буддизм

  • Робота зі словником.

 

  1. Розповідь учителя про розвиток літератури

« Махабхарата» та «Рамаяна».

  • Запис до таблиці досягнень індійців

Орієнтовний вигляд таблиці :

Література                                                       Зміст пам`яток

«Рігведа»                       Найдавніша збірка ведичних гімнів і заклинань

«Рамаяна»                     Поетичне оповідання про пригоди принца Рами,що боровся

                                          За порятунок своєї дружини.

«Махабхарата»            Поема про боротьбу між родами Пандавів і Кауравів.

 

  1. Робота у зошиті
  1. «Винаходи індійців».
  • Десяткова система числення;
  • Цифри, які використовують до сьогодні;
  • Шахи;
  • Цифра «нуль».
  1. Давньоарійські боги:

Індра – бог грози і блискавки;

Рудра – бог бурі;

Варуна – бог неба;

Сур`я – бог сонця;

Яма – бог мертвих;

Агні – бог вогню.

 

  1. Узагальнення та систематизація знань.
  • Закінчить речення:
  1. Життя – це …..
  2. Щоб припинити страждати, треба припинити ….
  3. Людські страждання від бажань…..
  4. Жити треба так ……
  1. Підсумок уроку.
  1. Заключне слово вчителя.
  2. Оцінювання роботи на уроці учнів.
  1. Домашнє завдання

Твір – мініатюра «Подорож у минуле»

docx
Додано
3 липня 2019
Переглядів
1104
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку