Урок "Ландшафти України.Степова зона"

Про матеріал
Урок з використанням методики "Перевернуте навчання",з використанням інтерактивних прийомів
Перегляд файлу

Предмет: Географія .

Клас : 8

Тема,що вивчається за програмою:ТЕМА 7. ЛАНДШАФТИ   УКРАЇНИ.

Тема уроку: Степова зона.

Мета: вивчати поняття про ландшафт степової  зони,чинники його формування;навчати характеризувати степовий ландшафт,аналізувати картографічні джерела знань;формувати уявлення про природу степу України,вміння  прогнозувати наслідки антропогенного впливу на природну зону;

розвивати образне, логічне мислення, правильне мовлення, практичні вміння роботи з картографічними джерелами знань;інформаційно-комп’ютерну компетенцію;

виховувати екологічну культуру,відповідальне ставлення до природи рідного краю-степу; географічну, загально учнівську культуру та грамотність.

    Реалізовувати наскрізні змістові лінії:«Екологічна безпека  та сталий розвиток», «Здоров’я і безпека», «Громадянська відповідальність».

Обладнання: наочний ряд: стінні карти «Фізична карта світу», «Фізична карта України», «Політична карта світу», «Ландшафти України»; гербарні зразки рослин степової зони, зразок народного оберега «Дідух», кошик із сухоцвітами (типові рослини степу); довідник «Культурні злакові рослини степової зони»; ілюстративний матеріал

Обладнання в учнів: підручники, атласи, контурні карти, кольорові олівці, навчальне обладнання, додатковий матеріал до своїх виступів.

Тип уроку:засвоєння нового навчального матеріалу з використанням технології «Перевернутого навчання»

Попередня підготовка: учням дається завдання по технології «Перевернутого навчання» на платформі Google-клас опрацювати матеріал по темі «Степ», підготувати свій «Пазл» та його презентацію.

План і перебіг уроку:

Етап уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

Організаційний момент

Привітання, мобілізація уваги учнів

 

Актуалізація ЗУН учнів

1.Прийом «Географічні новини» (учні розповідають про новини в світі ,показуючи країни,регіони,де відбулась подія)

2.Перевірка знань про раніш вивчені теми «Мішані ліси», «Лісостепова зона» -прийом «Геосупермаркет»(у кошику учні «купують  товар» - аркуші із запитаннями про природні зони,а вчитель «розплачується» оцінками

Індивідуальне усне опитування біля карти

 

 

Індивідуальне усне опитування

Мотивація навчальної діяльності учнів

Розповідь «З цією природною  зоною ви зустрічалися неодноразово при вивченні фізичної географії материків . Вона мала такі назви:

«Пампа»-південь Південної Америки

«Льянос»-басейн  р.Оріноко Пд. Америка;

«Прерії»-Північна Америка

«Вельди»-південь Африки

«Савани»-східна Африка

«Туссокі»- Нова Зеландія.

 А в Азії і на північ від Чорного моря-ця зона називається  степ.

Тема, мета,завдання  уроку.

Розповідь вчителя біля карти світу , демонстрація материків або регіонів

Вивчення нового матеріалу

Прийом «Пазл»- учні складають загальну картину «Степ» зі своїх пазлів за тематикою:

1.«Степ в історії людства»(учитель)

2. «Географічне положення»

3. «Тектонічна будова»

4. «Рельєф»

5. «Корисні копалини»

6. «Клімат»

7. «Внутрішні води»

8.«Рослинний світ» (учень+агроном місцевого господарства ТОВ «Южноє»)

9. «Тваринний світ»

10. «Екологічні проблеми»

11. «Охорона природи»(учень + директор Старомлинівського краєзнавчого музею)

 

 

 

 

 

Індивідуальне усне опитування-учні «захищаю

ть» свої «пазли»-демонструють їх,прикріплюючи на дошку

 

 

 

 

Узагальнення,

систематизація

закріплення вивченого мате

ріалу на творчому рівні

Аналіз  складеної схеми «Степ»

 

 

Робота з контурними картами:позначення   межі зони степу в контурних картах

Евристична бесіда

 

Фронтальна прак

тична робота

Домашнє завдання

Читати відповідний  параграф підручника, відповідати на запитання параграфа

 

Підсумки уроку

Прийом «П’ять речень»-

що ми вже знаємо?

що ми вже вміємо?

Учні  формують п’ять речень по темі  уроку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема: Гірські ландшафти  Українських Карпат.

Мета:ознайомити учнів з розташуванням Українських Карпат,

вивчати поняття про гірські ландшафти Українських Карпат, чинники їх формування; навчати характеризувати гірський ландшафт, аналізувати картографічні джерела знань;

формувати уявлення про природу Українських Карпат, вміння  прогнозувати наслідки антропогенного впливу на природну зону; розуміння  рекреаційного значення природних комплексів Українських Карпат;

розвивати образне, логічне мислення, правильне мовлення, практичні вміння роботи з картографічними джерелами знань; інформаційно-комп’ютерну компетенцію;

виховувати екологічну культуру,відповідальне ставлення до природи своєї держави; географічну, екологічну та загальноучнівську культуру і грамотність.

     реалізовувати наскрізні змістові лінії:«Екологічна безпека  та сталий розвиток», «Здоров’я і безпека» , «Громадянська відповідальність».

Обладнання:наочний ряд:стінні карти « Фізична карта світу» ,«Фізична карта України», «Політична карта світу», «Ландшафти України»; ілюстративний матеріал по темі.

в учнів: підручники, атласи, контурні карти, кольорові олівці, навчальне обладнання, матеріали  по попередній домашній роботі(тексти,додатковий матеріал,ілюстративний матеріал)

Тип уроку:комбінований

Попередня підготовка: учням дається завдання по технології «Перевернутого навчання» на Google- платформі опрацювати матеріал по темі «Українські Карпати»

План і перебіг уроку:

Етап уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

Організаційний момент

Привітання, мобілізація уваги учнів

Прийом «Географічні новини»

 

Індивідуальне усне опитування біля карти

Актуалізація ЗУН учнів

Виконання тестових завдань з теми «Степова зона»

Опитування:Які гірські системи  розташовані в Європі?Де розташовані Карпати? Яку територію займають  в Україні?

Фронтальне письмове опитування

 

Фронтальне усне опитування біля карти «Світ»

 

Мотивація навчальної діяльності учнів

Прийом «Асоціативний кущ»:

1) групи учнів на місцях записують слова-асоціації  до  словосполучення «ГІРСЬКИЙ  ЛАНДШАФТ»

2)кожна група зачитує вголос свої слова-асоціації;

3) вибір спільних слів у всіх групах і запис їх на дошці 

Тема, мета,завдання  уроку.

 

Робота у групах на місцях,фронтальна робота біля дошки

Вивчення нового матеріалу

Виступи учнів за планом:

-Географічне положення та розміри Українських Карпат

-Особливості геологічної та тектонічної будови.

- Рельєф,корисні копалини

- Клімат

- Внутрішні води.

-Грунти.

-.Органічний світ

-Екологічні проблеми

- Охорона природи

 

Усна практична робота з географічними картами під керівництвом  учителя.

 

Індивідуальне усне опитування-учнів за прочитаними вдома матеріа лами з теми

 

 

Узагальнення,

систематизація,закріплення вивченого матеріалу на творчому рівні

Робота із запитаннями та завданнями для самоперевірки(параграф 35,36)

Прийом «Я-менеджер туристичної фірми»:підготуйте за 2 хв. рекламний флаєр «Чому варто відвідати Українські Карпати?»

Робота у групах: кожна група відповідає на кон кретне запитання

 

Домашнє завдання

Читати 35,36 параграф підручника, на Googl - платформі  читати матеріал з теми «Чорне море»

 

Підсумки уроку

що ми вже знаємо?

що ми вже вміємо?

Фронтальна бесіда

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема: Природні  умови і ресурси Чорного моря.

Мета:навчати учнів давати  комплексну характеристику Чорного моря, оцінку його природним ресурсам,

формувати вміння аналізувати  наслідки господарського використання  людиною багатств  Чорного моря;  прогнозувати наслідки антропогенного впливу на природну зону;вміння показувати на карті елементи берегової лінії Чорного моря, розуміння  рекреаційного значення природних комплексів Українських Карпат;

 розвивати образне,логічне мислення,правильне мовлення,практичні вміння роботи з картографічними джерелами знань;інформаційно-комп’ютерну компетенцію;виховувати екологічну культуру,відповідальне ставлення до природи рідного краю-степу;географічну,загально учнівську культуру та грамотність.

Реалізовувати наскрізні змістові лінії:«Екологічна безпека  та сталий розвиток», «Здоров’я і безпека» , «Громадянська відповідальність».

Обладнання:наочний ряд:стінні карти « Фізична карта світу» ,«Фізична карта України» , «Політична карта світу», «Ландшафти України»;ілюстративний матеріал;

в учнів:підручники,атласи,контурні карти,кольорові олівці,навчальне обладнання,матеріали  по попередній домашній роботі(тексти,додатковий матеріал,ілюстративний матеріал)

Тип уроку:комбінований

Попередня підготовка: учням дається завдання по технології «Перевернутого навчання»  на  Googl- платформі опрацювати матеріал по темі «Чорне море».

План і перебіг уроку:

Етап уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

Організаційний момент

Привітання

мобілізація уваги учнів

Прийом «Географічні новини»

 

Індивідуальне усне опитування біля карти

Перевірка  домашнього завдання

Актуалізація ЗУН учнів

Виконання тестових завдань з теми «Українські Карпати»

 

Бесіда: Україна- морська держава?Які моря омивають нашу державу?Хто був на Чорному морі?Які у вас враження ві Чорного моря?

Фронтальне письмове опитування

 

Фронтальне усне опитування біля карти

Мотивація навчальної діяльності учнів

Опрацювання  вступу  до параграфа 38

 

Тема, мета,завдання  уроку.

Фронтальна бесіда

 

Вивчення нового матеріалу

Виступи учнів за планом:

-Географічне положення та розміри

-Геологічної та тектонічної будови

- Корисні копалини

- Кліматичні показники

-.Органічний світ

-Екологічні проблеми,охорона природи

 

Індивідуальне усне опитування-учнів за прочи таними вдома матеріалами з теми

Узагальнення,систематизація,закріплення вивченого

матеріалу на творчому рівні

Робота із запитаннями та завданнями для самоперевірки(параграф 38)

 

Прийом «П’ять речень»

Фронтальне усне опитування з елементами бесіди

Домашнє завдання

Читати 38 параграф підручника, на Googl - платформі  читати матеріал з теми «Азовське море»

 

Підсумки уроку

що ми вже знаємо?

що ми вже вміємо?

Фронтальна бесіда

 

 

 

docx
Додано
14 квітня 2019
Переглядів
926
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку