Урок математики 3 клас. Тема "Порівняння дробів"

Про матеріал
Дана розробка уроку навчить порівнювати дроби з однаковими знаменниками і дроби з однаковими числівниками; відпрацювати навички розв’язування текстових задач, що містять дроби
Перегляд файлу

Тема: «Порівняння дробів».

Мета: навчити порівнювати дроби з однаковими знаменниками і дроби з однаковими числівниками; відпрацювати навички розв’язування текстових задач, що містять дроби; розвивати мислення, увагу, пам'ять, мову; розвивати пізнавальну активність.

Обладнання: гра «Увага», аркуші паперу, ножиці, кольорові олівці.

 

Хід уроку

 

I. Організація класу.

 

II. Актуалізація знань.

  1. Гра «Увага».

 

О

 

Ч

Щ

Р

Y

 

 

  1.     Порівняйте дроби.

  і    ;   і  (Запис на дошці)

 

  • Чому   <    ;   <  ?

 

  1.     Запишіть за допомогою цифр.

;  ; ;  ; .

 

  • Що ви записали?
  • Що називається дробом?
  • Назвіть знаменник.
  • Що показує знаменник?
  • Назвіть числівник.
  • Що показує числівник?

 

III. Постановка навчальної задачі.

  • Порівняйте дроби

  і    ;   і 

 

(Учні висловлюють свою думку, наводять докази)

 

Вчитель повідомляє мету уроку: вчитися порівнювати дроби з однаковими числівниками або з однаковими знаменниками.

На дошці відкривається тема уроку: «Порівняння дробів».

 

  1. Відкриття дітьми нового знання.

 

Практична частина

1 варіант

1. Накресліть два прямокутника зі сторонами 2 см і 4 см.

2. Знайдіть частину першого прямокутника, заштрихуйте зеленим кольором, підпишіть.

3. Знайдіть другого прямокутника, заштрихуйте червоним кольором, підпишіть.

4. Виріжте заштриховані частини і порівняйте способом накладання.

 

2 варіант

1. Накресліть два прямокутника зі сторонами 2 см і 6 см.

2. Знайдіть першого прямокутника, заштрихуйте червоним кольором, підпишіть.

3. Знайдіть другого прямокутника, заштрихуйте зеленим кольором, підпишіть.

4. Виріжте заштриховані частини і порівняйте способом накладання.

 

Висновок 1 варіанта:

  >    або    < 

Відповідно з двох дробів з однаковими знаменниками більший той, у якого числівник більше.

 

Висновок 2 варіанта

  <    або    > 

Відповідно з двох дробів з однаковими числівниками більший той, у якого знаменник менше.

 

  • Порівняйте свої висновки з висновком підручника.

 

  1.       Фізкультхвилинка

 

  1.    Первинне закріплення.
  1. а) Покажи на числовому промені дроби

;   ;  ;   ;

 

б) Порівняй:

  і    ;   і 

 

  1. Розшифруй назви театральних вистав, розташовуючи дроби

а) в порядку зростання

Я

Д

Е

Т

А

Р

Г

І

 

б) в порядку зменшення

М

І

Д

Е

Я

К

О

 

 

  1.     Самостійна робота
  1. Яка частина фігури заштрихована?

  1. Порівняй

  *    ;      *  ;      * 

 

 

  1. Розв’язування задач. Бліц-турнір
  1. Хлопчик за 3 дні прочитав 32 сторінки. В перший день він прочитав
    частину книги, в другий день - частину книги. Скільки сторінок прочитав хлопчик в 3 день?
  2. На полиці 12 книжок. Хлопчик взяв   частину книжок. Скільки залишилось книжок на полиці?
  3. У понеділок бібліотека видала 160 книг, у вівторок - частини того, що видала у понеділок. Скільки книг було видано за 2 дні?
  4. Від сувою тканини довжиною 60 м відрізали частину, а від сувою тканини довжиною 90 м відрізали частину. Від якого сувою тканини відрізали більше і на скільки більше?

 

  1.         Підсумок уроку
  • Чому вчилися на уроці?
  • До якого висновку дійшли?

 

 

  1. Домашнє завдання.

Скласти і порівняти дроби з однаковими числівниками і дроби з однаковими знаменниками.

 

docx
Додано
26 квітня 2020
Переглядів
3607
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку