Урок на тему: " Вступ до курсу громадянська освіта"

Про матеріал
Вступний урок до курсу громадянська освіта.В уроці використані прийоми і методи,що розвивають критичне мислення, комунікаційні навички і вміння працювати в команді.
Перегляд файлу

Тема: Вступ до курсу громадянська освіта

Мета:  

1. Навчальна: сформувати знання про курс громадянська освіта; проаналізувати мету курсу; навчитися формувати поняття «громадянин», «освіта», «громадянство».

2. Розвивальна: розвинути в учнів вміння мислити, аналізувати і узагальнювати інформацію; розвинути образне мислення, комунікативні компетентності: культуру мовлення, вміння вести діалог, висловлювати власну думку, робити висновки;  сформувати громадянські та професійні компетентності.

3. Виховна: виховувати повагу однин до одного, почуття патріотизму; культуру спілкування, толерантне ставлення до позиції іншого.

Тип уроку:  вступний

Очікувані результати.

Знання і розуміння: знає і розуміє зміст поняття громадянська освіта; пояснює завдання

та структуру предмета; висловлює власні очікування щодо вивчення предмета.

Вміння і навички: для аргументації власної позиції використовує інформацію з різних

галузей знань; демонструє навички критичного мислення стосовно оцінки самого

 самої себе.

Методи навчання, прийоми: фронтальне опитування, практична робота, робота з роздатковим матеріалом,  формування понять,  аналіз відеоматеріалу,робота в групах,в парах

Основні поняття і терміни: «людина» , «демократія», «держава», «відповідальність».

Наочність: підручник (Громадянська освіта), схема,  роздатковий матеріал,ватман з стікерами.

Електронні засоби: відеоролик

Обладнання:  мультимедійне обладнання, дошка,

Міжпредметні зв’язки: всесвітня історія, історія України, основи правових знань,філософія.

Література:

1.Валентій Л. І.Громадянська освіта. Інтегрований курс. 10 клас. І семестр / Л. І. Валентій. Харків : ВГ «Основа», 2018. —112 с. — (Серія «Мій конспект»)

2.Громадянська освіта (інтегрований курс, рівень стандарту) : під- руч. для 10 кл. закл. загал, серед, освіти / О. О. Гісем, О. О. Мар- тинюк. — Харків : Вид-во «Ранок», 2018. — 192 с., іл.

3.Інтегрований курс ≪Громадянська освіта≫ (рівень стандарту) :підруч. для 10 кл. закладівзагальної середньої освіти /Бакка Т. В., Марголіна Л. В., Мелещенко Т. В. — К. : УОВЦ

≪Оріон≫, 2018. — 240 с.

4. https://inoskaz.com/legendi-ta-pritchi-ukra%D1%97nskoyu-movoyu/bo-ya-lyudina/

5. https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=PmLbsOFoxl8

 

Хід уроку

І. Організаційний момент:

    Підготовка учнів до уроку, емоційне налаштування, перевірка присутніх.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Бо я – людина. Притча.

 

Василь Сухомлинський

Вечоріло. Битим шляхом йшло двоє подорожніх — батько й семирічний син.

Посеред шляху лежав камінь.

Батько не помітив каменя, спіткнувся, забив ногу. Крекчучи, він обійшов камінь, і, взявши дитину за руку, пішов далі.

Наступного дня батько з сином йшли тією ж дорогою назад. Знову батько не помітив каменя, знову спіткнувся і забив ногу.

Третього дня батько й син пішли тією ж дорогою. До каменя було ще далеко. Батько каже синові:

— Дивись уважно, синку, треба обійти камінь. Ось і те місце, де батько спіткнувся й забив ногу.

Подорожні сповільнюють кроки, але каменя немає. Бачать, обабіч дороги сидить сивий старий дід.

— Дідусю, — запитав хлопчик, — Ви не бачили тут каменя?
— Я прибрав його з дороги.
— Ви також спіткнулися й забили ногу?
— Ні, я не спіткнувся й не забив ногу.
— Чому ж ви прибрали камінь?
— Бо я — людина. Хлопчик зупинився у задумі.
— Тату, — запитав він, — а Ви хіба не людина?

Робота над притчею « Бо я людина»

( Учні передають по черзі кубик Блума і дають відповідь на поставлені вчителем питання)

1 – Назви героїв притчі.
2 – Поясни  чому батько не прибрав камінь з дороги?
3 – ЗастосуйДе в житті зустрічаються такі ситуації?
4 – Проаналізуй .Якби батько прибрав камінь,то чого б він навчив хлопця?
5 – Запропонуй  Як по іншому можна було назвати притчу?
6 – Оціни Чому вчить притча?

 

ІІ Актуалізація опорних знань.

1.Робота над висловом.

А) показ відеоролика про байдужість

Мати покинула дітей самих в квартирі.

https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=PmLbsOFoxl8

Кажуть ,що українцям притаманна поведінка така поведінка,як з крилатого вислову: «Моя хата скраю,я нічого не знаю.»

Як ви гадаєте?

Вправа «Мозковий штурм»

Діти приходять до висновку,що в наш час більшість українців хвилює тільки їх доля і їх добробут. Але так не можна,бо байдужість-це отрута для суспільства і держави.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

 

Оголошення теми та плану уроку.

Отже, давайте запишемо тему уроку: “ Вступ до курсу громадянська освіта

План:

  1. Що таке громадянська освіта .
  2. Що навчить громадянська освіта
  3. Навіщо вчити громадянську освіту кожному.
  1. Робота в парах.

А) Знайомство з підручником « Громадянська освіта» Гісем О.О.

Учні самостійно знайомляться з підручником і усно складають коротенький висновок за планом.

План

1.Назва розділів.

2. Що навчитесь в курсі ( не менше 5 слів)

3. Для чого потрібний курс. ( не менше двох речень.)

 

Б) Поняття громадянська освіта

Вчитель роздає аркуші з різним тлумаченням громадянська освіта,учні записують те,яке найбільше сподобалося і роблять висновок,що громадянська освіта- це навчання принципам та видам залученості громадян в суспільних та політичних процесах

2.Робота в групах.

А) Гра «Знайди пару»

Вчитель роздає аркуші з різними поняттями та їх тлумаченням.Учні на свій погляд їх поєднують. Потім вчитель перевіряє чи правильно вони з’єднали поняття і тлумачення.

Демократичність  -  Пріоритет ідеї прав і свобод людини у громадянській освіті; виховання почуття соціальної справедливості та солідарності, вміння конструктивно взаємодіяти з суспільством та приймати рішення.Викладання курсу передбачає діалогічний характер навчання,

створення атмосфери взаємоповаги у шкільному колективі, учнівське самоврядування, відкритість і зв’язок школи з сім’єю, дитячими і молодіжними громадськими організаціями, засобами масової інформації тощо

 

 

Практична спрямованість -  Передбачає формування в учнів пріоритетних для системи грома-

дянської освіти вмінь і навичок: соціальної взаємодії, самостійного аналізу різноманітних ситуацій, перш за все, з власного життєвого середовища, приймати рішення і діяти у правовому полі

 

Зорієнтованість на позитивні соціальні дії -Спрямованість на набуття позитивного досвіду соціальних дій, формування позитивного іміджу компетентної громадянськості

 

Плюралізм - Формування поваги до засад політичної, ідеологічної, етнонаціональної, расової різноманітності, уникнення екстремістських поглядів і поведінки, виховання толерантного ставлення до різних світоглядних і політичних доктрин, релігійних переконань і поглядів, до

діяльності різних дитячих та молодіжних громадських організацій

(Таким,чином учні дізнаються відповідь на друге питання плану уроку та ознайомляться з принципами курсу громадянська освіта)

Б)Вправа « Метаплан»

1. Проблемне питання. Більшість українців байдужі до суспільства

2. Причини: недовіра правоохоронним органам,недовіра іншим владним структурам,тощо

3.Ідеал: взаємодопомога,толерантне суспільство.

4. Ресурси: вивчати курс « Громадянська освіта»,цікавитися долею знайомих тощо

( Одна група опрацьовує причини, інша ресурси і ідеал,потім підсумовують відповіді і учні розуміють  вчити громадянську освіту потрібно кожному.)

  1. Дерево очікувань

Матеріали: ватман із зображенням дерева без листя, на якому потім будуть розташованізелені аркушики, ручки.

Кожному учню надають зелені аркуші і пропонують зафіксувати власні сподівання :

Мені б хотілось на цьому курсу дізнатися… (зелений аркуш)

Далі учень підходить до ватмана і приклеює свої листочки, в подальшому кожного уроку вчитель буде запитувати хто вже може забрати свій листочок,бо його сподівання справдились.

IV  Закріплення вивченого матеріалу

1.Створення Сенквейну Громадянська освіта

( Учні працюють в групах)

Приклад Громадянська освіта

                 Демократична,справедлива

                 Виховує,навчає,надихає

                 Без неї важко в світі.

                 Радість

V Підсумок уроку

Вправа «Коло вражень»

1. Що нового я відкрив для себе? Чого навчився?

2. Які почуття викликала у мене співпраця з іншими учнями?

VI Домашнє завдання

Написати есе на тему « Навіщо мені вивчати громадянську освіту»

 

 

 

 

doc
Додано
31 липня 2019
Переглядів
7086
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку