Урок на тему: "Як люди готуються до зими"

Про матеріал
Цю розробку можна використовувати на уроці "Я досліджую світ" у другому класі НУШ
Перегляд файлу

Тема: Як люди готуються до зими.

Мета: досліджувати дари осені;

           розвивати вміння розрізняти польові рослини, овочеві, фрукти і ягоди;

           вміти їх застосовувати при готуванні борщу та компоту;

           виховувати працелюбність, практичні навички у заготівлі овочів та

           фруктів

Обладнання: дари осені (картопля, морква, буряк, капуста, цибуля, яблука, груші, виноград, насіння пшениці, насіння соняшника, насіння кукурудзи)   , таблиці із зображенням польових рослин, овочевих, фруктів та ягід; карта світу; предметні малюнки для виготовлення інтелект-карти, клей

                                                       Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Мотивація навчання.

Восени врожай збирають

На городах і в садках.

Груші, яблука звисають

На тонесеньких гілках.

Королева Осінь

Всіх до столу просить.

Всіх без винятку частує

Й для Зими запас готує.

  • А що саме Осінь готує для людей на зиму ми  і дізнаємось на уроці.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1. Загадки  про овочі.

Він червоний, сік різкий,

Борщ без нього не смачний. (Буряк)

  1. Я яскрава, довгоноса

 І зелені маю коси,

Я хрумка і соковита,

Люблять всі: дорослі й діти.  (Морква)

  1. З мене шкуру всі деруть,

 Мене варять і товчуть,

В суп кладуть та у салат,

Завжди з радістю їдять.   (Картопля)

  1. Вузлувата і листата

Дуже мудра, головата,

Сто сорочечок на ній,

На нозі стоїть одній.   (Капуста).

  1. Має він зелену вроду,

Дуже любить пити воду,

Без води жовтіє, в’яне

І стає гірким, поганим.    (Огірок).

  1. Соковитий і  кругленький,

Маю щічки червоненькі.

До смаку у кожній страві,

Додають мене в приправи.  (Помідор) .

  1. Наче лікар ця рослина

І корисна, й вітамінна,

Та гірка вона й пече,

Аж сльоза у всіх тече.    (Цибуля).

Вчитель вивішує на дошку таблиці з овочами.

Учні досліджують овочі на своїх партах.

  • Діти, давайте пригадаємо урок української мови , на якому ми дізналися звідки до нас потрапили овочі.

Картопля і помідори  із Південної Америки, огірки із Індії, капуста із Греції.

  • А інші овочі?
  • Перець – Південна Америка, цибуля, часник, буряк – Греція, морква – Італія, баклажан – Індія, кабак – Мексика.

2.Презентація «Овочі».

3. Фізкультхвилинка. Пісня «Ходить гарбуз по городу».

4. Загадки про фрукти.

Росте високо, кругле, червонобоке,

Налилося соком.     (Яблуко).

2. Висіла усе літо

І не могла дозріти.

Пройшла осіння злива,

В саду дозріла …    (слива).

3. Лампочка вгорі висіла,

Стала смачна, пожовтіла.

Діти лампочку зірвали,

З апетитом скуштували.  (Груша).

4. Мовби на одній нозі

Він зростає на лозі.

Подивись скоріш в віконце –

Грона сповнені всі сонця!

Кожен скуштувати рад

Соковитий … (виноград).

Вчитель вивішує на дошку таблиці з фруктами і ягодою.

Учні досліджують фрукти і ягоду на своїх партах.

5.Презентація «Фрукти».

6.  Фізкультхвилинка. «Вверх – вниз».

7. Загадки про польові рослини.

Що  до сонця вік свій пнеться

І його ім’ям зоветься?   (Соняшник)

  • Що виготовляють із насіння?   (Олію)

Хоч зубів багато маю,

Та нікого не кусаю.

Сама свиням і коровам

Я на зуби потрапляю.  (Кукурудза)

  • Що виготовляють із кукурудзи?  (Борошно)

Взимку спала, навесні встала,

Влітку відпочивала,

В млині танцювала –

І всіх нагодувала.    (Пшениця)

  • А чому взимку спала?  Пшеницю висівають під зиму і називають озиминою.
  • Давайте пригадаємо нашу екскурсію на хлібзавод «Кулиничі». Що ви там бачили? Сипалось борошно, замішували тісто, випікали хліб, батони, тістечка.
  1. Робота з підручником.
  • Відкрийте підручник на сторінці 42. Давайте повторимо на які групи діляться дари осені. Прочитайте слова пана Лісника.
  • Кошик цікавих запитань. Що потрібно заготовляти восени для приготування смачного борщу, каші, пирогів?
  1. Виготовлення інтелект-карти. Що потрібно заготовити восени для приготування смачного борщу і компоту?

ІV. Рефлексія.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Педагогіка, Розробки уроків
Додано
3 березня 2020
Переглядів
1624
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку