Урок образотворчого мистецтва Тема: « Декоративна стилізація рослинних форм. Малювання композиції «Подарунок для бабусі» (кухонна дощечка).

Про матеріал
Урок образотворчого мистецтва у 4 класі допоможе ознайомити учнів із виражальними можливостями декоративної композиції, удосконалювати порядок утворень найпростіших візерунків і орнаментів , користуючись правилами симетрії.
Перегляд файлу

Тема:Декоративна стилізація рослинних  форм. Малювання композиції «Подарунок для бабусі» (кухонна дощечка).

Мета: Ознайомити учнів із виражальними можливостями декоративної композиції: композиційною організацією   в прямокутнику;підпорядкованості форми та розміру елементів композиції. Вчити бачити і розуміти прекрасне в навколишньому житті.

Закріплювати порядок утворень найпростіших візерунків і орнаментів , користуючись правилами симетрії. Розвивати уяву, фантазію.

Виховувати повагу до старших.

Обладнання: таблиці, ілюстрації виробів народних майстрів,різні кухонні дощечки.

                                         Хід уроку:

І.   Підготовка  робочих місць ( перед початком уроку).

IІ.Організаційна частина. Повідомлення теми і мети уроку.

-Продзвенів уже дзвінок,

 Починається урок.

 Він незвичний і цікавий.

 Добрі гості до нас завітали.

 Повернімося до гостей

 І скажімо : «Добрий день!»

 

А тепер  стали діти всі рівненько.

Усміхнімося гарненько.

Настрій на урок взяли ,

Працювати почали.

 

-Який у тебе настрій?

(Відповіді декількох дітей)

 

ІII. Робота над темою уроку.

1.Актуалізація опорних знань учнів.

-Дітки, у кого із вас є бабуся?

- Чи живе вона разом з вами?

- У кого бабуся живе в іншому місті чи селі?

- Що ви можете   про неї розповісти?

(Діти діляться своїми думками)

-Як ви допомагаєте своїй бабусі?

- Чи розповідає вона вам казки? А чи памятаєте ви казку Ш.Перро «Червона Шапочка» ?

- Про що у ній розповідається?

2.Літературна композиція «Червона Шапочка».

Мама. Донечко!

Червона Шапочка. Що, матусенько?

Мама. Донечко,сьогодні у нашої бабусі День народження.Я хочу, щоб ти сходила і привітала її.Ось я спекла святковий пиріг з яблуками,віднеси, бідь ласка , їй.

 

Червона Шапочка .Добре,матусенько! Я із задоволенням сходжу до бабусі .Ось я вже і подарунок приготувала,сама розмалювалаось таку кухонну дощечку.

 

Мама. Ой, яка гарна!Квіти,які ти намалювала, наче живі.Скільки ж тепла і любові до бабусі ти передала у цих квітах!

Червона Шапочка.Так, я дуже-дуже люблю свою бабусю.То я піду вже , матусю?

 Мама.Іди , донечко, але довго не барись.

(Із-за кущів виглядає Вовк,ричить,хоче злякати дівчинку,але вона голосно сміється).

Вовк.Ти чого смієшся?Що, ти мене не боїшся?

 

Червона Шапочка.Ну звичайно,ні!

Вовк.Але я тебе можу зїсти!

Червона Шапочка.Ти цього не зможеш зробити , тому що ти такий добрий , лагідний , і очі у тебе лагідні.

Вовк.Невже такий гарний? Але ж мене ніхто не любить .

Червона Шапочка.Чому ніхто?Я тебе люблю.

Вовк.Ой лишенько,то я вже зовсім добрий став,як той маленький і ласкавий котик,від твоїх добрих і теплих слів.А куди ж ти йдеш?

Червона Шапочка.До бабусі на День народження.Пішли зі мною.Ось я і пиріг смачний несу, і дощечку кухонну ,яку сама розмалювала.

Вовк. Дуже вдячний за запрошення.Але ж у мене подарунка немає. Давай бабусі подаруємо ці гарні квіти.

Червона Шапочка.Що ти ,Вовчику?Квіток не можна рвати ,вони живі!І хочуть, щоб ми не рвали їх, а милувалися ними.Я квіточки не рвала , а намалювала на дощечці.А ти краще допомагатимеш бабусі по господарству.(Підходять до хати.Стукають у двері.)

Бабуся.Хто там?

Червона Шапочка.   Чую,хвіртка зарипіла ,

                                     Це бабуся наша мила !

                                     Мчу скоріше зустрічати ,

                                     А старенька,як завжди,

                                     Починає пригощати :

                                      -Ну ж бо, ближче підійди.

Як завжди, з її приходом

Стане весело  в сімї.

Все послухаємо згодом-

І казки,й пісні її.

Чую,хвіртка зарипіла,

У дворі бабуся мила!

Обніму хутчіш стареньку.

Нині хороше в саду!

Ковдру винесу мякеньку,

Дві подушки покладу.

Поряд сядем на терасці,

Старшим я наллю чайку,

І полинемо у казці

На казковім літаку…

Бабуся. Добрий день, моя внученько,

Добрий день,Вовчику.

Червона Шапочка.  Люба бабусю,тебе я вітаю,

  Радості, щастя, здоровя бажаю!

  Хай тобі сонечко світить яскраво,

 Квіти буяють і стеляться трави.

 Бажаю тобі я сто років прожити,

 Нехай тебе люблять онуки і діти .

  Нехай тебе старість не квапить , минає,

 І серце твоє хай нещастя не крає.

 Живи ти ще довго на світі оцім-

 На радість онукам і дітям своїм!

 Бабуся. Дякую,дякую, рідненька!

 Червона Шапочка.Ось тобі подарунок,який я приготувала сама.(Дає кухонну дощечку.)

Бабуся.Ой, яка вона чудова! А квіти, неначе живі. Ти дуже гарно малюєш ,молодець!

Вовк. А я , бабусю,завжди допомагатиму тобі по господарству.

Бабуся. Дякую  тобі ,внученько,дякую тобі ,Вовчику! А зараз я вас запрошую до столу пити чай із смачним пирогом.

Вчитель. А ви , дітки , як вітаєте своїх бабусь?Можливо ,хтось із вас знає віршики про них.

3.Декламування віршів.

                                                Бабуся

1-й учень.

Коли я встаю раненько,

Жде сніданочок смачненький.

Мене бабця доглядає,

Гарні пісеньки співає.

Тата й мама на роботі,

В бабці- клопоти й турботи.

Рукавички  вона вяже,

Мені казочку розкаже.

Бабця мене дуже любить,

Поцілує,приголубить.

2-й учень.

Скроні посивілі і невтомні руки-

Це моя бабуся,це моя голубка.

Хоч втомилась дуже,та не зможе спати,Буде у молитві Господа благати.

Бабусина молитва спасе і збереже,

Бабусина молитва від бід застереже,

Бабусина молитва звучить у тишині,

І так спокійно з нею мені.

Тільки ця молитва відверта тривогу,

Тільки ця молитва вказує дорогу,

Якщо я втомлюся,а може , заблукаю,

Бабусину молитву я тоді згадаю.

4.Вступна бесіда.

- Пригадайте, що подарувала  Червона Шапочка своїй бабусі .

- Що було зображено на кухонній дощечці?(Демонструється кухонна дощечка).

- Як називається узор, який має довільну композицію? (Візерунком)

- А якщо узор  утворюється шляхом ритмічного повторення , чергування  елементів? (То він називається орнаментом)

- То який узор зображений на цій дощечці?

- Художник в узорі може намалювати такі елементи , яких у природної квітки  немає.Така переробка природних форм називається декоративною або стилізованою.

5.Перегляд демонстраційного матеріалу ( з коментарем учителя).

   -Як ми вже говорили на попередніх уроках, одним з найвідоміших центрів , що здавна славиться мистецьким розписом в Україні , є село Петриківка Дніпропетровської області. Велике, славне село , яке зачаровує світ своїми мальвами і жоржинами,соняхами і рясною червоною калиною. Не тими , що на городі чи в саду,а мальованими – на дерев’яних тарелях,скриньках,вазах,колисках,столах,просто на папері.

 «Ці квіти дихають Україною»,- говорять наші земляки, розкидані долею по далеких континентах.

 

 

 

6.Поетапне виконання композиції вчителем.

 

7.Практична діяльність учнів.

8.Музична фізкультхвилинка.

ІІІ.Підсумок уроку.

1. Перегляд і оцінювання композиції вчителем.

           

 

                  

 

 

 

 

2. Демонстрування виробів учнями.

 

 

 

3 .Виконання пісні «Пісня про бабусю»( Н.Май)

                         Пісня про бабусю

Вечір  надворі, 

Сонце скотилось,

Зорі тривожно сяють в вікні.

Рідна бабуся, лагідна й мила

Пісню тихенько співає мені.

Пісня  до болю душу відкриє

Стомлені очі повні жалю.

Мила бабусю, горлиця сива

Я тебе рідна дуже люблю.

 

Я пригорнуся міцно до тебе

І поцілую очі сумні,

Чуєш бабусю, суму не треба

Хочеш сама заспіваю тобі.

Пісню, що твою душу зігріє

Щоб не бувало в серці жалю

Мила бабусю,горлиця сива

Я тебе рідна дуже люблю.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                     Навчально-виховний комплекс

                        «Дошкільний заклад- загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2»

                                                       Новокаховської міської ради

 

 

            Урок  з образотворчого мистецтва у 4  класі  на тему:

       Декоративна стилізація рослинних  форм. «Подарунок для бабусі».

 

 


 

 


 

                                              

                                                      Вчителя

                                                                       початкових класів

                                                                                   Бойко Людмили Іванівни

                                                                           

                                                            

 

 

 

 

 

 

doc
До підручника
Образотворче мистецтво 4 клас (Власова В.Г.)
Додано
29 січня 2020
Переглядів
1390
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку