Урок. "Правила вживання апострофа. Підготовка до тематичного оцінювання".

Про матеріал
Урок узагальнення знань, умінь і навичок для учнів 5 класу. Використані різноманітні вправи та завдання які дозволяють повторити й систематизувати знання здобуті на попередніх уроках.
Перегляд файлу

Тема. Правила вживання апострофа. Підготовка до тематичного оцінювання.

Мета: повторити й систематизувати знання, здобуті на попередніх уроках, удосконалювати навички правильної вимови й написання слів з апострофом;

формувати вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати, визначати головне, робити висновки;

розвивати навички самостійної та групової роботи;

виховувати товариські взаємини, інтерес до мовних явищ;

заохочувати до співробітництва.

Тип уроку: узагальнення знань, умінь і навичок.

Обладнання: підручник, таблиця, картки з завданнями.

 

Хід уроку

 

I Актуалізація опорних знань учнів

 

Перевірка домашньої вправи 189.

  • Діти ланцюжком називають слова і говорять вставили вони апостроф чи ні;
  • 0дин учень записує біля дошки слова фонетичною транскрипцією

П ід’єднати  [ п’ідйеднати] ,    розм’як  [розмйак]

 

 

II Оголошення теми та мети уроку

Виходячи з домашнього завдання, якою буде тема уроку?

(1 слайд)

 

III Мотивація навчання школярів

Які цілі ми поставимо собі для досягнення нашої теми?

 

  1. Адаптація теорії. Гра «Доміно»

Клас ділиться на три групи:

I – користуючись схемами зєднати приклади з відповідними правилами; коли апостроф ставимо.

II - користуючись схемами зєднати приклади з відповідними правилами; коли пишемо м’який знак.

III - користуючись схемами зєднати приклади з відповідними правилами; коли не пишемо м’який знак.

 

 

 

 

 

  1. Робота з підручником.

ВПР. 192 випишіть слова спочатку з апострофом, а потім  - без нього (учні виконують роботу в зошитах), один учень біля дошки виписує слова тільки з апострофом.

 

  1. Письмо по пам’яті.

Прослухати вірш , запам’ятати якомога більше слів з апострофом, а потім записати.

 

У п’ятницю, у надвечіря,

Як туманцем потягло,

Сонце плавно у міжгір’я

Спочивати попливло.

 

На подвір’ячку, під вязом,

Вся зібралася сімя:

Відпочить, побути разом

Та послухать соловя.

 

Вечоріє. На подвірї

Вся сімя рядком сидить…

Перше випливло сузір’я:

Бавить, манить і мигтить. (9)

 

(один учень зачитує виписані слова, інші звіряються, доповнюють) (2 слайд)

 

  1. Робота біля дошки.

Подані в транскрипції слова записати відповідно до орфографічних норм і навпаки. (Завдання записані на картках. Учень виходячи до дошки обирає картку (2)). (3 слайд)

 

[бйут ]  - б’ють             [п’івйаблука]- пів’яблука

[р із б’ар]-  різьбяр            [в’ідйізд] - від’їзд

[подв’ірйа]- подвір’я    [звйазати] - зв’язати

Зав’язь –[завйаз ]     обов’язок –[обовйазок]

Буряк –[бур ак]     свято –[свато]

Пір’я  -[пірйа] м’яко –[мйако]

 

  1. Фізкульт хвилинка. (4 слайд)

 

  1. Побудова слова.

Побудуйте з кожної пропонованої купки цеглинок фонем два або й три слова. (для кожної купки викликається учень, який працює біля дошки. Інші учні складають слова в зошитах). (5 слайд)

  1. Е, л, о, с (село, осел);
  2. А, т, в, р, а (трава, ватра);
  3. C,а,л,т,а (салат, атлас)

 

  1. Робота біля дошки .

(На дошці висить текст оголошення).

- Сьогодні з ранку, ідучи на роботу, я помітила на своєму будинку оголошення про втрату ключів. Погляньте на його зміст, що не так?                                                         Давайте виправимо допущені помилки. (6 слайд)

 

Оголошення

10 березня біля пятого підїзду будинку загублино звязку ключів із деревяним брелоком, на якому вирізблено імя Святослав. Про знахідку прошу повідомити за номиром… Наперед вдячна.

 

(п’ятого, під’їзду, загублено, зв’язку, дерев’яним, вирізьблено, ім’я,  номером)

Виправлені слова записати в зошит, звіривши написане. (7 слайд)

 

IV Закріплення вивченого матеріалу.

 

  1. Цифровий диктант

Ь -1,  – 2

Дядько, морський, рум’яний, вісь, солов’ї, черв’як, вчаться, від’їзд, їдальня, сільський,зів’ялий, Лук’ян.

 

 (8 слайд)

Складіть суму всіх цифр.(18-Н) Отримане число - це порядок букви в алфавіті. Знайдіть подану букву і придумайте слово, щоб в ньому був апостроф або м’який знак або сполучення йо, ьо і запишіть ці слова.

 

  1. Бесіда

На початку уроку ми з вами поставили цілі. Досягли ми їх чи ні?

Яких саме цілей ми досягли?

Навіщо нам знати правила вживання апострофа, м якого знака?

Навіщо нам вивчати звуки?

Який вид роботи найбільше сподобався?

 

V Домашнє завдання.

Підготуватись до тематичного оцінювання. Повторити пар. 16 -23 ,

вправа 195

 

 

 

Завантаження...
docx
Додано
27 серпня 2019
Переглядів
796
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку