Урок.Речення.Закріплення та узагальнення вивченого про речення.Види речень за метою висловлювання.

Про матеріал
Конспект уроку побудовано з урахуванням основних положень Концепції "Нова українська школа",на засадах компетентнісного ,діяльнісного підходів,сучасного обладнання як складової нового освітнього середовища.
Перегляд файлу

                                    Українська мова 3 клас

Тема.  Речення. Закріплення та узагальнення вивченого про речення. Види речень за метою висловлювання.

Мета: повторити  і  закріпити знання учнів про речення; розширити знання учнів про           види речень за метою висловлювання; вчити правильно ставити розділові знаки в кінці речення; формувати навички правильного інтонування речень; вдосконалювати вміння ділити текст на речення, доповнювати  потрібними за змістом словами; розвивати вміння аналізувати, зв'язне мовлення; виховувати самостійність, любов до рідної мови.

 

Обладнання: сучасне технічне обладнання.

Тип уроку: комбінований

 

Хід уроку

 

І. Організація класу.   Продзвенів уже дзвінок,   Починається урок.

  Приготуйте без мороки

  Все, що треба до уроку.

  Книжку, зошит, ручку, олівці.

  Приготувались?   Молодці!

 

II. Актуалізація знань

 

1.     Хвилинка каліграфії 

                                   Яг   Ів   Мр   мі   сі   ів   за  хо  іс   св

                           А я у гай ходила. 

                                   

2.     Актуалізація опорних знань        -Що таке речення?

      -Які типи тексту ви знаєте?

 

3.     Словниковий диктант  ( один учень за дошкою)

 Пір’я , річка, адреса, кишеня, читання, криниця, Батьківщина, Дніпро, екватор. Взаємоперевірка - (перевірка написаного, обмінюються зошитами, звіряють з дошкою).

 

4.     Творча робота. Малюнковий диктант - (діти називають предмети, які зображені на малюнках і по черзі виходять до дошки записують слова)

Школа колосся, квіти ,теля, ополонка, волосся, пір’я.

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

— Містом  Речення ми мандрували у 1 та 2 класах, тому дещо нам уже відомо. Сьогодні на уроці ми пригадаємо, що виражає речення, як знайти межі  речення, будемо доповнювати речення потрібними за змістом.

 

ІV. Сприймання і усвідомлення матеріалу

 

1. Інтонування речень (с. 27, впр. 48). Словникова робота

 

— Що таке бібліотека? 

— Слово  бібліотека складається з двох грецьких слів:  бібліос — «книга», теке — «сховище».

— Утворіть словосполучення зі словом бібліотека.

Записатися в ...;  відвідати ...;  прийти з...

— Скільки речень у цьому тексті?

 Пам’ятайте!У кінці речення голос  понижується. Між реченнями робіть паузу.

— Як ви розумієте значення слів кедр, смерека ?

 

2. Гра «Упіймай речення» 

 

— Серед записів знайдіть і прочитайте речення. Поясніть свій вибір. 

      Настала золота осінь.

      У повітрі летить…..

      Птахи вирушають у далеку…..

      Все нижче ходить над землею сонце. Яка чудова пора року — осінь!

 

— Доповніть незавершені речення словами так, щоб вони виражали закінчену думку.

                -     Запишіть  два речення в зошит ,які вам найбільше сподобалися.

 

3. Ознайомлення з теоретичним матеріалом (с. 27) (Індивідуально читають правило; в парах обговорюють)

 

4. Фізкультхвилинка

 

Щось не хочеться сидіти. 

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз.

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки. 

Вище руки підніміть.

А тепер їх відпустіть. 

Плигніть, діти, кілька раз.  За роботу, все гаразд.

 

5. Робота за вправою 52 (с.29) - Прочитайте, відгадайте загадку.

-  Спишіть загадку.

-  Скільки речень у загадці? - Про що вони повідомляють?

 

6.    Ознайомлення з теоретичним матеріалом(с. 29) —  Які речення називаються розповідними?

—  Який розділовий знак ставимо в кінці такого речення?

 

7.    Робота в групах (с. 29, впр. 53, усно)                   

—  Прочитайте речення з відповідною інтонацією.

—  Поясніть, як ви розумієте значення слова абонемент.

—  Які це речення за метою висловлювання?

—  Дайте відповіді на запитання.

 

8.          Ознайомлення з теоретичним матеріалом (с. 29)—  Які речення називаються питальними?

—  Який розділовий знак ставимо в кінці такого речення?

 

9.          Фізкультхвилинка

 

https://www.youtube.com/watch?v=qiMN7A5ibp8

 

10.     Робота за вправою 54 (с. 30)

—  Де можна знайти значення невідомих слів?

—  Що слід знати, крім назви книги?

—  Прочитайте речення, які спонукають до дії.

—  Як називаються такі речення?

 

11.     Ознайомлення з теоретичним матеріалом (с. 30)

 

V.  Узагальнення і систематизація знань.

 

1. Поділ тексту на речення (с.  28, вправа 50)

 

Висновок.Речення зв’язані між собою за змістом.

 

Самостійна робота

— Спишіть текст вправи 50,  розставляючи розділові знаки.

— Назвіть речення, які висловлюють повідомлення; питання; спонукання до дії. 

― Який розділовий знак ви поставите в кінці таких  речень?

 

Висновок. Відповідно до мети висловлювання речення поділяються на розповідні, питальні,   

спонукальні.

 

2. Творча робота

 

—  Перебудуйте речення з питальних на спонукальні. 

  Скільки місяців у році?.

  Діти шанують свої батьків?  

 Чи бабуся попросила Назара купити молока.?

 

VI. Підсумок уроку

— Які ознаки має речення?

— Як правильно оформити речення за допомогою інтонації на письмі?

—  Які бувають речення за метою висловлювання?

—  Яке речення називають розповідним? Питальним?

—  Що виражає спонукальне речення? Наведіть приклади.

—  Які розділові знаки ставимо в кінці розповідного, питального, спонукального речень.

 

 

pdf
Додано
9 лютого
Переглядів
167
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку