Урок "Розпізнавання іменників (без уживання терміну) за питаннями хто? що?. Складання речень."

Про матеріал
Розробка уроку української мови в 2 класі допоможе формувати вміння учнів розпізнавати слова, що відповідають на питання хто? що?
Перегляд файлу

    Тема: розпізнавання іменників (без уживання    терміну) за питаннями  хто?  що?  Складання речень.

    Мета: вчити учнів розрізняти «предмет» і «слово» як його назву; формувати вміння розпізнавати слова, які відповідають на питання хто? що? Розвивати словниковий запас, мовлення учнів, виховувати почуття взаємодопомоги .

   Обладнання:  фішки, стікери, предметні малюнки, картки із завданнями , «мікрофон»

                                         Хід уроку

І. Організація класу.

Дзвоник кличе-дзень-дзелень.

Добрий день на увесь день.

Всі в долоньки поплескайте

І тихесенько сідайте.

 

ІІ. Повторення вивченого.

Допиши слово:

До                        я

Лист                    щ

Насінн                 ь

Пада                     я

Осін                      є

«Мозговий штурм»

- Дайте відповідь одним ловом:

-  Скільки звуків у слові «осінь»?

-  Букв у слові «осінь»?

- Скільки звуків позначає буква «я» у слові «листя»? Який це звук?

- Який подовжений звук чуємо у слові «насіння»?

- Скільки звуків позначає буква «є» у слові «подає»?

Із поданих слів виділи зайве :  «синє, високе, низьке». Поясни свій вибір.

ІІІ. Каліграфічна хвилинка.

М  мл му ом мли тя

А яке слово зайве тут ? «сніг, мороз, листя»

Сипле листя золота осінь.

  • Яке це речення за метою висловлювання?
  • Знайдіть головні слова у реченні.
  • Складіть свої речення зі словом «листя».

ІV.  Повідомлення теми і мети уроку, актуалізація опорних знань.

-Із чого складаються речення?

-Чи можуть слова нічого не означати, бути без значення ?

-На минулому уроці  ви вчили слова, що означають назви предметів.

-На які питання відповідають слова, що означають назви предметів?

-Чи до будь- якого слова-назви можна поставити будь-яке  питання?

Cьогодні ми постараємось з’ясувати , які слова – назви предметів відповідають на питання що?  І запам’ятати це.

V. Вивчення нового матеріалу

Поділ на групи (на дошці –предметні малюнки).

  • Хто це?
  • Як одним словом можна назвати ці слова?
  • Яке питання я ставила до слів-назв людей?  Хто це?
  • Як одним словом можна назвати ці слова?
  • Яке питання я ставила до слів – назв тварин?
  • То на яке питання відповідають слова- назви людей і тварин?
  • Що це?
  • Чиє серед цих предметів назви людей і тварин?
  • Яке питання я ставила до цих слів?
  • То на яке питання відповідають слова-назви інших предметів ,крім назв людей і тварин?
  • Отже, робимо висновок: слова, що є назвами  людей і тварин, відповідають на питання хто? , а слова, що є назвами усіх інших предметів, відповідають  на питання що?

Робота з підручником

Перевіримо, чи правильний висновок ми зробили : с. 79 книги- ознайомлення з правилом.

  -Наведіть приклади до правила.

Гра «Виростимо речення» . Ключове слово «сонечко».

               І група                                                 ІІ група

Весело світить сонечко.                   На квітку сіло сонечко.

-Про яке сонечко (демонстр.малюнок) склали речення І і ІІ група?

- На яке питання відповідає слово?

Запишіть ці речення. Підкресліть головні слова.

Фізкультхвилинка

VI. Закріплення вивченого матеріалу.

Вибірковий диктант: Зима, зайчик, сніжок, ялинка, ліс, лісник, іграшка.

Зоровий диктант: Ключ, кавун, слон, слива.

Гра «Мовчки  пощипаймося»

 І група- малюнок                               2 група-питання

Р.  що ?                                                   С. хто?

VII.Розвиток мовлення

Хто ?                 Який  ?              Що робить?                   Моє ставлення?

 1                         2                        2                                         1

Як інакше можна назвати?

               1

Рукавом махнув і дерева нагнув. -1 гр.

Хто з хвостом і вушками, в кого лапи з пампушками?   -2гр.

VIII.Підсумок

-Чи запам’ятали ви ,які слова – назви предметів відповідають на питання  хто?   що?

- Що вам у цьому допомогло?

- Коли було цікаво на уроці, а коли ні?

- Яким був для вас урок?

     

 

        

                                               

docx
Додано
20 березня 2023
Переглядів
189
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку