Урок розвитку зв'язного мовлення "Написання твору-казки "Як приходить весна" 3 клас

Про матеріал
Мета: вчити дітей описувати весняну природу, правильно і влучно висловлювати свої думки, правильно будувати речення; розвивати образність мовлення, мислення, вчити складати казки; виховувати любов до природи, народних традицій, любов до прекрасного, музики;збагачувати мову, мовлення.
Перегляд файлу

                             Урок розвитку зв'язного мовлення

                                                      3 клас

Тема: Написання твору-казки "Як приходить весна"
Мета: вчити дітей описувати весняну природу, правильно і влучно висловлювати свої думки, правильно будувати речення;
              розвивати образність мовлення, мислення, вчити складати казки;  
              виховувати любов до природи, народних традицій, любов до
              прекрасного, музики;
              збагачувати мову, мовлення;
Обладнання: картини художників на тему "Весна", дитяча пісня "Люба веснонька - весна" за словами вірша К. Перелісної.
                                                          Хід уроку

І. Організаційний момент.

Вже дзвіночок нам дав сигнал
Працювати час настав.
То ж і ти часу не гай
Працювати починай.

  • А тепер давайте проведемо автотренінг і налаштуємось на урок. (Я учень. Я ходжу до школи. Мене навчають вчитись. Я все розумію. Я все можу знати. )
    - Подумайте і скажіть, яким має бути наш урок?
    (Цікавим, навчальним, казковим, продуктивним, загадковим ...)
    - А якими ви будете на уроці?
    (Уважними, працьовитими, зібраними...)
    - Ми разом створимо цікавий, творчий, продуктивний урок. Адже   на ньому ви будете сьогодні казкарями.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Технологія "Мозковий штурм".
- Відгадайте загадки.
         1. Сонце пече.
              Липа цвіте.
              Жито поспіває
              Коли це буває?
                                                                  (Літо)

        2. Спустіли поля.
             Мокне земля.
             Дощ поливає.
             Коли це буває?
                                                                  (Осінь)
        3. Тане сніжок.
             Квітне лужок.
             День прибуває.
             Коли це буває?
                                                                  (Весна)
        4. Сніг на полях.
             Лід на річках.
             Метелиця гуляє.
             Коли це буває?   
                                                                  (Зима)
- Про що ці загадки?
- У кожного є своя улюблена пора року.
- Яка ваша улюблена пора року? Чому?
- Як ви думаєте, про яку пору року ми будемо з вами говорити?
- Чому?
(Зараз надворі місяць березень)
- На уроках ми багато говорили про весну: читали гаївки, веснянки; говорили про весняні свята та про традиції їх святкування; вивчали як поводяться весною тварини, рослини; робили виставку книжок про весну.
- Діти, то за допомогою чого можна передати красу природи?
а) музики
- Послухайте дитячу пісеньку "Люба веснонька - весна" на слова вірша К. Перелісної.
- Яка пісня за настроєм?
- Що можемо почути в музиці?
(Спів птахів, дзюрчання струмків, пробудження землі, цвітіння перших квітів...)
б) пензлем - картини художників

Представити картини.

-Що об'єднує ці картини?
- Які фарби добирали художники?
в) словом
- Діти, слова яких частин мови краще брати, щоб описати красу природи, зробити опис тварини, квітки ?

Вправа "Мікрофон"
- Із прочитаних віршів, казок, оповідань про весну вам потрібно було виписати дієслова, прикметники, щоб найяскравіше відобразити прихід весни.

(Діти зачитують)

-Ось звідки у письменників такий дар.
- Чи хотіли б ви стати письменником й скласти цікаву казку?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- На сьогоднішньому уроці зв'язного мовлення ми будемо складати казку про прихід весни.
- Пригадайте, із скількох частин складається текст?
- Як будемо кожну частину записувати?

IV. Робота над твором-казкою.
- Давайте пригадаємо, як починаються казки?
(Жили були...
За синіми морями, за високими горами...
За дрімучими лісами...
Давним-давно...)

Запишіть зачин казки.
За синіми морями, за високими горами жила Весняночка - паняночка.
(красуня Весна, чарівниця Весна)

Основна частина казки.
- Якщо Весна жила далеко, то як могла завітати до нас?
- Які дієслова, близькі за значенням використаємо?
(Прийшла, настала, завітала, прилетіла, припливла)
- Кого брала собі в помічники?
(Березень, Квітень, Травень)
- Яку роботу виконував Березень?
(Березень пробудив від сну білокору берізку).
-Який місяць приходить за Березнем?
(Квітень)
- Чому його так назвали?
- Яку роботу виконав Квітень?
- Як він це робить?

Фізкультхвилинка
Ой Весна, Весна- днем красна,
Що ти нам Веснонько принесла? (розводять руки)
Принесла я вам літечко
Щоб родилось житечко (руки до землі)
Ще й озимая пшениця
І усякая пашниця (розводять руки)
Ще й чарівні квіточки (збирають квіти)
Щоб квітчались діточки (надівають віночок)

-Хто змінив Квітня?
(Травень)
- Чому його так назвали? (буяють трави)
- Де ростуть? (у лузі)

Діти записують.

       Одного разу завітала вона і до нашого міста. На допомогу взяла своїх синів: Березня, Квітня, Травня. Березень пробудив від сну білокору берізку. Квітень ніжно торкався до кожної квіточки. З'явилися на світ підсніжники, фіалки, проліски. А після нього прийшов Травень. Забуяли в лузі пахучі трави.

Кінцівка казки.
- Як живуть ці брати?
(Весело, один одному допомагають)

Діти записують.

       Весело разом жити братам, допомагати один одному і дарувати людям радість і красу.

V. Зачитування твору-казки.

VI. Рефлексія.
- Мені було цікаво...
- Тепер я можу...
- Мене здивувало...
- Мені захотілося...

VII. Промовляння хором.
Спасибі, Весно, що даруєш
Чудові квіти з гаю,
Бо хто ж не любить, як навкруг
Усе цвіте й співає.

docx
Додано
16 березня 2023
Переглядів
1941
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку