Урок "Узагальнення вивченого матеріалу"

Про матеріал
Урок-казка з математики для 3 класу за мотивами казки К Чуковського "Муха-Цокотуха" за підручником Н. Листопад. Розробка уроку узагальнення знань.
Перегляд файлу

Тема:    Узагальнення вивченого матеріалу.

Мета: активізувати та удосконалювати знання учнів з виконання арифметичних дій; розвꞌязувати рівняння; удосконалювати вміння розвꞌязувати задачі різних типів; розвивати логічне мислення учнів прийомів розумових дій; розвивати навички роботи з геометричним матеріалом; виховувати доброзичливість, уважність, самостійність, інтерес до математики, літературних творів; створити мотивацію до подальшого вивчення предмета.

Обладнання: підручник «Математика» Н. Листопад, мультимедійний комплект https://vsimpptx.com/author/matematika-listopad-np-3-klas, казка «Муха – Цокотуха» ілюстрації до казки, опорна схема окремих букв алфавіту, цеглинки LEGO, роздатковий матеріал.

Хід уроку:

І. Організація класу.

  1. Слайд 2. Створення позитивного психологічного клімату класу.
  2. Перевірка домашнього завдання.

№ 674, 675 ( с.123).

ІІ. Оголошення теми і мети уроку

-         Сьогодні на уроці ми повторимо та закріпимо вивчений матеріал. До нас у гості завітала казка. А от яка? Давайте відгадаємо.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Гра «Шифрувальник». Робота в групах

Обчислити приклади і дізнатися назву казки

М

Х

О

Т

У

К

А

Ц

88

76

30

72

84

75

34

40

 

  І група            ІІ група

44∙2 – М          25∙3 – К

21∙4 – У           60:2 - О

19∙4 – Х           36∙2 –Т

68:2 – А           28∙3 - У

80:2 – Ц           38∙2 - Х

15∙2 – О           17∙2 – А

-         Вірно, «Муха-Цокотуха». Отже, казка починається.

Ⅳ. Актуалізація опорних знань учнів.

Муха, Муха-Цокотуха,
Золотава чепуруха!

Муха стежкою пішла,

  1. Каліграфічна хвилинка із завданням.

-         Записуємо дату, класна робота.

-         Записати числа, збільшивши їх у 4 рази:

4

6

9

8

11

13

23

20

21

Муха грошики знайшла.

  1. Усні обчислення.

-         А які грошики знайшла Муха ми дізнаємось, коли обчислимо ланцюжок.

54 : 6 : 3 ∙ 8 : 4 ∙ 6 : 4 ∙ 2 : 3 ∙ 9 – 4 =   (50)

  1. Фізкультхвилинка для очей.

Пішла Муха на базар

  1. Робота з цеглинками LEGO (Слайд 4-9)

І купила самовар:

-         А який самовар ми зараз побачимо.

  1. Розв ꞌязування рівнянь:

х∙100=900       у:5=30      с:7=40

— Гей, тарганчики, приходьте,
Я вас чаєм пригощу!
Таргани поприбігали,
Всі склянки повипивали,

-         Скільки було тарганів?

-         А якби кожен випив по 3 склянки?

А комашки —
По три чашки
З молоком
I пиріжком:
Нині Муха-Цокотуха
Іменинниця!

-         Завдання на чашках. Придумати приклад на множення чи ділення з результатом зображеним на чащці.

Ⅴ. Повторення та узагальнення вивченого матеріалу.

  1. Робота над задачами.

Прибігали і блощички,
Дарували черевички,
Не звичайні — з передками
З золотими підківками.

-         На кожному черевичку було по 4 застібки. Скільки всього застібок було на черевичках?

Прилетіла з поля
Тітонька бджола,
Мусі-Цокотусі
Меду принесла...

  1. Робота в групах.

Задача 1.  Мед у бджоли був гречаний і липовий. Липового було 6 банок по 3 л. в кожній, а гречаного – 4 банки по 2 л. в кожній. Скільки всього літрів меду принесла бджола.

Задача 2.  На іменини Муха спекла 47 пиріжків з вишнями і 32 пиріжки з яблуками. Зꞌїли  28 пиріжків з вишнями і 23 пиріжки з яблуками. На скільки більше пиріжків залишилось з вишнями, ніж з яблуками?

Задача 3.  На свято закупили 40 персикових йогуртів і 56 малинових. Використали третину всіх йогуртів. Скільки йогуртів залишилося?

— Чом ви, бабки гарні,
Не їсте малини?
Може, незугарні
В мене іменини?

Задача 4.  Перший метелик облетів 18 троянд, а другий – у 2 рази менше. Скільки всього троянд облетіли метелики?

Раптом тут якийсь дідок
Павучок
Тягне Муху у куток
На гачок, —
Бідолашну хоче вбить,
Цокотуху погубить!

  1. Фізкультхвилинка «Муха»

(https://www.youtube.com/watch)

— Ой, кохані гості, визволяйте!
Павука лихого зарубайте!
Частувала я вас,
Напувала я вас,
Тож не киньте мене
В мій останній час!

Та жуки-хробаки
Налякалися,
По шпарках, по кутках
Поховалися:
Тарганці —
Під стільці,
Жовте сонечко —
Під віконечко,
А мурашки — з хати геть,
Не схотіли йти на смерть!

I ніхто на злодюгу
Не кинеться:
Помирай-пропадай,
Імениннице!
Ну, а коник-стрибунець,
Наче справжній молодець,
Скік, скік, скік, скік!
I утік
Аж на тік —
Нічичирк!

А павук підступає,
Гострі зуби у зв'язану Муху встромляє,
Крутить їй павутиною немічні крила,
I висмоктує кров із тіла.
Муха криком кричить,
Надривається,
А злодюга мовчить,
Посміхається.

-         Давайте уявимо цю павутинку і знайдемо їх периметр

  1. Робота з геометричним матеріалом. Цеглинки LEGO

Раптом лине ізгори
Крихітний Комарик,
I в руці його горить
Крихітний ліхтарик.

-         Діаметр ліхтарика – 24 см. Чому дорівнює радіус?

— Де катюга? Де павук?
Не боюсь павучих рук!
Шаблю вихопив легку,
Швидко підлітає
I злодюзі-павуку
Голову стинає!

  1. Гра «Влучний стрілець»

78:13         4

56:4           96

68:17         6        

48∙2           72

22∙4           14

12∙6            88

Потім Муху обійняв,
Край віконця з нею став:
— Я злодюгу зарубав,
Я тобі свободу дав,
Тож дозволь мені, герою,
Одружитися з тобою!
Тут мурашки із хрущами
Закричали під кущами:
— Слава, слава Комарові —
Переможцеві!

Прилетіли світлячки,
Засвітили їм свічки —
От зробилось весело,
Стало гарно як!

Гей, жуки рогаті,
Цвіркуни вусаті!
Кличте музикантів,
Підемо в танець!

Музиканти прилетіли,
В барабани загриміли —
Бом! бом! бом! бом!
Скаче Муха з Комаром.

А за ними Клоп, Клоп
Навприсядки — гоп, гоп!
Таргани із хробачками,
Попелиці із вовчками.
А жуки цибаті,
Вояки вусаті,
Шапки підкидають,
З кузьками стрибають.

От знялася метушня,
Застрибала комашня.

Вся галява гуде,
Муха заміж іде.
За хороброго, меткого
Молодого Комара!

А Мурашка швидка
Витина гопака, —
Закаблуками постукує,
На комашечок погукує:
— Цвіркунці мої,
Молодці мої,
Тара-тара-тара-тара-тарганці мої!

Закаблуки стукотять,
Підошовочки риплять, —
Веселися, комашня,
До самісінького дня!
Нині Муха-Цокотуха
Іменинниця

Ⅵ.  Підсумок уроку.

Пояснення домашнього завдання

№ 670(3,4)с. 122

Ⅶ.  Рефлексія.

Вправа «Веселка»

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
НУШ
Додано
31 жовтня 2023
Переглядів
139
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку