Урок "Узагальнення знань про дієслово"

Про матеріал
: узагальнити і систематизувати знання про граматичні ознаки дієслова, закріпити навички правопису особових закінчень дієслів; вчити розпізнавати часові форми дієслів та вміння правильно вимовляти дієслова; розвивати зв’язне мовлення, уміння аналізувати, узагальнювати; виховувати почуття любові до рідної мови, інтерес до її вивчення.
Перегляд файлу

Урок української мови    для  учнів 4 класу  НУШ         

Тема: узагальнення знань про дієслово            

Мета:  узагальнити і систематизувати знання про граматичні ознаки дієслова, закріпити навички правопису особових закінчень дієслів; вчити  розпізнавати часові форми дієслів та вміння правильно вимовляти дієслова; розвивати зв’язне мовлення, уміння аналізувати, узагальнювати; виховувати почуття любові до рідної мови, інтерес до її вивчення.

 Обладнання: підручник, завдання на інтерактивній дошці, куб ,, Блума’’, чарівна скринька ( картки з завданнями )

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань

                              Хід уроку       

І. Організація класу

1. Створення атмосфери зацікавленості та казковості

Рано-вранці якийсь гість

Козуб в школу нам приніс.

Козуб-козубом, та в нім

Є завдання нам усім.

Ви погляньте, тут слова!

Що це значить? От дива!

Чи готові ви, малята,

Вміло й швидко міркувати? 

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання.

2. Хвилинка каліграфії

3. Звуко-буквений аналіз слова дня солов’їна

 

ІІІ. Робота над темою уроку

1. Колективна гра з  кубом « Блума»,  на гранях якого написані запитання:

  1. Що називається дієсловом?
  2. Як пишеться не з дієсловами?
  3. Що є початковою формою дієслова? На які питання відповідають дієслова у неозначеній формі?
  4. Які часи мають дієслова?
  5. Яким членом речення буває?
  6. Придумай речення з дієсловом.

2.Вправа « Впіймай слово» ( словниковий  диктант. З набору слів записувати лише дієслова, прочитати їх, назвати час і число )

          Зима, замітає,  сніжить, віхола, сніжинка, приносить, сипав, буде замітати, стежка, малює, мороз, візерунки, скресатиме.

3. Робота в групах. Складання і запис речень із розсипанок ( використання цеглинок з LEGO) ( Використовую мультимедійну дошку.)

 https://fs02.vseosvita.ua/02004q7f-a463-150x0.jpg?t=d8d21873c8298ee308441812fae26b30   https://fs02.vseosvita.ua/02004q7d-fa3f-150x0.jpg?t=d8d21873c8298ee308441812fae26b30       https://fs02.vseosvita.ua/02004q79-f7a8-150x0.jpg?t=d8d21873c8298ee308441812fae26b30       https://fs02.vseosvita.ua/02004q7a-99e0-150x0.jpg?t=d8d21873c8298ee308441812fae26b30       https://fs02.vseosvita.ua/02004q7c-5520-150x0.jpg?t=d8d21873c8298ee308441812fae26b30

    всіх            зачарувати.          мова               Ця                  може

 ( Ця мова може всіх зачарувати. )

https://fs02.vseosvita.ua/02004q7c-5520-150x0.jpg?t=d8d21873c8298ee308441812fae26b30      https://fs02.vseosvita.ua/02004q7d-fa3f-150x0.jpg?t=d8d21873c8298ee308441812fae26b30           https://fs02.vseosvita.ua/02004q7f-a463-150x0.jpg?t=d8d21873c8298ee308441812fae26b30       https://fs02.vseosvita.ua/02004q79-f7a8-150x0.jpg?t=d8d21873c8298ee308441812fae26b30        https://fs02.vseosvita.ua/02004q7h-ce0a-0x0.jpg?t=d8d21873c8298ee308441812fae26b30   

слова душею.              торкаюсь              До                    рідного

( До рідного слова торкаюсь душею.)

https://fs02.vseosvita.ua/02004q7h-ce0a-0x0.jpg?t=d8d21873c8298ee308441812fae26b30          https://fs02.vseosvita.ua/02004q7f-a463-150x0.jpg?t=d8d21873c8298ee308441812fae26b30      https://fs02.vseosvita.ua/02004q7d-fa3f-150x0.jpg?t=d8d21873c8298ee308441812fae26b30       https://fs02.vseosvita.ua/02004q79-f7a8-150x0.jpg?t=d8d21873c8298ee308441812fae26b30      https://fs02.vseosvita.ua/02004q7a-99e0-150x0.jpg?t=d8d21873c8298ee308441812fae26b30   

  не зникнути         тому                 І                        їй   ніколи. 

 ( І тому їй не зникнути ніколи.) 

Речення записуються на дошці і в зошити, підкреслюються дієслова, вказується час дієслів

4. Самостійна робота. Розгадай загадки. Спиши підкресли дієслова, постав до них запитання.

1.У нашої бабусі сидить дід у кожусі, проти печі гріється, без води умиється. (Кіт). 2.  Не баранчик і не кіт, носить шубу цілий рік. Шуба сіра – це для літа, а зимою – інша свита. (Заєць). 3.   Без рук, без ніг, а по землі ходить. (Змія)
 

5. Руханка ( відеоролик )

6. Міні-диктант  (написання не з дієсловами.) Після запису перевірка з поясненням.

         Мокрий дощу не боїться. За воду не дякують і гроші не платять. Кисла яблуня солодке яблучко не вродить. Що завгодно віддаси, як не доїси. У чужім оці скіпку бачить, а в своїм дрючка не добачає.

   7. Гра « Знайди зайве слово»  Самостійно визначають зайве слово і червоною цеглинкою сигналізують.

Пише, носить, дрова, водить.

Розмовляє, малює, грає, скрипка.

Червоний, поважати, п’ять, косити.

Скрипка, злива, заносити, фарбувати, заметіль.

8. Робота в парах. Подані слова поставити в неозначену форму дієслова. З одним із них придумати речення. Записати у зошити. Визначити граматичну основу, число і час дієслів.

Сідає, носила, писав, задощить, рахувало, розмовляю. 

9. Усно. До  дієслів добери слова антоніми.

Залітає –

Входить –

Відкриває  - 

Прибирає –

10.  Робота в парах. Написання сенкану. Завдання  на картках.

ІІІ.  Домашнє завдання. Написати сенкан за власним вибором.

IV. Підсумок уроку (Рефлексія)

Вправа ,,  Інтерв’ю ’’Незакінчене речення

Сьогодні на уроці мені найбільше сподобалося…

На уроці я навчився …

Мані найбільше вдалося….

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Кива Світлана
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Слинько Олена
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додав(-ла)
Тищенко Ганна
Додано
28 лютого 2023
Переглядів
546
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку