Урок "Відмінювання порядкових числівників. Написання разом порядкових числівників з - тисячний"

Про матеріал
Розробка уроку допоможе вчителям при підготовці до уроків із вивчення теми "Числівник"
Перегляд файлу

Тема. Відмінювання порядкових числівників. Написання разом порядкових числівників з - тисячний

Мета: поширювати знання учнів про числівник, вчити знаходити числівники в реченнях, визначати їх розряд, відмінювати порядкові числівники; правильно писати порядкові числівники з –тисячний; закріплювати вміння на практичних вправах;

розвивати зв’язне мовлення, мислення, увагу, пам’ять, вміння будувати речення, відмінювати числівники;

виховувати повагу та шанобливе ставлення до інших, до природи

Обладнання:  таблиця, годинник

Тип уроку: урок осмислення нових знань, формування практичних навичок; метод словесного та практичного навчання.

                                        Хід уроку

І. Перевірка готовності учнів до уроку

ІІ. Узагальнення знань за числівником

*Усне опитування:

--- Що таке числівник?

--- Які розряди числівників за будовою ви знаєте?

--- На які питання відповідають кількісні числівники? А порядкові?...

ІІІ. Актуалізація набутих знань

*«Мозковий штурм»

 (Учні плескають в долоні, коли вчитель називає числівники. Хто не правильно плескає --- сідає)

  Сонячний, три, день, влітку, чотирнадцять, море, місто, у селі, сто, мільйон, двісті дванадцять,  зошит, ручка, фарбувати, перший, багато, чимало, місяць, триста, нуль, дві цілих, число, мріяти, п’ять, один, гілка, сміх, вісім, двадцять          

IV. Оголошення теми, мети уроку

                                    Є тисяча доріг,

                                    Мільйон вузьких стежинок,

                                    Є тисяча ланів, але один лиш мій…

                                                                                     (В.Симоненко)

V. Опрацювання теоретичного матеріалу

*Робота з теоретичним матеріалом: «Відмінювання порядкових числівників», «Написання разом порядкових числівників з – тисячний»

                                  (на мультимедійній дошці)

  VI. Закріплення вмінь на практичних вправах

*Опрацювання вправ у підручнику

  --- усно вправи 

 ---  письмово вправа

*Фізхвилинка

*Провідміняти числівники: дев’ятий, тридцятий, тисяча

*Утворити складні слова, частиною яких є числівник

                  Зразок.  20 днів --- двадцятиденний.

      90 кілограмів, 8 поверхів, 30 діб, 20 днів, 40 хвилин, 33 рік, 6 тисяч

*Назвати та записати час, який вчитель показує на годиннику

9 год. (дев’ята година ранку), половина третьої, сім годин десять хвилин, тринадцять годин двадцять хвилин, п’ять години сорок п’ять хвилин.                           VII. Підсумок уроку                                                                                                                   VIIІ. Домашнє завдання                                                                                                                    Правило напам’ять. Провідміняти порядкові числівники: п’ятий, вісімнадцятий, сотий, п’ятдесят другий   

docx
Додано
28 квітня 2023
Переглядів
267
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку