Урок "Вправи і задачі на засвоєння таблиці додавання і віднімання числа 2. Порівняння виразу та числа"

Про матеріал
Розробка уроку з математики у 1 класі. Мета: Закріплювати уміння учнів виконувати додавання та віднімання числа 2, порівнювати вираз та число, розв’язувати приклади та задачі з даної теми; розвивати логічне мислення, спостережливість, зв’язне мовлення дітей
Перегляд файлу

Підготувала

вчителька початкових класів

Бокіймівського ліцею

Зеліновська Лариса Ярославівна

 

 

 

 

 

 

 

Урок на тему

«Вправи і задачі на засвоєння таблиці додавання  і віднімання числа 2. Порівняння виразу та числа»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2023 р.

 

           

 

Мета: Закріплювати уміння учнів виконувати додавання та віднімання числа 2, порівнювати вираз та число, розв’язувати приклади та задачі з даної теми; розвивати логічне мислення, спостережливість, зв’язне мовлення

Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиці додавання і віднімання числа 2.

Порівняння виразу та числа.

Очікувані результати: виконує додавання і віднімання числа 2, порівнює вираз і число, розв’язує приклади і задачі з даної теми. Логічно мислить, спостерігає, зв’язно висловлює думку

Обладнання: робочі зошити без друкованої основи, малюнки ялинок, білочок, листочок, ін. звірят, числовий відрізок, таблиця для усного рахунку, іграшковий мікрофон

 

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

Хід уроку

1. Організація класу Пролунав вже наш дзвінок, Він покликав на урок.

Не лінуйсь, часу не гай

Про все дізнатись поспішай (Оксана Ратушна)

2. Вправа «Криголам»

На дошці прикріплені картки з літерами У Р О К 

-   Яким ви уявляєте урок? (Успіх, уважність)

-   Без чого не можна обійтися на уроці? (Розуміння, роботи тощо)

-   Що несе нам буква «О»? (Організованість)

-   Які наші очікування від уроку? (Користь)

Прочитайте слово, що утворилося 

ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, ЗАВДАНЬ УРОКУ 

Сьогодні у нас незвичний святковий урок. Ми будемо розв’язувати приклади і  задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 2, вчитися порівнювати

вирази     з      числом.     А     допомагати      будуть     нам     лісові     мешканці

1. Хвилинка каліграфії

Перед тим, як ми дізнаємось, хто саме ці мешканці, давайте пригадаємо, яке сьогодні число? (Наприклад, 21 листопада)

-         З яких цифр складається це число? (Діти відповідають, що число складається з цифр 2 та 1)

-         Напишіть ці цифри за поданим зразком (На дошці подані зразки написання цифр 2 та 1)

ІІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

1. Бесіда

-         На яке свято ви дуже чекаєте? ( відповіді дітей - Свято  Миколая) - А скільки днів залишилось до цього свята? 

-         Що зазвичай прикрашають до цього свята, давайте відгадаємо?

Зелененьку сукню маю -

ЇЇ ніколи не знімаю,

Один-єдиний раз на рік

Вогнями прикрашаю (Ялинка)

2. Усний рахунок

Гра з м’ячиком, діти стають в коло, вчитель називає приклади для усного обчислення і кидає м’ячик учневі, відповідь якого хоче почути.

3. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу

Дуже хочуть мати ялинку лісові мешканці, відгадайте, які саме:

Червонясту шубку має,

По гілках вона стрибає

Хоч мала сама на зріст Та великий має хвіст.

Як намисто оченята.

Хто це? Спробуй відгадати (Білочка)

***

Повзун повзе – сімсот голочок везе (Їжачок)

***

Ходить свашка із мітлою

Заміта до лісу слід,

Де недавньою порою

Тут відбувсь її обід (Лисичка)

***

Гарний, дужий, довгоногий Мов корону  носить роги.

Та вона така важка – не втечеш від хижака?

Взимку скинув роги – й ось

До весни безрогий … (лось)

( На дошці поступово прикріплюємо малюнки слів –відгадок)

- Наші звірятка і собі хочуть прикрасити нашу ялинку. Вони принесли із собою цифри: 3, 4, 5, 8 ( поряд з малюнками – цифри). А нам потрібно подумати, хто і яку іграшку повісить на ялинку. Для цього ми повинні обчислити приклади, подані на малюнках – ялинкових прикрасах. Наприклад: 3 +2; 2 + 2; 5 + 2 та ін. ( по черзі прикрашають ялинку)

4. Робота з числовими виразами

 Приклади, які ви щойно розв’язали, називаються числовими виразами. А тепер нам потрібно порівняти вираз на грибочку ( 7-2)  і число 6.

-Як ви гадаєте, що спершу треба зробити? (обчислити вираз)

-Тепер порівнюємо два числа ( 5 та 6). -Який знак поставимо, чому? (5 < 6)

5. Динамічна пауза

Йшли ведмедики малі

Нахилились до землі,

Потім стали, руки в боки І зробили 3 підскоки. Потім розминали плечі, Рівні спинки у малечі. Руки вгору, опустили  І за парти тихо сіли.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Отже, ми частково прикрасили ялинку. Відповіді учнів: Лось повісив грибочок і бурульку, Лисичка – кульку і сніжинку  …

1. Робота з «числовим відрізком»

-         А тепер пригадайте, як ми працюємо з числовим відрізком? (відповіді дітей у мікрофон)

-         Обчислення кількох виразів за числовим відрізком 7 + 2; 8 – 2 і т. д. ( діти прикрашають числовим відрізком ялинку.

2. Самостійна робота

Діти в парах виконують завдання на картках-іграшках і далі прикрашають ялинку

( на картках шифр: )

 

image

 

 

2

 

                                      image          

 

 

5

 

image 

 

 

 

8

 

Картки

         5 +     image     + image 

     

image

 

V. РЕФЛЕКСІЯ

1. Розв’язування задач за віршованою умовою

По дорозі їжак біг,

Ніс 6 яблук та пиріг

Два упало, покотилось.

Скільки яблук залишилось?

***

Десять лосів ген завзято Про щось сперечались.

Двох із них гукнула мати.

Скільки їх зосталось?

 

-         Як ви вважаєте, чи гарне свято сьогодні видалось у звірят?

-         Чого ми їх сьогодні навчили?

-         Як ви вважаєте, чи сподобалася ялинка звірятам?

-         Скільки іграшок на ялинці?

-         Які побажання ви хотіли би сказати для звіряток перед святом Св.Миколая?

-         Що не вдалося?

-         Що найбільше сподобалося?

Після кожного виконаного завдання  – самооцінка за допомогою кольорів кубиків LEGO (Червоний колір – низький рівень; Жовтий – достатній, середній рівень;

Зелений – високий)

 

 

 

 

pdf
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
25 листопада 2023
Переглядів
155
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку