Урок "Я живу в селі"

Про матеріал

Урок розроблений на основі нового Державного стандарту початкової освіти НУШ. за програмою О.Я. Савченко . Включає ранкову зустріч та сам конспект. уроку з предмету " Я досліджую світ" на тему: " Я живу в селі"

Перегляд файлу

 

Тема : Я живу у селі

Мета:  вчити розпізнавати об’єкти довкілля, розширити знання учнів про село; ознайомити  з громадськими місцями села, тваринами, які живуть в селі, їх значення для людини; розвивати пізнавальний інтерес, спостережливість, допитливість; збагачувати словниковий запас учнів, виховувати почуття патріотизму, любов  до рідного краю.

Обладнання: комп’ютер, карта району, матеріали до дидактичних ігор, смайлики для вираження свого настрою, конверти для роботи в групі з картинками, цеглинки LEGO.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

 

Перебіг уроку

І. Організація класу.

1.Ранкове коло.

  1) Привітання.

- Діти, сьогодні до нас завітали гості. А в народі кажуть «Гість у домі – радість з ним». Зустрічаймо гостей.

Діти              Ми вам раді, гості милі.

                                Ми вітаєм щиро вас.

                                І запрошуєм ласкаво

                                У ранкове коло

                                До нас у І-Б клас.

  • Ми знову зібралися дружною класною родиною. Тож привітаймося!

                         Доброго ранку! – мовим за звичаєм.

                         Доброго ранку! – кожному зичимо ми.

                         Доброго ранку! – друзям й гостям.

                         Настрою гарного і вдалого дня.

2) Обмін інформацією.

-  Чи любити ви читати книжки?

- Я теж дуже люблю читати. Хоч і доросла, але мені дуже  подобаються казки В. Сухомлинського.

- А які книжки ви любите читати? Поділіться з друзями.

(Діти розповідають про свою улюблену книжку)

3) Групове заняття.

- Чи знаєте ви, де живуть книжки?

- А в нашому класі є місце, де живуть книги?

- У бібліотеці книги живуть великою дружною родиною. Їм там затишно, безпечно.

          Я пропоную вам помістити свої улюблені книжечки у нашу класну бібліотеку, і ваші друзі теж зможуть їх  прочитати.

  • Але не завжди книги у бібліотеці почувають себе безпечно.

Інколи їм буває лячно.

-  Як ви вважаєте, чого бояться книги?(Відповіді дітей)

-  Книгам лячно, бо інколи їх читають діти, що не вміють поводитися з книгами.

-  Сьогодні я розповім вам історії, які почула в шкільній бібліотеці. А ви поміркуйте і скажіть, коли приємно книжечці спілкуватися з нами, а коли їй боляче. Якщо приємно –  піднімаєте зелену цеглинку. А якщо боляче – червону.

Гра « Приємно – боляче»

  • Перед тим, як брати книгу до рук, Оленка ретельно помила руки.
  • А Сергійко гортав книгу брудними руками.
  • Іринка, читаючи книгу, загинала у ній сторінки.
  • Олежик користується закладкою під час читання.
  • А Наталя любить малювати по книжці.
    • Коли Івасик читав книжку, то йому захотілося вирвати із книжки сторінки.
    • Павлик  завжди кладе книгу на  певне місце.
    • Саша обережно гортає сторінки, не слинить при цьому пальці.

- Молодці! Я надіюсь – у вас книжка буде радіти.

- Поміркуйте і скажіть, ким  для нас є книга?

  Нам допоможе про це дізнатись чарівна торбинка.    

Гра «Чарівна торбинка»

Діти передають по колі торбинку, промовляючи слова:

                      Чарівна торбинка по колу гуляла

                      І лего-цеглинки у собі сховала.

                      Сміливо цеглинки з торбинки візьми,

                      Прислів’я відоме із лего склади.

Кому дісталася торбинка, він дістає лего-цеглинки  і складає прислів’я.

Книга – мудрий друг і щирий порадник.

4) Щоденні новини.

- Діти, допоможіть мені розповісти про сьогоднішній день.

- Яка зараз пора року?

- Який місяць? Що ви про нього знаєте?

- Які прислів’я ви знаєте про лютий?

- Який сьогодні день? Розкажіть про нього.

- Яке число? Як його записати?

- Яка погода надворі?

- Дякую всім за допомогу і бажаю гарного настрою на весь день.

- А який настрій сьогодні у вас?

(Діти повідомляють про свій настрій у «Куточку настрою»)

2. Організаційний момент.

- Мерщій сідайте за парти і налаштовуйтесь на урок.

- Сьогодні на урок я запросила найголовніших наших гостей – пані Тишу і чарівницю Увагу.

-  Чи прийшла до нас пані Тиша?

- А чарівниця увага?

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.

- Признайтесь, а вам хотілося б кудись помандрувати?

- Тоді відправляємося в мандри. Куди саме? – ви дізнаєтесь,коли будете уважно слухати.

Сядьте всі зручненько,  випряміть спинки, заплющіть оченята і уважно прислухайтесь.

  • Звучить відеозапис ранку в  селі.
  • Здогадались, куди ми потрапили?
  • Так, у село! Сьогодні ми на уроці помандруємо у село.

ІІІ, Вивчення нового матеріалу.

  1. Бесіда.
  • Сіл на Україні так багато, що я і не знаю, куди б ви хотіли поїхати.

Та ще й вчора зухвалий вітрисько позривав усі листочки з назвами сіл, все мені переплутав. Не знаю й куди їхати.

  1.  Вправа « Мозковий штурм»

( На дошці прикріплена мапа нашого району із назвами населених пунктів)

- Діти, а чия бабуся живе у селі?

- Може, ви знаєте, у якому селі вона живе?

- Знайдіть серед розсипаних назву села своєї бабусі  і поїдемо у гості до ваших бабусь.

(Діти шукають написи з назвами сіл і прикріплюють на мапу)

  • Що ми візьмемо з собою до бабусі?

( Цікаву книжечку, гарний настрій, усмішку…)

ІV. Робота з підручником (с.26-27).

  • Як же упізнати село? Нам допоможе підручник.

Розгорніть підручники і уважно розгляньте малюнки.

  • Що тут зображено? Що написано великими буквами? Прочитайте.
  1. Вправа «Зірке око»

                      Ми малюнки розглядаєм,

                      і давайте гру зіграєм-

                     Хто зіркіші очі має!

                     - Готові?

а) перша зупинка «Будинки».

- Знайдіть на малюнку в селі житлові будинки. Вони такі ж, як і в  місті?

- Що ще є біля будинків?

- Так,  сільські жителі вирощують на городі овочі.

- Розкажіть про бабусину хату.

- Що ми бачимо вдалині за будинком?

б)  друга зупинка «Громадські місця».

- Покажіть на малюнку громадські місця, які є в селі.

Розкажіть , що ви про них дізналися.

- Що допомогло вам дізнатися?

- У громадських місцях існують певні правила етикету, яких повинен кожен дотримуватися.

- Послухайте і відгадайте.

                    Гра  «Де ми зараз знаходимося»

  • Тут аплодують після виконання твору.
  • Тут не вказують пальцем на експонати.
  • Тут розмовляють тільки пошепки.
  • Тут не розмовляють,мовчки слухають.

Фізкультхвилинка( з цеглинками LEGO)

Промінь падає в долоні –

Другу посміхнись.

Очі у небес бездонні –

За руки візьмись.

Шелестить над нами листя –

Весело стрибай.

Хвиля мружиться іскристо –

То ж і ти моргай.

Спіють вишеньки червоні –

Спробуй-но, дістань.

А морквиночку солодку

За косу  спіймай!

 в)  третя зупинка «Дороги».

-  Давайте розглянемо сільські дороги. Чи вони такі, як у місті?

- А які?

- Які дорожні знаки бачите?

- Як же переходити  вулицю в селі ?

- Чи багато транспорту у селі?

V. Робота в групах.

      Гра «Вибери транспорт, який є у селі»

г ) четверта зупинка «Населення».

-  Як ви думаєте, де більше проживає людей у місті чи в селі?

Так, в селі менше,  вони всі один одного знають.

Тому в селі треба вітатися до всіх.

  • Чим займаються сільські жителі?

Вони в основному працюють на землі. На широких полях сіють пшеницю, ячмінь, гречку, кукурудзу, цукрові буряки, соняшник. Тому в магазинах ми можемо купити різну крупу, олію, цукор. З пшениці отримують борошно.

  • А що випікають з борошна?
  • А ще біля кожного будинку у жителів села є город.
  • Розкажіть, які овочі ростуть на городі у вашої бабусі.
  • А які фрукти ростуть у садах?

Фізкультхвилинка

  • Ви втомились. А чи не прогулятися нам в ліс?

Ми йдемо на фотополювання!

                                          Не боїмося ми нічого!

                                Ой, а це що? Це болото?

                   Чав?Чав? Чав? (високо піднімають коліна)

                                          Ой, а це що? Це річка!

  Буль! Буль! Буль! (ніби пливуть)

                                          Ой, а це що? Це поле!

   Туп! Туп! Туп! (тупотять ногами)

                                         Ось дорога навпростець!

                                         А це хто такий великий?

                                         Такий пухнастий?

                                         Ой, та це ж лев! (переляк)

                                         Втікаймо додому!

                                         Через поле! Туп!Туп!Туп!

Через річку! Буль! Буль! Буль!

                                         Через болото! Чав! Чав! Чав!

      Прибігли додому! Двері зачинили!

                                         Які ж ми молодці!

   Які ми хоробрі! Похвалимо себе!

5) п’ята зупинка  «Свійські тварини».

-  Ага! Злякалися кота моєї бабусі!

-  Сільські жителі ще утримують свійських тварин. Вони доглядають за ними , піклуються про них .

 Відгадайте загадки.

     Сама строката, їсть зелене, дає біле. (Корова)

     Хто не пряде, не тче, а людей одягає? (Баран, вівця)

     У кого роги довші за хвіст? (Коза)

     Хвіст гачком, ніс п’ятачком. (Свиня)

Сільські тварини – це не тільки звірі, це ще й птахи (качки, гуси, кури, індики), і риби (коропи), і комахи (бджоли, шовкопряди).

  • Які тваринки є у бабусі? Які у них клички?
  • Розкажіть, що люди одержують від тварин.
  • Які продукти харчування ми отримуємо від свійських тварин?
  • Чи читали ви казочки про цих свійських тварин?

Гра « Впізнай казку»

(До малюнку свійської тварини приєднати назву казки)

Коза –

Корова –

Півень –

Курка –

Кіт –

Свиня –

Гуси –

(«Коза-дереза», «Вовк і семеро козенят», «Солом’яний бичок»,

«Курочка ряба», «Пан Коцький», «Троє поросят», «Івасик Телесик», «Ріпка», «Казка про котика та півника», «Півник і двоє мишенят»)

Для свійських тварин споруджують спеціальні будівлі.             

Гра «Хто.де живе?»

Корови –

Свині –

Коні –

Вівці –

Кури, гуси –

Собака –

V. Підсумок уроку. Рефлексія.

- Ми так загостювалися в бабусі, що й незчулися, як урок добіг до кінця. Час повертатися додому.

                                 Пам’ятайте,дітки!

  • Ваші бабусі  дуже люблять вас і завжди чекають. Зателефонуйте їм сьогодні обов’язково, а на вихідні разом з батьками поїдьте до них в гості.

2. Робота з планшетом настрою.

Оцініть свою роботу на уроці і свої враження за допомогою смайлика.

docx
Пов’язані теми
Я досліджую світ, Розробки уроків
НУШ
Додано
2 жовтня 2022
Переглядів
709
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку