Урок ЯДС "Як здійснити задумане."

Про матеріал

Мета: ознайомити учнів із складовими успіху, навчати, як його досягти, щоб бути корисним для інших людей; учити діяти заради мети; розвивати логічне мислення, зв'язне мовлення; виховувати наполегливість, працелюбність.

Перегляд файлу

Дата: 04.03.21

Тема: Як здійснити задумане.

Мета: ознайомити учнів із складовими успіху, навчати, як його досягти, щоб бути корисним для інших людей; учити діяти заради мети; розвивати логічне мислення, зв’язне мовлення; виховувати наполегливість, працелюбність.

Обладнання:  презентація, ілюстрації, відео фізкультхвилинки.

План

І. Ранкове коло.

1. Вітання

2. Гра з м'ячем «Доброго ранку!»

3.Обмін інформацією. Тема дня «Чи може бути спільна мрія?»

4. Вправа «Пофантазуй»

5. Теми для Щоденника вражень

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  1. Робота з малюнками.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1. Бесіда за темою.
  2. Словникова робота.
  3. Робота з підручником.
  4. Вправа «Які риси характеру потрібні для досягнення успіху»
  5. Фізкультхвилинка.
  6. Робота за малюнками.
  7. Робота в парах.
  8. Вправа «Мікрофон»
  9. Робота з прислів’ями.

ІV. Підсумок уроку.

  1. Вправа «Незакінчене речення»

Хід уроку

І. Ранкове коло.

1. Вітання

Діти утворюють коло. Учитель пропонує привітатися. Усі звертаються одне до одного на ім'я, що допомагає створити атмосферу дружби та приналежності до одної спільноти. Вітання створює спокійний і розважливий настрій.

2.Гра з м'ячем «Доброго ранку!»

Ведучий кидає м'яч будь-кому і вітає, називаючи його ім'я. Учасник кидає м'яч іншому і т. ін.

3. Обмін інформацією. Тема дня «Чи може бути спільна мрія?»

— Мрія — це щось недосяжне, те, що неможливо передбачити. Мрія — те, що залежить від якихось вищих сил. Мрія — це наслідок випадковостей, вдачі, віри і справжнього бажання! Щоб мрія втілилась у життя, нею потрібно дійсно жити! Обирайте правильну мрію, живіть нею, бажайте її здійснення — і вибір буде на вашу користь!!!

— Діти, чи може бути у нашому класі спільне ім'я дівчаток чи хлопчиків?

— Чи може бути спільна мрія у дівчаток?

— Чи може бути спільна мрія у хлопчиків?

— Чи може бути спільна мрія у нашого класу?

4. Вправа «Пофантазуй»

1-ша група. Мрія квітів на весняній клумбі.

2-га група. Мрія моєї родини.

3-тя група. Мрія класу — подорож.

5. Теми для Щоденника вражень

  • Я мрію про...
  • Мої фантастичні мрії.
  • Мрія вишневого саду.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

 Сьогодні ми будемо з’ясовувати як здійснювати задумане, які риси характеру потрібно мати, щоб досягнути успіху.

1.Робота з малюнками.

Розглянь малюнки. Що ти можеш робити самостійно? Доповни власними прикладами.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1.Бесіда за темою.

Чи ставили ви коли – небудь перед собою мету?

Чи досягали її?

Чи цікаво вам дізнатися, як досягнути мети?

Пропоную вам обговорити, що потрібно зробити, аби здійснити задумане.

2.Словникова робота.

Мета – те, чого бажано чи потрібно досягти.

3.Робота з підручником.

  • Які риси характеру потрібні, щоб здійснити задумане?
  • Прочитай в підручнику на сторінці 48-49 оповідання і відшукай відповіді на запитання.
  • Де любили діти гратися?
  • Що вирішили зробити Оленка і Данилко?
  • Які риси характеру допомогли дітям здійснити задумане?
  • Чому двірник не відмовив їм у допомозі?
  • Що може завадити здійснити задумане?

4.Вправа «Які риси характеру потрібні для досягнення успіху»

  • Які риси характеру можуть забезпечити успіх.

З поміж запропонованих рис характеру обираємо ті , які можуть забезпечити успіх.

5.Фізкультхвилинка.

Відео фізкультхвилинки.

6.Робота за малюнками.

  • Розглянь малюнки в підручнику на сторінці 49.
  • Опиши дії тварин.
  • Який висновок ти зробиш?
  • Чого можна повчитися у тварин?
  • Завжди потрібно знаходити компроміс, учитися домовлятися, ухвалювати правильне рішення щодо порушених проблем.

7.Робота в парах.

Об’єднайтесь у пари.

Спробуйте скласти портрет успішної людини і невдахи.

Що ти порадиш учневі, який хоче бути успішним і досягти своєї мети.

8.Вправа «Мікрофон»

Розкажи, чого б ти хотів досягнути у своєму житті?

Скільки років наполегливої праці знадобиться для досягнення твоєї мети?

9.Робота з прислів’ями.

Життя -  як стерняста нива, не пройдеш, ноги не вколовши.

Люди – господарі своєї долі.

  • Ми ніколи не повинні припиняти мріяти, йти до своєї мети. Зрештою, наші мрії – це те, що робить нас людьми. Вони формують і ведуть нас. Але пам’ятайте, що існує різниця між «бути мрійником» та людиною, яка працює над утіленням мрії.

ІV. Підсумок уроку.

1.Вправа «Незакінчене речення»

  • Щоб здійснити задумане потрібно…
  • Для здійснення задуманого потрібно мати такі риси характеру…
  • В майбутньому я хочу стати…
docx
Пов’язані теми
Я досліджую світ, Розробки уроків
НУШ
Додано
28 березня 2023
Переглядів
345
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку