Урок з біології на тему: "Контрольна робота з теми «Одноклітинні організми. Перехід до багатоклітинності»

Про матеріал
Мета уроку: виявити рівень навчальних досягнень учнів з теми «Одноклітинні організми. Перехід до багатоклітинності»; здійснити контроль і корекцію їх знань; перевірити вміння учнів оперувати біологічними термінами, застосовувати знання в стандартних і змінених умовах; розвивати навички письмово висловлювати думку; удосконалювати вміння творчо вирішувати поставлені завдання, відповідати на різнорівневі запитання; виховувати почуття відповідальності, охайність, самостійність.
Перегляд файлу

Тема: Контрольна робота з теми «Одноклітинні організми. Перехід до багатоклітинності»

Мета: -виявити рівень навчальних досягнень учнів з теми «Одноклітинні організми»;

-здійснити контроль і корекцію їх знань;

-перевірити вміння учнів оперувати біологічними термінами, застосовувати знання в стандартних і змінених умовах;

-розвивати навички письмово висловлювати думку;

-удосконалювати вміння творчо вирішувати поставлені завдання, відповідати на різнорівневі запитання

Обладнання : зошит, картки - завдання

Тип уроку: урок контролю знань.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку.

ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

Повідомлення змісту уроку. Визначення основної мети й завдань уроку.

ІІІ. Контроль знань

1.Роздача індивідуальних карток із завданнями.

2.Інструктаж щодо виконання завдань, пояснення шкали оцінювання завдань різних рівнів складності.

3.Виконання завдань учнями.

Контрольна робота з теми «Одноклітинні організми. Перехід до багатоклітинності.»      

                         

І рівень (3б.)                                            Варіант-1

1.Інфузорія-туфелька рухається за допомогою:а)несправжніх ніжок; б)джгутика; в)війок; г)м`язів.

2.Укажіть переносника малярії: а)муха це-це; б)блоха; в)комар; г)кліщ.

3.Змішаний тип живлення має: а)амеба; б)інфузорія-туфелька; в)евглена-зелена; г)вольвокс.

ІІ рівень Напишіть визначення: 1.Прокаріоти, 2.Автотрофи; 3.Фагоцитоз.(3б.)

ІІІ рівень 1.Знайдіть зайвий термін, відповідь обгрунтуйте. (1б)

Малярія, дизентерія, холера, сонна хвороба.

2.Що ви знаєте про губок? Яке їх значення? (2б)

ІV рівень Порівняйте евглену зелену та хламідомонаду. Намалюйте їх.(3б)

 

 

 

І рівень   (3б.)                                          Варіант-2

1.Дизентерійна амеба паразитує: а)у крові; б)у печінці; в)у кишечнику; г)у мозку.

2.Для очистки стічних вод використовують:а)вольвокс; б)ульву; в)хламідомонаду; г)дріжджі.

3.Лишню воду з тіла хламідомонади викачує:а)ядро; б)скоротлива вакуоля; в)хлоропласт; г)пластиди

ІІ рівень Напишіть визначення: 1.Еукаріоти, 2.Гетеротрофи, 3.Хламідомонада.(3б)

ІІІ рівень1.Знайдіть зайвий термін, відповідь обгрунтуйте. (1б)

Черепашка, евглена, форамініфери, крейда.

 2.Що ви знаєте про бактерії? Яке їхнє значення? (2б)

ІV рівень Порівняйте амебу і інфузорію - туфельку . Намалюйте їх .(3б)

 

І рівень   (3б.)                                          Варіант-3

1.До прокаріотів належать: а)губки; б) бактерії; в)дріжджі; г)хламідомонада.

2.До одноклітинних рослин належить: а)хлорела; б)вольвокс; в)дріжджі; г)амеба.

3.Хламідомонада розмножується: а)брунькуванням; б)статево; в)нестатево; г)статево і нестатево.

ІІ рівень Напишіть визначення:1.Таксиси; 2.Аероби; 3.Протистологія(3б)

ІІІ рівень 1.Знайдіть зайвий термін, відповідь обгрунтуйте. (1б)

Інфузорія,амеба,корова, симбіоз.

2.Що ви знаєте про паразитичні одноклітинні організми. Дайте їм характеристику. (2б)

ІV рівень Порівняйте хламідомонаду і хлорелу .Намалюйте їх.(3б)

 

ІV.Домашнє завдання

 Підготувати повідомлення про рослини-екстремали.

 

docx
Пов’язані теми
Біологія, Контрольні роботи
Додано
29 листопада 2023
Переглядів
127
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку