Урок з позакласного читання для учнів 2 кл. «Вірші для дітей.«Оксана Коротюк «Різдвяні гостинці» та ін., Оксана Лущевська «Пелікан», «Про кита», «Черепашенята»

Про матеріал
Урок для вчителя початкових класів створено відповідно до нової навчальної програми МОН України. В ньому містяться цікаві розвивальні завдання для аналізу й осмислення прочитаного матеріалу, ігри та технології, що відповідають психологічним особливостям учнів даного віку та сприяють інтелектуальному та духовному розвитку дитини за «Хрестоматією сучасної української дитячої літератури для читання в 1, 2 класах» серії «Шкільна бібліотека»
Перегляд файлу

Тема. Вірші для дітей. Оксана Кротюк «Різдвяні гостинці», «Упертий цапок», «Як», «Бегемотик», «Гусеня», «Мавпенятко», «Єноти», «Ігри», «Жукова сімейка», «Зебра». Оксана Лущевська «Пелікан», «Про кита», «Черепашенята».

Мета: ознайомити з творчістю українських дитячих письменниць Оксани Кротюк та Оксани Лущевської; розширювати коло читання; розвивати комунікативне мовлення, уміння запам’ятовувати римовані ряди,розвивати увагу, пам’ять,продовжувати вчити дітей виразно читати вірші; збагачувати словниковий запас; виховувати цікавість до навколишнього світу.

Обладнання: портрет Оксани Кротюк, Оксани Лущевської, мультимедійний супровід, скринька з картками,завдання на картках.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

                                  Хід уроку                                              

І.Організація до уроку

1. Створення емоційного настрою

(звучить приємна весела дитяча меладія)

2.Гра-закличка до уроку

В клас швиденько завітайте,

В коло дружненько ставайте.

Поверніться, посміхніться,

Всім миленько поклоніться.

Привітайте щиро друзів –

День привітний всім нам буде.

На уроці попрацюєм:

Почитаєм, помалюєм,

І послухаєм , й розкажем,

Гарних успіхів досягнем.

Тож часу тепер не гаймо,

Працювати починаймо!

ІІ. Підготовка до сприйняття нового матеріалу.

1.Гра «Гронування»

Учитель. Діти погляньте на екран із розсипани слів зберіть слова, об’єднані за однією ознакою ( на екрані слова – білка, шишка, заєць, морква, сіно, лось, лисиця, зернятко, лисиця, вовк, гілка).

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку

Учитель. Тож сьогодні, діти, про цих тваринок ми читатимемо  дитячі вірші Оксани Кротюк та Олени Лущевської.

(На екрані фото письменниць)

1.Інформаційна гра «Довідкове бюро»

(слайди з портретами і біографічними дописами письменниць)

2. Гра «Мікрофон»

-Яку цікаву інформацію про письменниць   запам’ятали?

ІV.Опрацювання і осмислення нового матеріалу

1. Слухання вірша О. Кротюк «Різдвяні гостинці»

2. Гра «Гронування»

(знайдіть відповідності, які гостинці залишили тваринкам)

Лиска                                        ковбаска

Заєць                                        сіно

Лось                                          морква

Білка                                         зернятка

Синичка                                   горіхи 

3.Гра «Здогадка»

(Учитель читає вірш «Різдвяні гостинці».Коли замовкає, діти добавляють римоване слово по пам’яті)

4. Гра «Кмітливці»

-Відгадайте загадку

Невеликий сірошерстний,

І упертий як віслюк.

Кізонці він буде брат.

Це звичайно, діти, - …. (цап)!

(На екрані фото-малюнок цапа)

5.Творча гра «Подивись і опиши»

(Діти усно описують цапа за поданим планом)

-Яка тварина за розміром?

-Яка шерсть (колір, довжина, густота)?

-Яка голова (опишіть роги, очі, ніс, борідка)?

-Де живе ця тварина?

6.Слухання вірша «Упертий цапок»

7.Аналіз вірша

-Яка риса характеру у цапка?

-Чому його не пускали в сад?

-Як повівся цапок у саду?

Фізкультхвилинка

8. Робота в групах

(Об’єднуються в групи за допомогою карток із зображенням тварин: бегемот, гусеня, мавпеня, єнот, зебра, жук, левеня. Кожен учень дістає з скриньки катрку, за якою об’єднуються в  групи.Кожна група вибирає з поданих віршів вірш про свою тваринку. У вірші добавляють рими і декламують вірш слухачам.)

І група «Бегемотики»

(Демонструють фото-малюнок бегемота)

Все сидів би і сидів

Бегемотик у………..(воді)

Лиш обсохне – і за мить

Знов до річки він ………(біжить).

(Слова для довідки:  полі, морі, воді, кричить, стрибає, повзе, біжить)

ІІ група «Гусенята»

(Демонструють фото-малюнок гусенят)

Гусак сьогодні у …….(книгарні)

Книжки купив для сина гарні.

Тепер маленьке ……(гусеня)

Читає з татусем щодня.

(Слова для довідки: магазині, бібліотеці, книгарні, курча, гусеня, каченя)

ІІІ група «Мавпенята»

(Демонструють фото-малюнок мавпочки)

Ось маленьке мавпенятко,

В нього мавпи мама й ….(татко).

Мавпи бабці й ……. (дідусі),

І сусди геть усі.

(Слова для довідки: дитятко, татко, малятко,дядько, дідусі,сестрички)

ІV група «Єноти»

(Демонструють фото-малюнок єнота)

Маленькі єноти розучують ….(ноти) –

Мизику люблять маленькі єноти.

Кажуть: - Не хочемо їсти і пити –

Тільки співати і ноти …..(учити).

(Слова для довідки: вірші, пісні, ноти, робити, учити, писати)

V група «Зебри»

(Демонструють фото-малюнок зебри)

Від хвоста і аж по …… (вушка)

В зебри смужка, смужка, смужка.

Не горохи, не клітинка,

Не малюнок на всю спинку –

Тільки …….(смужка)

Від хвоста і аж по вушка.

(Слова для довідки: носик, вушка, хвостик, крапка,смужка, квітка)

VІ група «Жуки»

(Демонструють фото-малюнок жука)

У жукової дружини

Жовта брошка із …..(жоржини)

А жукові сини й дочки

Мають жовті ….(чобіточки).

(Слова для довідки: жоржини,кульбаби,мальви,туфельки, капці, чобіточки)

VІІ група «Левенята»

(Демонструють фото-малюнок лева)

Левенята грали в ігри,

То вовки вони, то ….(тигри),

То зайці, то сови-сплюшки,

То малесенькі …….(папужки).

Ким лиш тільки не були

Поки спати не лягли.

(Слова для довідки: лиси,тигри, зайці,горобці, сороки, папужки,синички)

Учитель. Дякую.Всі ці вірші написала для вас українська дитяча поетеса Оксана Кротюк.

(Фото Оксани Кротюк)

9.Гра «Добавлянка»

А) «Пелікан»

(Слайд зі словами)

Глип – глипи

Риб – риби

Хрип – хрипи

Хлюп – плюпа

Гуп – гупа

(Учитель читає вірш «Пелікан». Коли замовкає, діти хором промовляють слова з екрану)

Б) «Я знайду кита»

(Учитель читає вірш «Про кита», діти добавляють згідно рими слова: тра-та-та, тра- та- ті, тра- та- ту)

В) «Черепашенята»

(Слайд зі складами)

Че – че

Ше – ше

Ре – ре

(Вчитель читає вірш «Черепашенята», коли замовкає, діти хором промовляють склади з екрана)

Учитель. А ось такі вірші-забавлянки написала для дітей

 дитяча поетеса  Оксана Лущевська.

(Фотопортрет Оксани Лущевської)

І хоч проживає вона в Америці, але ніколи не забуває про Україну і її дітей.

VІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

1. Робота в парах

- Розкажіть, які віршовані ігри-забавлянки ви знаєте.

Навчіть свого друга по парті цієї гри.

 

docx
Додано
4 грудня 2022
Переглядів
603
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку