Урок з української мови у 4 класі на тему :"Утворення дієслів минулого часу."

Про матеріал
вчити учнів утворювати дієслова минулого часу; закріплювати знання про дієслово; розвивати аналітичне та критичне мислення; формувати інформаційно-цифрову компетентність, здатність спілкуватися рідною мовою та іноземними; виховувати любов до книги, до тварин. Бажання вивчати мову та культуру інших народів світу.
Перегляд файлу

Урок української мови в 4 – А класі .

Тема. Утворення дієслів минулого часу.

Мета: вчити учнів утворювати дієслова минулого часу; закріплювати знання про дієслово; розвивати аналітичне та критичне мислення; формувати інформаційно-цифрову компетентність, здатність спілкуватися рідною мовою та іноземними; виховувати  любов до книги, до тварин. Бажання вивчати мову та культуру інших народів світу.

Обладнання: карта світу, картки, долоньки, ТЗН, цеглинки LEGO, картки для рефлексії, світлини птаха.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, природнича, соціальна, здоров’язбережувальна.

Ключові компетентності:  уміння вчитися: формувати вміння працювати швидко й зосереджено; виховувати бажання вчитися;

Комунікативної: збагачувати словниковий запас; формувати вміння доводити правильність власної думки; розвивати спостережливість; формувати вміння учнів прислухатися до думки інших;

Соціальної: удосконалювати навички роботи в парі та групі;

Інформаційної: розвивати вміння користуватися довідниковою літературою;

Загальнокультурної: розширити уявлення учнів про культуру народу Індії.

Очікувані результати:  беруть участь в обговоренні письмових робіт у парах, групах(4МОВ3.3); пояснюють значення фразеологізмів(4МОВ4.2); вживають дієслова у відповідних часових формах(4МОВ4.1); розпізнають  неозначену форму дієслова(4МОВ4.1), (4МОВ4.2).

Хід уроку

І. Вступна частина

Вчитель: Ось і дзвоник дав сигнал

                Працювати час настав!

У нас сьогодні — ніби свято,

Гостей зібралося багато,

Ану ж на всіх ви подивіться

І веселенько посміхніться.

1. Емоційне налаштування

Вправа «Бажаю тобі»

Учні обводять на аркуші паперу долоньку. На зображенні кожного пальчика пишуть побажання.

     (Учні зачитують побажання, а потім прикріплюють свої долоньки на великий плакат у вигляді серця, адже побажання йшли від самого серця)

2. Повторення вивченого на попередніх уроках.

- Яку частину мови ми вивчали на попередніх уроках?

- На що вказує дієслово?

- На які питання відповідають дієслова?

- За чим змінюються дієслова?

- Скільки форм мають дієслова майбутнього часу?

- Які форми?

- До якої країни ми здійснювали подорож на попередніх уроках української мови? 

3. Гра «Істине чи хибне»

- Китай – стародавня східна країна. (+)

-  Вона посідає перше місце у світі за величиною території. (-)

- У Китаї щороку проходить Міжнародний фестиваль крижаних і снігових скульптур. (+)

 - Столиця китаю – місто Харбін. (-)

 - У Китаї виробляють штучні яйця. (+)

 - Морозиво прийшло до нас з Китаю. (+)

 - Парасольку вперше виготовив китайський робітник-тесляр для своєї дружини. (+)

 - Вирощувати і заварювати чай почали в Китаї. (+)

 - Чорний, зелений і білий чай збирають з різних видів кущів. (-)

 - Чорно – білий ведмідь живе тільки на території Франції. (-)

4. Каліграфічна хвилинка.

Птах поважно походжає,

У хвості квітник ховає.

Як розпустить він хвоста –

Наче ружа зацвіла.

(Павич)

Пп па ав ви ич

Павич – дуже красивий птах.

5. Робота в групах.

І група

З’єднайте фразеологізм з його значенням та підкреслити дієслова.

Вивчити назубок

Закарбуватися в пам’яті                              швидко забувати

Знати як свої п’ять пальців                         знати напам’ять

Коротка пам'ять                                            запам’ятати

Намотати на вус

ІІ група

Змінити час дієслів так, щоб показати, що весна вже настала.

                                      ВЕСНА

Радісно засвітить весняне сонечко. По дорогах побіжать веселі струмки. Лід на річці посиніє. Набубнявіють на деревах бруньки. Діти повісять шпаківні. З теплих країв прилетять птахи.

ІІІ група

Утворити множину за зразком.

Квітка цвіте – квіти цвітуть.

Бурулька замерзає; струмочок шепоче; горобчик гріється; вода живить; хмара пливе; вітер співає; сніжинка танцює; промінчик виграє; дуб прокинувся; краплина напувала.

ІІ. Основна частина

Повідомлення теми уроку.

Вправа 1

Розгляньте обкладинку книжки.

Чи знайома вона вам?

Прочитайте уривок із неї.

До якої частини мови належать слова, що в дужках, у тексті про Мауглі?

У якій формі вони стоять?

Поставте ці слова у минулому часі і запишіть текст. (Коментоване письмо)

Позначення Індії на карта (діти прикріплюють український прапорець на карті)

Гаджик подорожував віртуально країною, у якій жив Мауглі. Чи знаєте ви назву цієї країни?

Щоб перевірити свою відповідь, складіть слово з букв, виділених у тексті про Мауглі.

Відшукайте на карті цю країну і прикріпіть туди наш прапорець. 

Довідкове бюро. Цікаві факти про Індію. (Підготовлені діти діляться інформацією)

Фізкультхвилинка «Індія».

Вправа 4

Прочитай повідомлення Гаджика про Індію.

Що з нього раніше було вам невідомо?

Вправа 5

Знайдіть і випишіть з  тексту про Індію речення, у яких є дієслова в минулому часі.

Підкресліть їх і позначте число. (1 і 2 речення)

Вправа 6

Прочитайте імена індійських школярів.

Визначте, яке з них належить хлопчикові, а яке дівчинці, якщо відомо, що ім’я дівчинки починається і закінчується на голосний звук.

Вправа 8 ( Робота в парах. Діти складають сенкан)

Перегляд наукового відео про Індію.

Діти, пропоную вам переглянути цікаве відео про Індію.

Що нового ви дізналися з цього відео?

ІІІ.  Заключна частина

Рефлексія.

Самооцінювання. (Башточки LEGO)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток до уроку

І група

З’єднайте фразеологізм з його значенням та підкреслити дієслова.

Вивчити назубок

Закарбуватися в пам’яті                              швидко забувати

Знати як свої п’ять пальців                         знати напам’ять

Коротка пам'ять                                            запам’ятати

Намотати на вус

ІІ група

Змінити час дієслів так, щоб показати, що весна вже настала.

                                      ВЕСНА

     Радісно засвітить весняне сонечко. По дорогах побіжать веселі струмки. Лід на річці посиніє. Набубнявіють на деревах бруньки. Діти повісять шпаківні. З теплих країв прилетять птахи.

ІІІ група

Утворити множину за зразком.

     Квітка цвіте – квіти цвітуть.

Бурулька замерзає; струмочок шепоче; горобчик гріється; вода живить; хмара пливе; вітер співає; сніжинка танцює; промінчик виграє; дуб прокинувся; краплина напувала.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гра «Ніжки та долоньки» для сенсорного розвитку – роздрукуватиКартки Кольорові ніжки і долоньки - Всеукраїнський портал Anelok Ігри для  друку

 

 

                     

Павич: картинки, стокові Павич фотографії, зображення ... Павич: картинки, стокові Павич фотографії, зображення ... Павич звичайний — Вікіпедія

Павич: картинки, стокові Павич фотографії, зображення | Скачати з  Depositphotos Павич: картинки, стокові Павич фотографії, зображення ... Павич - опис, види, де мешкає, чим харчується, фото

doc
Додав(-ла)
Кот Ольга
Додано
21 березня
Переглядів
76
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку