Урок-захист проекту «Інформатика в світі професій»

Про матеріал

Цілі уроку:

• узагальнення знань по темі «Комп'ютерні презентації з використанням

мультимедиатехнологии »;

• вживання знань інформаційних технологій при вивченні літератури;

• розвиток уміння слухати інших, комунікативності, навиків самоконтролю і взаємоконтроля,

навиків прилюдних виступів, виховання того, що взаємоповажає один до одного;

• розвиток творчого потенціалу учнів (стиль оформлення проекту, оригінальність ідей);

• розвиток пізнавального інтересу до предмету через вживання програмного

продукту в наочної області.

Завдання уроку:

навчальні:

• систематизувати теоретичні знання по темі «Комп'ютерні презентації»;

• закріпити навики роботи з сучасними прикладними програмами;

• стимулювати нових унікальних розробок, що вчаться до створення, по інформатиці;

• розвивати творче мислення;

• удосконалювати уміння комутативного спілкування;

виховні:

• виховувати відчуття відповідальності за команду і її учасників, удосконалювати уміння

працювати в команді;

• формувати уміння вести дискусію, аргументувати свою позицію, виховувати пошану до

суперника.

Перегляд файлу

Тема: урок-захист проекту «Інформатика в світі професій»

Цілі уроку:

узагальнення знань по темі «Комп'ютерні презентації з використанням      

   мультимедиатехнологии »;

вживання знань інформаційних технологій при вивченні літератури;

розвиток уміння слухати інших, комунікативності, навиків самоконтролю і взаємоконтроля,  

  навиків прилюдних виступів, виховання того, що взаємоповажає один до одного;

розвиток творчого потенціалу учнів (стиль оформлення проекту, оригінальність ідей);

розвиток пізнавального інтересу до предмету через вживання програмного 

   продукту в наочної області.

Завдання уроку:

навчальні:

систематизувати теоретичні знання по темі «Комп'ютерні презентації»;

закріпити навики роботи з сучасними прикладними програмами;

стимулювати нових унікальних розробок, що вчаться до створення, по  інформатиці;

розвивати творче мислення;

удосконалювати уміння комутативного спілкування;

виховні:

виховувати відчуття відповідальності за команду і її учасників, удосконалювати уміння 

  працювати в команді;

формувати уміння вести дискусію, аргументувати свою позицію, виховувати пошану до

  суперника.

 

Хід уроку

 

1. Організаційний момент

         Сьогодні у нас незвичайний урок. Урок, на якому ви покажите ваші уміння і знання, продемонструєте свої творчі наробки. Я дуже сподіваюся, що ви цікаво проведете час, порадієте один за одного, і ми всі отримаємо масу задоволень від ваших робіт.

        Вивчення теми «Комп'ютерні презентації та публікації» ми завершуємо творчим проектом.

 

  • Що таке творчий проект?

 

  • Які етапи він включає?

 

 Останній етап - це захист проекту.

 І тема нашого уроку «Захист проекту».

  Протягом декількох тижнів Ви пройшли велику творчу дорогу. І ось він підійшов до кінця. На цьому занятті вас чекає підсумковий захист проектів. Це перш за все демонстрація результатів вашої самостійної  роботи.  

  Тема проекту вибрана не випадково.

«То, что мы знаем ограниченно, то,  что не  знаем – бесконечно». Говорив відомий французький математик, фізик та астроном Пьер-Симо́н Лапла́с

Наша мета сьогодні — з’ясувати важливість оволодіння наукою «інформатика» для її  подальшого практичного вживання в повсякденному житті.

В ході захисту необхідно не лише викладати отриману інформацію, але і захищати свою точку зору.

 

Захист проекту проводиться в певному порядку:

 

  • Виступ - презентація проекту.
  •  Підсумкове обговорення.
  •  Проведення взаімооцінювання  груп
  •  Підведення підсумків.

       Учитель. Попередньо ви були об єднані в групи, визначилися із завданнями, працювали з різними джерелами інформації, створювали свої презентації, публікації, а зараз я пропоную вам познайомити учнів класу з ними і захистити свої проекти, об’єднавши все  в один проект «Інформатика в світі професій».

       Захист проекту проводить наша координаційна група, яка була поруч з вами на   

протязі всієї роботи.

 

2.  Захист проекту

  1. Захист робіт

  2. Обговорення

  3. Самооцінювання груп. (Всі оцінні бланки передаються в рахункову комісію - вчитель або не 

       зайнятий на конференції учень.

  4. Обробка результатів. (Поки проводиться підрахунок результатів, на екрані демонструються

      відео ролік . Після завершення підрахунків координуюча група коментує отримані результати.)

 

3. Підсумок уроку.

 

Учитель: Підведемо підсумки нашої роботи. Шановні учасники проекту! Ви плідно попрацювали, зробили дуже багато, багато цікавого дізналися.

           Ми проглянули різні проекти. Всі  показали високий рівень  знання інформаційних технологій і уміння застосовувати їх при виконанні завдань практичного вмісту, показали нам вміння вести беседу при обговоренні, висказувати свої думки. Ніхто  з учнів не віднісся до роботи байдуже, всі брали активну участь в дослідницькій роботі при розробках проектів, особливо хочеться відзначити нашу коордінаційну групу, яка не тільки працювала поруч з вами протягом всього проекта, а ще й займалася компютерною підтримкою захисту проекта.

           Успіхи всім! До побачення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бланк для оцінки виступу доповідачів.

 

 

Критерії оцінювання груп

К-ть

балів

1 група

2

група

3

група

4

група

1

Вміст  роботи розкриває досліджуване питання

3

 

 

 

 

2

Чіткість виводів в кінці дослідження

1

 

 

 

 

3

Творчій підхід (оформлення проекту)

2

 

 

 

 

4

Якість проведення презентації

 

 

 

 

 

 

Регламент не порушений

1

 

 

 

 

 

Виступ прозвучав чітко, голосно, виразно

1

 

 

 

 

 

Культура мови, використання наочних засобів

1

 

 

 

 

4

Участь кожного учасника групи

1

 

 

 

 

5

Виступ на обговоренны проекту

2

 

 

 

 

 

Загальна кількість балів

12

 

 

 

 

 

1

 

doc
Додав(-ла)
Негуляєва Ю.О.
Додано
3 листопада 2018
Переглядів
3179
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку