Урок "Закріплення знань про головні та другорядні члени речення"

Про матеріал
Урок української мови допоможе закріпити знання учнів про головні та другорядні члени речення,розвиватиме вміння дітей писати зорові диктанти.
Перегляд файлу

 2 клас

Тема:  Закріплення знань про головні та другорядні члени речення.

Мета: закріпити поняття про головні і другорядні члени речення; розвивати вміння знаходити основу речення. Виховувати увагу до мовленого слова.

Обладнання: таблиця каліграфічного написання букв, зразок зорового диктанту.

                         Хід уроку

І. Організація класу.

Посміхнись, покрутись, сідай за парту і учись.

2. Каліграфічна хвилинка

Гра «Яке слово заблукало»: шуба, шовк, шапка.

                                               човник,  чобіт, черевик.

                                                калина, качка, клен

  • Записати букви, що  позначають приголосні звуки першого слова: ш, б.
  • Утворіть з даними приголосними звуками склади, використовуючи голосні звуки двох наступних слів: шо, ша, бо, ба.
  • Запишіть «солодке» слово, що позначає назву неживого предмета, що починається зі складу шо.

Запис у зошиті;

ш, б, шо, ша, бо, ба, шоколад

Калина-кущ, символ України.

-Чому калина є символом України?

-Чому калина кущ?

3. Актуалізація опорних знань.

А) Скласти  і записати речення зі слів: поїдають, всі, охоче, птахи, насіння, конопляне.

Поставити питання до кожного члена речення.

Б) Доповнити речення

Катруся малює (що?)

До школи йдуть (хто?)

Білочка запасає на зиму (що?)

Визначити головні члени.

В)Встановити зв'язок слів у реченні:

Вітерець грався зеленими листочками.

Завдання для класу:

Ось під кущем причаївся зморений зайчисько ганялася за ним хитра лисиця

Взаємоперевірка.

4. Словникова робота.

Словниковий диктант: Весна, лимон, рілля, береза, пір’я, льон, сіль, юшка, щітка, яма,  Йосип, Уляна.

Пояснити правопис слів.

Правопис слова «лимон» , перевірити за словником. Усно скласти з будь-яким словом диктанту речення.

-Про що говориться в кожному реченні?

5. Зоровий диктант.

Речення                                               К-ть   Час

1.У кімнаті свіже повітря.                  20       6

2.Тарас читає цікаву книжку.            21      6

3.Діти купалися у ставку.                   21     6

4.Гілки сосни вкриті інеєм.                21     6

5.На городі виросли помідори.          22     6

6.У Петрика є цікава іграшка.            22     6

Кожне речення записати з нового рядка. Написаний диктант  одразу перевіряється. На дошці  вивішується плакат із даним набором речень.

 Кожне речення читаю 6 разів з прискоренням. Під час читання вистукую ритм олівцем .(Читати всі шість речень поспіль не рекомендується, бо швидкість у такому разі зростає повільно й на виконання вправи  витрачається багато часу).

  • Чи можуть дані речення утворити текст ?
  • Визначте тему кожного речення.
  • Які ці речення за метою висловлювання?
  • Як утворити з даних речень питальні?(прочитати з питальною інтонацією, поставити знак)
  • Із другого речення утворіть спонукальне.
  • Встановіть зв'язок слів у 2,3,4,5 реченнях.
  • Із 1 і 6 речень виділіть словосполучення.

6. Підсумок уроку.

- З чого складається речення?

- Які члени становлять основу речення?

- На що вказує підмет?

- Які ще є члени речення, крім головних?

- Складіть по реченню і назвіть у ньому основу.

 

 

 

                                              

docx
Додано
22 березня 2023
Переглядів
245
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку