Узагальнення і систематизація знань учнів за розділом «Цікава книга Природи». Урок - квест

Про матеріал
Урок передбачає узагальнення навчального матеріалу з розділу "Цікава книга природи" з метою систематизувати знання учнів з розділу та розвивати в них практичні уміння працювати в команд, висловлювати в них власну думку та творчу уяву.
Перегляд файлу

Урок – квест з літературного читання у 3 класі

Тема. Узагальнення і систематизація знань учнів за розділом «Цікава книга Природи».

Мета:

Навчальна:  узагальнити і систематизувати знання учнів за розділом;

вчити узагальнювати, порівнювати прочитані твори; вчити учнів новому способу виконання виробничих операцій (квест); формувати в учнів вміння працювати в групі;

Розвивальна: розвивати зв’язне мовлення, образне  мислення, творчу уяву учнів, уміння самоаналізу;

Виховна: виховувати любов до художнього слова, бережливе  ставлення до природи, виховувати почуття колективізму і дисципліну.

Обладнання: комп’ютер, маршрутний лист, таблиця з балами, стрілки для проходження маршруту,конверти із завданнями для роботи в групах, коробки, ілюстрація – пазл із зображенням осіннього пейжажу,таблиця «Правила роботи в групі».

Тип уроку: урок узагальнення знань

Форма: квест (короткостроковий, міжпредметний, лінійний).

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Привітання вчителя, з'ясування підготовленості учнів до уроку, обявлення теми уроку… перш ніж ми почнемо …спочатку

  1.                Оголошення теми і мети уроку.
  2.                Мотивація      

Вчитель:  Ми з вами закінчили розділ «Цікава книга Природи».  А що цікаво було для вас, про що нове про природу ви дізнались, знайомлячись з творами розділу, що вам запам’яталось найбільше?

Сподіваюсь,  Слухання музичного уривку, розглядання ілюстрацій допоможе вам все пригадати  (Вівальді «Пори року»)

- Який настрій у вас викликало почуте і побачене?

- Як ви думаєте: яка сьогодні тема уроку?

- Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

ІІ. Основна частина уроку

  1.                Підготовча робота

Вчитель: сьогоднішній урок ми проведемо не зовсім для вас у звичній формі. Ви всі чули слово «квест»

  1. Словникова робота.

- Що таке КВЕСТ? Поняттям квест (від англійського "quest" - пошук, гра-загадка) означають різні види ігор, які розгортаються у віртуальному або реальному просторі. Це специфічна форма ігрової діяльності, яка вимагає від учасників пошуку рішення поставлених завдань. У сучасних умовах квест стає новою практикою соціальної комунікації, новим видом активного відпочинку для просунутої інтелектуальної молоді. Компютерні ігри в стилі квест досить широко поширені, проте останнім часом з віртуального світу квести нестримно проникають в реальний світ.

     2) Вчитель : тобто ви всі знаєте, що нам потрібні команди . Розподіл  учнів на команди. (ділення команд за кольоровими папірцями, визначення капітана команди)

  1. Проведення інструктажу і пояснення правил роботи в команді.

Вчитель:

- Квест – це виконання командами кількох завдань за маршрутним листом. У нашому квесті їх 7. Працюючи разом в команді нам потрібно дотримуватися правил спілкування, за якими нам буде комфортно працювати. Давайте їх напишемо на аркуші паперу і будемо їх дотримуватися (на дошці таблиця правил роти в команді)

1.    Не викрикувати

2.    Поважати один одного

3.    Працювати командою

4.     Цінувати час

5.    Бути позитивним до себе і до інших

6.    Правило додавання Я +ТИ+МИ

  1.              Проведення Квесту.

Вчитель:

  • Діти, яка зараз пора року?
  • Які її ознаки?
  • Але зараз, як ми бачимо, суха спекотна погода. І це зовсім не схоже на осінь. Що ж трапилось? Де вона? Мабуть пекуче літнє сонце не дозволяє осені вступити в свої права, а може взагалі десь її замкнуло. Але ми знаємо з уроків природознавства, що кожна пора року має прийти в свій час і не порушувати закони природи. Інакше ми не скуштуємо запашних солодких яблук, не побачимо яскравих багряних кольорів, не проведемо птахів у вирій. Тому нам потрібно визволити красуню осінь - чарівницю. Для цього вам потрібно виконати завдання і знайти ключ від схованки де її замкнено.

І  СТАНЦІЯ – «Знайди відповідність»

  1. Учням пропонується із зав’язаними очима відібрати з кошику ті предмети, що притаманні осені та сказати в яких творах вони зустрічали їхній опис.

(«Перший подих осені», «Вже брами літа замикає осінь», «Шипшина важко віддає плоди», «Осіння гра»)

ІІ  СТАНЦІЯ – «Шлях до схованки»

  1. Який із згаданих творів допоможе вам знайти правильний шлях до місця де захована осінь і хто його автор?

(«Лісовою стежиною»)

ІІІ  СТАНЦІЯ – «Кращий знавець твору»

  1. Визначити назву твору та його автора за цитатами та пов’язати їх з осінніми місяцями.

(«Перший подих осені», «Лісовою стежиною», «Листопад – ворота зими»)

ІV  СТАНЦІЯ – «Чехарда»

  1. У назві твору, з якого складється підказка, можуть бути перемішані слова. Вам потрібно їх розставити у правильному порядку і тоді ви дізнаєтесь наступне завдання. («Соромно перед соловейком».)

V  СТАНЦІЯ – «Митець»

  1. Завдання: коробка, в якій лежить бутерброд та папір. («Соромно перед соловейком») Яка тварина пов’язана із вашою знахідкою? Виготовте з пластиліну героїв оповідання.

VІ  СТАНЦІЯ - «Знайди ключ»

  1. Ця тваринка проведе вас до іншої, в будиночку якої захований потрібний вам ключ  (картинки: дупло, будка, гніздо. Розташовані по класу).

- В якому творі ми читали про осінні турботи цієї тваринки?

(«Осіння гра»)

VІІ  СТАНЦІЯ – «Склади пазл»

  1. Ключ, який ви знайшли відімкне скриньку. Здогадайтесь: що треба зробити? Складіть  пазли і отримаєте картину осені.

 

 

 

ІV. Саморефлексія.

Вчитель:

  • Розкажіть  про свій емоційний стан під час уроку і в його кінці.
  • Які причини цього?

 

V.  Підсумок  уроку.

Вчитель визначає переможців, коментуючи роботу команд.

- Чи сподобався вам урок?

- Чи справдились ваші очікування?

- Які завдання сподобались найбільше?

- Чому, на вашу думку, виникали труднощі?

 

Я прошу учнів оцінити нашу роботу. Вони вішають стікери в колонки «добре» чи «незадовільно».

 

 

docx
Додано
15 листопада 2019
Переглядів
629
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку