МЕТА УРОКУ: ознайомити школярів з життєвим та творчим шляхом В. Сосюри, розкрити ідейно-художній зміст поезії “Любіть Україну!”, проаналізувати образ України, ідею єдності з рідною землею, розвивати вміння грамотно висловлювати свої думки, спостереження, робити висновки, формувати кругозір, світогляд учнів, самостійність, творчість у роботі; виховувати почуття любові до рідної України, її культури, звичаїв, образів, зневажливе ставлення до її ворогів. ТИП УРОКУ: засвоєння знань і формування вмінь ОБЛАДНАННЯ: портрет В. Сосюри, аудіозапис вірша, проект “В. Сосюра. Незабутній і невмирущий”, проект учня 8-го класу О. Шмулько.
ХІД УРОКУ І. Організаційний момент ІІ. Актуалізація опорних знань ІІІ. Оголошення теми, мети уроку. ІV. Основний зміст уроку V. Закріплення вивченого матеріалу (роведення тестового опитування по змісту вірша “Любіть Україну!”) VІ. Підсумок уроку VІІ. Оголошення результатів навчальної діяльності. VІІІ. Домашнє завдання
В. Сосюра народився 6 січня 1898р. на станції Дебальцеве (нині Донецької обл). Мати поета, Марія Данилівна Локотош, робітниця з Луганська, працювала в домашньому господарстві Батько, Микола Володимирович, за фахом кресляр, був людиною непосидющою, перемінив багато професій: вчителював по селах, був сільським адвокатом, шахтарем, добре малював і співав
Дитинство поета минає на Донбасі. Родина Сосюр оселяється в старій хворостянці над берегом Дінця, в єдиній кімнаті якої туляться восьмеро дітей і батьки. Від одинадцяти років хлопець іде працювати — спершу до бондарного цеху содового заводу, потім телефоністом, чорноробом, не цурається випадкового заробітку
Початкову освіту здобуває під наглядом батька, зачитується пригодницькою літературою (Жюль Верн, М Рід, Ф. Купер), віршами О. Кольцова та І. Нікітіна Від 1911р. в с. Третя Рота навчається в міністерському двокласному училищі. Маючи блискучу пам'ять, легко виходить у кращі учні, захоплюється співом і художньою літературою
1921p. виходить у світ перша збірка В. Сосюри «Поезії». 1921 р. також виходить у світ поема «Червона зима» 1922p. виходить друга збірка В. Сосюри — на той час студента Харківського комуністичного університету — «Червона зима» В. Сосюра стає улюбленцем молоді. Його вірші переписувала й вивчали напам`ять
В роки війни В. Сосюра як військовий кореспондент фронтової газети «За честь Батьківщини» бере участь у роботі українського радіокомітету, виступає як пропагандист і агітатор, виїздить на фронт Патріотичну поезію приносить збірка «Зелений світ» (1949). Активно працює В. Сосюра у великих поетичних жанрах (поеми «Студентка», 1947; «Вітчизна», 1949)
Незважаючи на тяжку хворобу серця, багато працює — з'являються збірки «Лірика»(1959) і «Близька далина» (1960), «Поезія не спить» (1961), «Щастя сім'ї трудової» (1962) і «Якби помножити любов усіх людей» (1963) За збірки поезії «Ластівки на сонці» і «Щастя сім'ї трудової» В. Сосюра 1963р. удостоюється звання лауреата Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка
Упродовж життя Володимир Миколайович видав понад 80 збірок поезії Поет відгукувався на всі актуальні питання сучасності, тонко відчував нове в житті. На його тексти створено багато чудових пісень. Поезія Сосюри сама по собі є чарівною мелодією. 8 січня 1965р. поета не стало, але старість і хвилини не мала над ним влади
Інформаційне гроно до образу України Україна Словникова робота Перифраз (з грец.) – в поезії стилістичний прийом, коли предмет чи явище називають не прямо, а через їхні характерні ознаки) Вираз “як та купина, що горить – не згора”, своєрідний перифраз біблійної неопалимої купини як .......