Відкритий урок "Звуки [л], [л’], позначення їх буквою «ел». Звуковий аналіз слів із твердими і м’якими приголосними. Читання складів, слів"

Про матеріал
Відкритий урок "Звуки [л], [л’], позначення їх буквою «ел». Звуковий аналіз слів із твердими і м’якими приголосними. Читання складів, слів"
Перегляд файлу

 

Відкритий урок

з читання

 

 

 

 

Тема: звуки [л], [л’], позначення їх буквою «ел». Звуковий аналіз слів із твердими і м’якими приголосними. Читання складів, слів.

Мета: ознайомити дітей із буквою Лл, її звуковим значенням; закріпити артикуляцію звуків [л], [л’]; розвивати навички звуко-буквенного аналізу слів, виховувати любов до природи, тварин.

Хід уроку

І Актуалізація опорних знань

1.Повторення вивчених букв

2. «Мозковий штурм»

Заверши думку:

1.Всі речення складаються зі…(слів)

2.В одному реченні може бути…(2, 4, кілька)

3.Речення можна зобразити за допомогою…(схеми)

4.Схему речення завершує…(крапка)

5.Приголосні звуки можуть бути…(твердими, м’якими)

6.Голосні звуки позначаємо… (кружечком)

7.Двома горизонтальними позначається…(м’який приголосний)

8.Однією горизонтальною позначається…(твердий приголосний)

Звуки ми вимовляємо і чуємо, а букви бачимо і пишемо.

3.Артикуляційна розминка

- Вдих-видих (вдих аромат троянди)

- Подути на гарячий чай

- З долоньки здмухнути пір’їнку

Вправи для язика:

  • «Поклацати язиком, як іде коник,
  • Як біжить;
  • Язик торкається почергово до щік;

Вправи для губ:

  • Показати без голосу букви (а, о, у, е, и, і, м, н, в)

4.Гра «Складовий ланцюжок»

 

ІІ Повідомлення теми й мети уроку

Сьогодні на уроці ми познайомимося з новою буквою. Вона також позначає 2 різних приголосних звуки , один із яких твердий, а другий – м’який. Ми вчитимемося читати з цією буквою склади, слова та речення.

  • Діти, а чи любите ви казки?

Казки виникли дуже-дуже давно. Передавалися вони один одному. Виникли вони ще тоді, коли люди ще не вміли писати. Так виникли народні казки. Сьогодні до нас знову завітала казка. А яка казка взнаєте, коли відгадаєте загадку.

Загадка

Хто утік від баби з дідом,

Хто це став смачним обідом?

Від її втекти не зміг

Це смачненький (колобок).

 

ІІІ Вивчення нового матеріалу

У цій казці всі герої дуже люблять читати. Щоб допомогти Колобку врятуватися від лісових звірів вам потрібно бути дуже старанними, уважними, розумними.

  • Ви хочете допомогти Колобку?

Отже, з цієї хвилини все залежить від вас. Закрийте очі і уявіть, що ви у казці.

Казка починається…

Жили собі дід та баба. От одного разу дід і каже бабі:

  • Спечи мені, бабо, колобка!
  • Та в нас борошна нема! – відказує старенька.
  • А ти у коморі помети, у засіках поскреби то й набереться.
  • Ну добре, - каже бабуся. – Але спочатку ти, діду, прочитай нашим діткам оповідання.
  • Ну добре, - каже дід.

2.Робота з оповіданням ст.70

 Помела бабуся у коморі, поскребла у засіках та й назбирала жменьку борошна. Поки, діду, я міситиму тісто, ти прочитай вірш.

(Читання вірша про оленя)

  • Як ви думаєте, де живе оленя? (У лісі)
  • У слові ліс ми чуємо також твердий л’, а у слові оленя?
  • Складання звукової схеми. (ліс, оленя)

Оленя одне блукало,

Оленя когось шукало.

Оля Олю запитала:

-От кого воно шукало?

Оля Олі каже прямо:

Оленя шукало маму!

Спекла бабуся колобка. Вийшов він гарненький, рум’яненький, веселий, непосидючий. І якось захотілося йому покотитися у подорож.

Дід та баба каже йому:

  • Якщо ти виконаєш наше завдання, так і бути, відпустимо тебе.

3.Вивчи вірш

Має Петрик капелюха,

Натягнув його на вуха,

Капелюх, як буква «ел»,

Не забудь її тепер.

-Нікуди діватись стареньким, відпустили Колобка і тепер з нетерпінням чекатимуть його додому.

Котиться, котиться Колобок і потрапляє у дрімучий ліс, де дуже швидко заблукав. Аж на зустріч йому Зайчик:

  • Привіт, Зайчику! Підкажи, як вийти з цього лісу?
  • Прочитай правильно склади, то і підкажу дорогу.

(Читання променевих схем)

 

ІV Розвиток математичних знань

Котиться, котиться, аж тут на зустріч йому Вовк.

  • Куди, це ти, Колобку?
  • Я подорожую. Пропусти мене.
  • Ні, пропущу тоді, коли виконаєш моє завдання.

Завдання в групах (малюнки).

(Вибрати фото із буквою «ел»)

Котиться, котиться, аж на зустріч йому Ведмідь.

  • Куди, це ти, Колобку?
  • У подорож. Пропусти мене.
  • Е ні, виконаєш і моє завдання.

Фізкультхвилинка

Сплять маленькі совенята (очі закрити)

Раз – розкрили оченята

Подивилися навколо (кругові рухи)

Потім вгору і додому

Оченята блим, блим, блим!

Відпочити треба їм!

Вправо, вліво, оченята

Повертали совенята

Совенята будуть спати,

А ми будем танцювати.

  • Ой, Ведмедику, як я відпочив!
  • Ну, котись вже.

Котиться, котиться, аж тут на зустріч Лисичка.

  • Куди це ти?
  • У цікаву подорож.
  • Покотися далі, коли виконаєш моє завдання, а то я тебе з’їм.

1.Читання слів

2.Робота в парах (скласти букву «ел» з листя)

     - Молодець, Колобку. Ну котись собі далі.

-Наша казочка підходить до кінця. Але ж наш Колобок ще не повернувся до Діда і Баби. Знаєте чому? Тому що ми не привіталися з Мудрою Совою, яка покаже Колобку дорогу додому. Сова весь час спостерігала за нами.

-Давайте привітаємося. У нашої Сови дуже гарний слух. Тому вона приготувала нам завдання, щоб і ваш слух і уважність. Якщо чуєте звуки [л], [л’] – плескайте в долоні.

Прилетів лелека в ліс,

Звірам він дітей приніс:

Левеня – левиці,

Лисеня – лисиці,

Лебедям – лебеденя,

Ну, а білці – білченя.

Діти, а чи може людина бути другом природі?

-Як треба поводитися у лісі?

-Ходи стежками, щоб не витоптувати рослин;

-Не ламай гілок дерев; не рви квітів для букетів;

-Не кричи, щоб не налякати диких тварин, птахів;

-Не руйнуй пташиних гнізд, не бери до рук пташині яйця.

     - Молодці, діти! Покажу дорогу вашому Колобку.

 

V Підсумок уроку

  • Скільки звірів зустрів Колобок? (5)
  • Чи завдання сподобались вам?

Намалюйте, який настрій у вас після нашого уроку.

 

docx
Додано
9 січня 2023
Переглядів
280
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку