Виховний захід до 100-річчя затвердження тризуба гербом УНР

Про матеріал

"Виховний захід до 100-річчя затвердження тризуба гербом УНР" слід проводити на фоні презентації. Доцільно використовувати музичні супроводи, пісні у виконанні учнів та декламування віршів.

Перегляд файлу

Виховний захід

 до 100-річчя затвердження тризуба гербом УНР

(музика)

Україна моя починається,

Там де туга моя кінчається,

Край дороги, як пісня чаїна,

Починається Україна.

Україна моя починається

Там, де доля моя усміхається,

І, як символи, як даль солов’їна,

Не кінчається Україна.

 

Любі діти, шановні вчителі, гості!

Ми продовжуємо цикл заходів присвячених Державним символам України! Сьогодні ми проводимо День Державного символу України – Тризуба.

(гімн)

25 лютого 1918 року на засіданні Малої Ради офіційно затвердила тризуб гербом Української Народної Республіки. Ухвалений закон не містив малюнків та ескізів, а мав лише опис.

12 березня Михайло Грушевский доручив графікові й архітектору Василеві Кричевському розробити їх зображення. Через 10 днів 22 березня Мала Рада схвалила великий та малий державний герби, а також велику й малу печатки УНР.

  1.                     Основою герба України є тризуб — знак Княжої Держави Володимира Великого.
  2.                     Учені тлумачать ці зображення по-різному: як символ державної влади, як церковну емблему, як монограму, як орнамент.
  3.                     Походження символу також породило багато версій. Так, наприклад, низка фахівців вважають тризуб схематичним зображенням птаха (зокрема, сокола, ворона, голуба). Дехто бачить у тризубі корону. Інші вважають тризуб символом християнської Трійці або ж триєдиного божества з язичницького пантеону.
  4.                     Варто зазначити, що український народ протягом свого існування використовував й інші символи. Зупинимося на найбільш відомих та поширених.
  5.                     Важливу роль в історії України відіграло козацтво. Тому не дивно, що зображення козака тривалий час використовувалося нашим народом як свого роду символ.
  6.                     Уперше таке зображення («рицар-козак із самопалом») з'являється в 1575 р. на печатці Війська Запорізького, яка разом з іншими клейнодами була передана козакам польським королем Стефаном Баторієм. Пізніше козак зображувався з мушкетом та шаблею на боці. Цей символ використовувався запорожцями і під час польського панування, і за часів Хмельниччини; пізніше його успадкувала й Гетьманщина: у її діловодстві його називають «гербом нації».
  7.                     Сьогодні козак зображений на гербах Дніпропетровської та Запорізької областей — до їхнього складу увійшли землі Запорізької Січі. Цей символ зберігався як символ українських земель до кінця XVIII ст. — ліквідації гетьманського уряду.
  8.                     Іншим поширеним символом України був архангел Михаїл. Полководець небесного воїнства, він віддавна вважався оборонцем усіх християн та давніх слов'ян зокрема. Упродовж тривалого часу архангел Михаїл був зображений на гербі міста Києва та Київської землі; на гербі столиці його можна побачити й зараз.
  9.                     Неодноразово він з'являвся й на козацьких знаменах. Коли в 1863 р. почалося Січневе повстання поляків проти російського повстання, саме архангел Михаїл символізував на гербі повстанців українські землі.
  10.                 Іншим важливим символом був галицький лев. Лев — один із найстаріших елементів гербових символів. Кольори лева та тла — золотий і блакитний — збігаються з кольорами українського прапора. Золотий галицький лев був проголошений гербом Головною Руською радою під час революції 1848 р. в місті Львові.

(вірш)

  1.                 У лютому 1918 р. тризуб був розміщений на військово-морському прапорі УНР, а в березні того ж року — затверджений як державний герб УНР. Таким чином підкреслювалося, що Українська держава спирається на традиції Київської Русі. Тризуб на гербі УНР був оповитий стилізованими оливовими гілками — символ прагнення нової держави до миру із сусідами. Ескіз герба виконав український художник Василь Кричевський.
  2.                 Після проголошення Україною незалежності 24 серпня 1991 р. та її підтвердження на Всеукраїнському референдумі постало питання про зміну старого герба радянського зразка. У 1992 р. Верховна Рада України затвердила сучасний Державний Герб України, розроблений групою у складі А. Гречила, О. Кохана та І. Турецького. У статті 20 Конституції України записано: «Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб, Державний Гімн».

(вірш)

  1.                 Зверніть увагу на Великий Герб України. Він складається з трьох основних частин: Тризуба, Герба Війська Запорізького і Герба Королівства Галичини і Лодомерії. Таким чином символічно відображено соборність України. Тризуб – симетричний, у той час як Лев і Козак розвернуті обличчям один до одного, що означає подолання протиріч і єдність.

Питання про прийняття великого Державного Герба залишається нерозв'язаним; Конституція України лише вимагає використання в ньому тризуба (Знаку Княжої Держави Володимира Великого) та козака (герба Війська Запорізького).

(пісня «За синєє небо»)

  1.                 Слово «герб» в перекладі з німецької ­– спадок. Герб охороняється законодавством, наруга над ним тягне за собою юридичну відповідальність.
  2.                 Герб – символ, знак держави, міста, області. Його зображають на державних прапорах, печатках, офіційних документах, державних спорудах, монетах, купюрах, поштових марках. Він свідчить про незалежність до певної країни.

 

Завершити свій виступ, я хочу словами поета Петра Осадчука:

 

Послухай, як струмок дзвенить,

Як гомонить ліщина.

З тобою всюди, кожну мить

Говорить Україна.

 

Послухай, як вода шумить-

Дніпро до моря лине, -

З тобою всюди, кожну мить

Співає Україна.

(пісня)

doc
Пов’язані теми
Історія України, Сценарії
Додано
25 квітня 2018
Переглядів
1917
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку