: Визначення закінчень у словах. Проведення інтерв’ю за поданими запитаннями на основі прочитаного тексту. Написання розгорнутої відповіді на запитання

Про матеріал
Розробка уроку спрямована на вміння учнів спостерігати, вміння узагальнювати. Використовуються інтерактивні ігри та вправи.
Перегляд файлу

Тип уроку

Вивчення нового матеріалу                                                3 клас

 

   Тема уроку: Визначення закінчень у словах. Проведення інтерв’ю за поданими запитаннями на основі прочитаного тексту. Написання розгорнутої відповіді на запитання.

   Мета уроку: продовжити роботу над будовою слова, ознайомити учнів з частиною слова, що може змінюватися, вчити  визначати та правильно вживати  закінчення у словах;

                        розвивати увагу, мислення, усне та писемне мовлення учнів під час виконання практичної роботи;

                        виховувати вміння працювати колективно , в парах, вміння оцінювати свою роботу.

Обладнання: підручник, картки із завданнями, картки з питаннями для гри «Мікрофон», відео https://youtu.be/bo4yUer3AwM?si=9qLXRzJW122DXZ72

 

                                               Хід уроку

І. Орг. момент

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Повторення раніше вивченого матеріалу.

   Гра «Пазли»  Скласти слова, позначити корінь, вилучити зайве та пояснити свій вибір.

Бі + лий        Бі + ло + чка        Бі + лі + ти

ІІІ. Підготовча робота  до повідомлення та пояснення нової теми уроку.

  1. Колективна робота

Робота з текстом.  https://youtu.be/bo4yUer3AwM?si=kh6TcbJgT7ECthx_

Мишка в нірку, в золоту комірку.

А ледащо котик мишки не  спіймає,

Бо проворну мишку не наздожене.

Виписати з вірша виділені слова, позначити корінь.

ІV. Робота над вивченням нової теми уроку

1. Робота над складанням правила

- Які слова нам виділили?

- Що змінювалося в словах?

Вияснення разом з дітьми частини слова, яка може змінюватися, і звернути увагу учнів, що значення слова не змінюється.

- Де знаходиться частина? Перед коренем чи після кореня?

2. Перевірка складеного правила за підручником, відео https://youtu.be/bo4yUer3AwM?si=kh6TcbJgT7ECthx_  

3. Практична робота.

Вправа 2. Колективна робота.

Обговорення отриманої інформації, робота з виділеними словами, визначення закінчення.

- На минулому уроці ми з вами дізналися  інформацію про місто Івано -Франківськ. А сьогодні ми дізнаємося в якому місті побували Читалочка, Щебетунчик.

- Яку назву має місто?

- Що прикрашає це місто?

Місто, у місті, міста, містом.

Вправа 3.

 Читання тексту та обговорення отриманої інформації.

Гра «Мікрофон»

 - Як називається площа міста, яка дуже подобається гостям?

- Які будинки можна побачити на цій площі?

- Яку назву мають будинки, які схожі один на одного?

4. Робота над розвитком мовлення.

Гра «СМС- повідомлення»

У моєму місті (селі) мені подобається…….

V Закріплення.

Виправити помилки. Визначити закінчення.

Подорожувати країна.       

Жити в країна.

Любити країна.

VІ.  Підсумок уроку

- Як називається частина слова, що стоїть після кореня?

- Що таке закінчення?

- Як позначається закінчення у слові?

Оцініть свою роботу на уроці.

Вкажіть, що вдалося вам сьогодні найкраще на уроці.

VІІ. Дом. Завдання

 Вправа 4. Списати два речення з виділеної частини, змінити слова, які записані в дужках.

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Українська мова, Розробки уроків
НУШ
Додано
20 листопада 2023
Переглядів
162
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку