« За рідний край життя віддай»

Про матеріал

Дати уявлення учням про День визволення України від німецько – нацистських загарбників та День визволення Донбасу, дату їх Святкування; познайомити з правилами поведінки у школі . Розвивати почуття патріотизму та національної самосвідомості, відповідальність, гідність, мужність. Виховувати в учнів любов та повагу до Батьківщини, її історичного минулого та сучасного, до українського народу, до людей, які визволяли Україну від нацизма.

Перегляд файлу

                 « За рідний край життя віддай»

 

Мета :  Дати уявлення учням про День визволення України від німецько –

              Фашистських загарбників та День визволення Донбасу, дату їх

               Святкування; познайомити з правилами поведінки у школі .

               Розвивати почуття патріотизму та національної самосвідомості,

               відповідальність, гідність, мужність. Виховувати в учнів любов та

               повагу до Батьківщини, її історичного минулого та сучасного, до

               українського народу, до людей, які визволяли Україну від фашизма.

 

Обладнання: Плакат з державними символами України, фотографії,

              присвячені Великій Вітчизняній війні, дзвоник, Конституція України

              конверти з завданнями, малюнки гномів, лялька – Білосніжка

 

                                       Хід уроку

 

  1. Організація класу

          Добрий день, мої малята,

          Мої любі пташенята!

          Я так рада вас вітати

          До навчання залучати.

  1. Актуалізація опорних знань

- А чи знаєте ви, яке свято наближається до нас? Весна – чудова пора, яка приносить нам багато радості та свят. І ось про одне з них ми сьогодні й поговоримо. А допомагатимуть нам гості

 

  1. Вивчення нового матеріалу

-Подивіться, хто прийшов до нас у гості. З якої казки ці герої?

-А кого тут не вистачає?

-Діти, сьогодні найрозумніший гном отримав такого листа:

 

           «Дорогі мої гноми! Я дуже засмучена тим, що не зможу вчасно прийти з вами на свято до школи. Зла мачуха зачинила мене і наказала виконати всі її завдання. Якщо ви допоможете мені, то можливо, я ще встигну до вас у гості. Передаю конверти із завданнями. Білосніжка»

 

-Ну що, малята, допоможемо Білосніжці і гномам?

(завдання знаходяться у конвертах)

 

                              Завдання 1

Якщо хочеш стати справжнім учнем – слід знати й виконувати правила для учнів.

Фізкультхвилинка

 (учні показують те, що говорить вчитель)

                   Вставайте дружно кожен раз

                   Коли учитель входить в клас!

 

         Вже дзвінок нам дав сигнал –

         Працювати час настав.

         Тож і ти часу не гай,

         Працювати починай!

 

         Спитає вчитель – треба встати,

         Дозволить сісти – тихо сядь!

         Сказати хочеш – не шуми.

         А тільки руку підніми.

 

        У школі парту бережи,

        На ній ніколи не лежи.

        Щоб урок минув не марно,

        Треба сісти рівно й гарно

        І не базікать на уроках

        Як папуга чи сорока.

-Молодці! З першим завданням впорались. Тепер приступимо до другого.

 

                        Завдання 2

-Відгадайте загадки : Виводить букви і слова

                                        Оця цікава штучка

                                        В руці виблискує здаля

                                         Нова, гарненька …(ручка)

Всяк школяр його шанує,

Бо він пише, ще й малює,

Хто ж цей славний молодець?

Ну, звичайно,… (олівець)

                                        Коли хочеш ти читати,

                                        То мене повинен знати.

                                        А коли мене не знаєш,

                                        То нічого не вгадаєш. ( абетка)

Є чарівник у школі в нас

Ану, вгадайте, хто він?

Озветься – тиша йде у клас,

Озветься ще раз – гомін.

Щоб не спізнитись на урок

Нам голос подає …(дзвінок)

                                        Він нам, як мама, дорогий,

                                        Він хоче нас навчити

                                        Любити край чудовий свій

                                       Це мудрий наш  … (учитель)

Маленькі віконця

Сміються до сонця.

Діточки навколо –

Це люба наша …(школа)

                                       Завжди я можу стати у пригоді,

                                       Порад моїх вам не злічить.

                                       Про мене кажуть у народі:

                                       «Мовчить, а сто дурних навчить.»(книга)

-Молодці! І з цим завданням ви впорались! Яке ж наступне?

 

                                    Завдання 3

-Чи знаєте ви, дітки, як називається країна, у якій ми живемо?

            У всьому світі – кожен знає –

            Батьківщина лиш одна є.

            І в нас вона одна – єдина

            Це наша славна Україна.

                         Вишита колоссям і калиною,

                         Вигойдана співом солов’я,

                         Звешся веселково Україною,

                     Наче зачарована моя.

Струмок серед гаю, мов стрічечка.

На  квітці  метелик ,  мов  свічечка .

Хвилюють, малюють, квітують поля –

Добридень тобі, Україно моя !

 

   - Як називається   столиця   України ?

   - Хто головний в нашій державі?

  -  Які символи України ви знаєте?

(Відповіді дітей)

  -Що за місто зеленіє,

 Повне сонячним  теплом ?

               Це наш Київ, рідний Київ

               Височіє над Дніпром.

(показ столиці на карті України )

 Фізкультхвилинка – аутотренінг

 - Заплющить оченятка. Уявіть собі, що ви виходите з лісу на нескошену леваду, порослу високою травою. Ваше серце повниться радістю: скільки тут різноманітних квітів, вдихніть глибоко, і ви відчуєте їх аромат. На лузі біліють ромашки, жовтіють кульбабки, зеленіють трави. Навколо них літають бджоли, метелики, коники – стрибунці. Відкрийте очі.

  4.Продовження роботи над темою уроку

 Наша рідна країна – це безкраї поля, на яких колосяться хліба; дрімучі ліси, де живуть різноманітні звірі  та птахи; повноводні річки в яких плавають риби… Україна – це добрі, співучі, красиві, трудолюбиві люди, здатні на все заради щастя інших; це міста і села, гори і долини, поля та левади з неповторними краєвидами. Ось її межі. (показ) Ось тут , у східній частині України проживаємо ми з вами. Наша держава – вільна ,ні від кого незалежна. Але так було не завжди.

        69 років тому на нашу землю напали вороги – фашисти. Вони хотіли забрати її собі, побудувати тут свої міста, жити в них. А нас, українців, почали знищувати, вивозити у табори смерті, де знущалися доти, доки людина не вмирала, розстрілювали дітей, стариків, спалювали цілі села, підривали міста.

      - Але наш народ разом з братніми народами : росіянами, білорусами, вірменами, грузинами, молдаванами… не дав ворогові здійснити задумане. Протягом 4-х років йшли запеклі бої. Кожний клаптик землі був политий кров’ю, загинули мільйони, перш ніж настав мир. Наша Роздолівка теж була відвойована сміливими воїнами, деякі з яких і поховані на нашій землі.

       - Щовесни, в травні, ми відзначаємо день Перемоги:  йдемо до пам’ятника поблизу клубу, щоб вклонитися загиблим воїнам, віддати шану їхній жертві – це загальнодержавне свято .А у вересні є свято, яке відзначає тільки східна її частина – Донбас – це День визволення Донбасу від німецько – фашистських загарбників. Саме тим, хто віддав своє життя за наше щастя, присвячується наш урок.  

    .  5.  Підсумок уроку

-Ось ми і виконали всі завдання злої мачухи. Залишається лише заплющити очі і сказати : «Раз, два, три.»

             (показ ляльки – Білосніжки)

- Розкажіть їй те, що сьогодні дізналися на уроці.

   6.   Домашнє завдання

  • Молодці! Все, що запам’ятали, розкажете батькам прийшовши додому.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                  Дошкільний навчальний заклад

Загальноосвітній навчальний заклад 1 ступеня

                Роздолівської сільської ради

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         Єдиний урок у 1-му класі

                       на тему:

 

 

«День перемоги – світле свято»

 

 

 

 

 

                         Виконала: учитель 1-го класу

                         Зубкова Ольга Анатоліївна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                    2009 – 2010 навчальний рік

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додав(-ла)
Зубкова Ольга
Додано
21 березня 2019
Переглядів
2406
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку