КЗ «Удайцівський навчально-реабілітаційний центр»
Чернігівської обласної ради
Творча праця у І групі
( 1-2 клас)
на тему:
« Закладка для книжечки»
Підготувала вихователь
Крило Людмила Василівна
2024р.
Мета:
- ознайомити дітей із способом виготовлення закладки, повторити правила поводження з книгами, закріпити правила поводження із ножицями і клеєм;
- розвивати і коригувати у вихованців дрібну моторику рук, удосконалювати вміння вирізати ножицями по прямій лініях, компонувати деталі;
- виховувати бажання читати книги, бережливе ставлення до книги, любов до рідної мови, виховувати охайність, самостійність, бажання дарувати подарунки, щоб покращити настрій, любов до праці, виховувати товариськість.
Обладнання: відео дзвінка дівчинки Софії , відео( пальчикова гімнастика, відео «Сторінками казок»), закладки ( зразки), пам’ятка «Як зберегти книжку», презентація « Поводження із ножицями, клеєм», картон, сердечка блакитного та основа жовтого кольору, клей, ножиці, музичне оформлення.
Хід уроку
І . Вступна частина
https://www.youtube.com/watch?v=PeMWpKpfBTs
ІІ. Основна частина
Діти: «Казки.»
Відео «Сторінками казок»: перегляд, обговорення (https://www.youtube.com/watch?v=crFKKBwgxbQ)
(Дзвінок телефону. Телефонує дівчинка Софія, яка читала книжку, потім загубила сторінку, бо покликали друзі)
3. Вихователь: Як нам допомогти Софії?”
Діти: «Треба, щоб була закладка!»
1. Можна легенько загинати сторінки в книжці. (Ні)
2. Брудними руками брати книжку можна. (Ні)
3. Слід обгорнути книжку папером або спеціальною обкладинкою. (Так)
4. Під час їжі можна трішки почитати. (Ні)
5. Малювати на сторінках книжок не можна. (Так)
6. Цікаве у книжці можна виділити олівцем або ручкою. (Ні)
7. Щоб знайти потрібну сторінку, потрібно користуватися закладкою.
(Так)
8. Закладкою може слугувати ручка чи олівець. (Ні)
4. Перегляд закладок (зразки)
5. Пальчикова гімнастика – «Зайчик»
https://www.youtube.com/watch?v=HnIYEHHQNeg
6. Практична робота
А) Правила поводження із ножицями і клеєм ( презентація)
Б) Інструкція виконання ( по етапне виготовлення – демонстрація
вихователя):
- Вирізуємо смужку
- Вирізуємо візерунки – сердечка
- Візерунки наклеюємо на смужку
В) Самостійна робота вихованців. Допомога вихователя.
Індивідуальна робота з вихованцями. Музичний супровід.
ІІІ. Заключна частина
2. Прибирання робочих місць.
3. Складання пазлів “ Казки”
4. Музичний супровід.