Заняття "Музичні звуки і музичні знаки"

Про матеріал
На занятті ставиться завдання. виховання в учнів творчості, духовності та високої морально-естетичної культури, розкриття здатності до чуттєво-емоційного сприйняття навколишнього світу крізь призму різних видів активної музично-творчої діяльності, розвитку музичних здібностей дітей; володіння вокально-хоровим виконавством.
Перегляд файлу

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ
ДНІПРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ «ДНІПРОПЕТРОВСЬКА АКАДЕМІЯ НЕПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ» ДНІПРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ТВОРЧА РОБОТА

Інтегрованість змісту заняття з вокального мистецтва в в закладах позашкільної освіти

 

 

 

 

 

 

Слухача дистанційних  курсів

ПІБ,  Дмитренко Тетяна Георгіївна

Посада, керівник гуртка вокального мистецтва

Назва закладу: Комунальний заклад позашкільної освіти «Центр дитячої та юнацької творчості» Богданівської сільської ради.

 

 

 

Консультант:

Яшина Олена Миколаївна,

старший викладач кафедри виховання та культури здоров’я 

 

 

 

 

 

 

Дніпро - 2021

ТЕМА:  «Музичні звуки і музичні знаки»

Цільова група: діти 7-8 років

Тривалість: 35 хвилин

Мета: здатність до чуттєво-емоційного сприйняття навколишнього світу крізь призму  різних видів активної музично-творчої діяльності,  розвиток музичних здібностей дітей;  володіння вокально-хоровим виконавством. Виховання в учнів творчості, духовності та високої морально-естетичної культури.

 

Міжпредметна інтеграція: мистецтво, література, природознавство, математика

 

Операційні цілі (завдання):

знання:

розпізнає назви музичних знаків - нот ;

співвідносить  музичні звуки  із зображеннями нот;

знає правила безпечного співу.

вміння:

виявляє цікаве, незвичайне у літературних творах та творах образотворчого мистецтва;

презентує результати власних досягнень (демонструє свої уміння володіння голосом – виконання пісень);

виражає думки та почуття;

ставлення:

шанобливе ставлення до природи, до праці митців;

позитивне ставлення до художніх, літературних та музичних творів.

Методи і техніки:

робота в групах;

вокальні вправи «Сольфеджіо для малюків ''Сонечко''»; «Вивчаємо назву нот  “Кольорові нотки”».

практична робота у вокальній техніці;

індивідуальна творча робота;

рефлексія.

Обладнання: музичний клавішний інструмент, програвач;

ілюстративний матеріал (репродукції картин сучасних художників).

текст пісні «Сім нот», правила співу.

Допоміжні матеріали:

Додаток 1 Репродукцію картин із нот Джеймса Плаковиця та Еріки Айріс Сіммонс;

Додаток 2  Відео «Казочка про ноти»;

Додаток 3  Ілюстративний «Правила співу»;

Додаток 4 Відео. Вправа «Кольорові нотки», вивчаємо назву нот за кольорами веселки;

Додаток 5  Відео. Вправа Cольфеджио для малюків ''Жук'';

Додаток 6  Текст пісні «Сім нот».

Додаток 7  Відео пісні «Сім нот»

Додаток 8  Хмари слів.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ

 

  1.                Вступна частина. Привітання.

Запитайте в дітей що ми чуємо навколо? (звуки) Які бувають звуки? (шумові та музичні)

Запропонуйте вихованцям розглянути репродукцію картин із нот Джеймса Плаковиця та Еріки Айріс Сіммонс. Музика під час розгляду надихатиме на споглядання.

Спитайте які знаки діти побачили в репродукціях сучасних художників? Які враження  виникли під час споглядання репродукцій?  (Додаток 1).

  1.       Повідомте  тему і обговоріть проблемне запитання: - Як можна ознайомитись із нотами?

Обговоріть різні варіанти.

Зупиніться на пропозиції послухати казку про ноти і уважно подивитись на картини. Що в творах спільного?

Може хтось знає щось цікаве про ноти і хоче цим поділитись з друзями? (Розповіді учнів)

Слухання «Казка про ноти» (Додаток 2)

  1.       Виконайте  вправу «Мікрофон»

Дітям пропонується підготуватись до співу, а саме повторити правила співу,  та  «розігріти» свій голосовий апарат ( Додаток 3).

  1.            Основна частина. Практична робота.

Дітям пропонується звернутися до природи і згадати назви кольорів веселки, перерахувати їх кількість.

Вправа  «Вивчаєма назву нот ’’Кольорові нотки’’» (додаток 4).

Поспівка «Жук» (додаток 5).

  1.       Об’єднайте учнів у групи: «Нотки», «Мелодія». (Діти з  високими і низькими голосами). Зазначте, що кожна група є творчою майстернею.  Запропонуйте учням пофантазувати і виконати свою власну мелодію, щоб проспівати своє ім’я. І група співає довгими нотами, друга - короткими. Діти в групах по черзі співають своє ім’я.

У групах учні складають мелодію із звуків різної висоти.  Встановлюють кількість нот для створення  мелодії.

Запитайте, скільки нот відомо учням і як вони називаються?

  1.       Запропонуйте проспівати пісню «Сім нот». Нагадайте (за необхідністю) текст пісні (Додаток 6), акцентуйте увагу на безпеці співу. Перша група співає І куплет, друга група – другий куплет, приспів співають всі разом.
  2.       Пісня «Сім нот» (Додаток 7). 

Запитайте у дытей, якого характеру пісня. Для визначення використати хмари слів.  (Додаток 8).

  1.        Підсумкова частина.
    1.       Оцініть спів вихованців за критеріями. Запропонуйте дітям визначити у кого кращій спів.
    2.       Порівняйте та проведіть аналіз отриманих у групах результатів. Це дасть дітям зрозуміти, оцінити та спрогнозувати свою діяльність відповідно особистим можливостям.

ІV. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності

  •                   З яким настроєм діти провели заняття? Визованці обирають смайлики і кріплять на дошці, озвучуючи свою позицію.

смайл9.pngсмайл10.pngсмайл12.pngсмайл14.jpgсмайл19.jpgсмайл20.jpgсмайл28.jpg

 

Додаток 1

https://kulturologia.ru/files/enteria/musicart/musicart7.jpg

https://kulturologia.ru/files/enteria/musicart/musicart5.jpg <br>Картины, нарисованные музыкой

http://creativing.net/wp-content/uploads/2012/09/Erika_Simmons_note_art_creativing.net_004.jpg 

 http://creativing.net/wp-content/uploads/2012/09/Erika_Simmons_note_art_creativing.net_003.jpg

http://creativing.net/wp-content/uploads/2012/09/Erika_Simmons_note_art_creativing.net_005.jpg

 

http://creativing.net/wp-content/uploads/2012/09/Erika_Simmons_note_art_creativing.net_001.jpg 

 

Молодая девушка в профиль с музыкальными волосами — стоковое фото

 

 

 

Додаток 2

«Казочка про ноти» https://www.youtube.com/watch?v=5J6xV41_CAo

https://i.ytimg.com/vi/5J6xV41_CAo/maxresdefault.jpg

 

 

Додаток 3

https://fs01.vseosvita.ua/01003eis-bca4/00a.jpg

 

Додаток 4

Робота виконується за зразком відео:

Кольорові нотки, вивчаємо назву нот за кольорами веселки. - YouTube

1. https://www.youtube.com/watch?v=EJ_4vnG6BM0

 

Додаток 5

Робота виконується за зразком відео:  Сольфеджіо для малюків «Жук» 

https://i.mycdn.me/i?r=AEHujHvw2RjEbemUCNEorZbxYpb_p_9AcN2FmGik64KrkQhT1IojTd3hhmIkgbAM8wV7Zi9s0CiBOSDmbngC-I-k&fn=external_8

https://www.youtube.com/watch?v=PmhQFwA9rQg

 

Додаток 6

https://online.fliphtml5.com/oqse/zhre/files/large/101.jpg?1562508305

 

 

Додаток 7

Сім нот" слова Н. Кулик музика А. Мігай - YouTube

 

https://www.youtube.com/watch?v=qkr6qgtzLkQ

 

Додаток  8

Хмари слів.

https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/dimension=285x10000:format=jpg/path/s8394807af05d858f/image/i2f1c4a32c93a7aba/version/1586515352/image.jpg         https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/dimension=222x10000:format=jpg/path/s8394807af05d858f/image/id4d434a6d26d1203/version/1586515382/image.jpg

 

docx
Додано
2 квітня 2021
Переглядів
733
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку