Додавання і віднімання круглих трицифрових чисел. Периметр квадрата. Творча робота над задачами.

Про матеріал
- Вправляти учнів у читанні й утворенні трицифрових чисел; - вдосконалювати обчислювальні навички; - розвивати логічне мислення учнів, творчу уяву, зв’язне мовлення; - виховувати інтерес до математики.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2024

 

 Тема: Додавання і віднімання  круглих трицифрових чисел.  Периметр квадрата. Творча робота над задачами.

Мета:

  •          Вправляти учнів у читанні й утворенні трицифрових чисел;
  •          вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне  мислення учнів, творчу уяву, зв’язне мовлення;
  •          виховувати інтерес до математики.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

 Ранкове коло

Гість прийшов сьогодні в клас,

Щоб послухати всіх нас,

Як умієм рахувати,

Віднімати й додавати.

  Тільки гість у нас незвичний ,

Він у нас  козацько - математичний.

ІІ. Вправа «Очікування»

Що ви очікуєте дізнатися сьогодні на уроці?

Звучить уривок з пісні «Гей, там на горі, Січ Іде»

Яка пісня прозвучала? (Козацька)

– Хто такі козаки? (Козаки – це вільні люди, воїни, які боронили українські землі та український народ від татар, турків, поляків)

– Хто міг стати козаком? (Сильний, сміливий, винахідливий, мужній, відважний, розумний, кмітливий)

Де жило козацьке військо? (на Січі)

Яка зброя була у козаків-запорожців? (Шабля, рушниця, гармати)

  •          Яку зачіску носили козаки? (оселедець)

   – Яка основна зброя учнів? (Знання)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

      Сьогодні ми побуваємо у ролі козаків і вправлятимемося в математичних обчисленнях на Козацькій Січі.Свою Січ ми назвемо «Математичною».

    Щоб досягали козаки великих успіхів перед боєм вони робили розминки , а в нас математична розминка.

А) Повторення таблиці множення на 9.

2*9= 18  Діти добре вчаться.

3*9=27  І табличку знають всі.

4*9= 36  А це незнайкам на злість.

5*9=45 Вже й вони табличку вчать.

6*9=54   Всі завдання поробили.

7*9=63 Як Знайко, роби йти.

8*9=72  І не болітиме голова.

9*9=81  І не сидітимеш кілька годин.

9*10 =90 І все вийде легко й просто.

Всю табличку знаємо роботу починаємо.

Роботу починаємо.

ІV. Повідомлення теми і мети уроку

 А)  Усний рахунок

Гра» Знайди коня».

345 + 40                 385

600+200                 800

290+10                    300

450-50                     400

500+500                  1000

900-50                      850

260-60                      200

 VІ. Математичний диктант.

1.Написати числами 3сот7дес9од;

2. Написати сусідів числа 468;

3.Зменшуване 600 від’ємник 60 написати різницю.

4. Числа при додаванні називають:

А) зменшуване, від’ємник, сума

Б) доданок, від’ємник, сума

В) доданок, доданок, сума

  1. Числа при відніманні називають:

А) зменшуване, від’ємник, різниця

Б) різниця, від’ємник, сума

В) зменшуване, від’ємник, дільник

ЧЕК ВІДПОВІДЬ

379

467 468 469

540

В

А

Б).  Робота на карточках.  Розвиток дитини.

 Числова піраміда .

В)Гра « Фруктово – ягідна математика».

   Щоб козаки були сильними мужніми вони повинні їсти багато фруктів  і ми зараз дізнаємось  цікаві факти , а факти не прості , а  математичні.

Яблуко , виноград, смородина, полуниця, малина, вишня, слива, кавун.

V.Фізхвилинка про козаків.

А)Робота над задачею .

У середу загін козаків з’їла 102 кг гречаної каші,у четвер – на 35кг більше, ніж у середу, а у пятницю – на 64 кг менше ніж у четвер. Скільки кілограмів каші з’їв загін за три дні.

1.102+35=137кг ( з’їв загін  у четвер)

2. 137-64 = 73кг ( з’їв загін у п’ятницю)

3.102+137+73=312кг

Аналіз умови задачі. Складання і запис на дошці короткої умови задачі.

Умова задачі:

Середа – 102 кг

Четвер - ?, на 35 кг більше

Пятниця - ? , на 64 кг менше

 

Б)Гра «Намет» робота парами за кюеркодом

1-пара

 Периметр  квадрата  36м .

Обчисліть довжину його сторони?

2-пара    16 м.

3- пара    32м.

В) Наші козаки теж вміли відпочивати , а відпочиваючи вони розгадували ребуси.

 

 

VІ. Підсумок уроку.

Рефлексія

 Піца вражень.

Наші славні козаки любили паляниці , а ми є сучасні козаки і козачки любимо піци.

Оберіть інгредієнти, які тобі підходять  за допомогою LEGO.

  • Яке головне завдання ми ставили перед собою на уроці?
  • Чи вдалося це нам?

Оцінювання учнів

 ᐉ Перець зелений Україна — купити по ціні 79,10 грн/кг • Київ, Харків,  Дніпро • FRUIT TIME

ВСЕ МЕНІ БУЛО ЦІКАВО!

сыр png | PNGWing

Дізнався дещо нове!

Корж для піцци – 180 г – Пекарня Височанка

БУЛО ЦІКАВО!

Идеи на тему «Помидор и огурец» (12) | огурец, помидоры, овощи

ЦЯ ІНФОРМАЦІЯ БУЛА МЕНІ КОРИСНОЮ!

Дошка для розкочування тіста - купити недорого на Prom.ua: ціни, акції та  відгуки | Україна, Київ

ХОТІВ РОЗКРИТИ ЦЮ ТЕМУ ДЛЯ СЕБЕ БІЛЬШЕ.

Вода газированная – как сделать в домашних условиях, польза и вред продуктаМАЮ ПИТАННЯ ПО ТЕМІ!

 

 

Помидор рисунок. Скачать и распечататьVІІ. Домашнє завдання

За QR - код

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
НУШ
Додано
8 грудня
Переглядів
46
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку