Домашнє завдання для закріплення набутих мовленєвіх навичок. Тема "Фрукти. Вік 5-7 років."

Про матеріал
Дидактичний матеріал призначений для дітей старшого дошкільного віку. Заняття спрямоване на формування вмінь складати розповіді-описи за опорним картинним планом. У процесі виконання завдань діти уточнюють і збагачують словниковий запас, вправляються в утворенні граматичних форм (родовий відмінок множини, відносні прикметники, узгодження з числівниками), розвивають зв’язне мовлення. Матеріал сприяє розвитку уваги, пам’яті, логічного мислення та дрібної моторики і може використовуватися логопедами, вихователями закладів дошкільної освіти, а також батьками для закріплення мовленнєвих навичок дома.
Перегляд файлу

Лексична тема: Фрукти. Старша група.

Тема заняття: «Прогулянка в осінній сад». 

Мета: складання описових розповідей про фрукти за опорним картинним планом. Завдання:

  уточнювати, розширювати і активізувати предметний, дієслівний словник і словник ознак по темі «Фрукти»

  закріпити вміння дітей утворювати іменники множини  у родовому відмінку;

  вчити дітей правильно утворювати відносні прикметники від іменників;узгоджувати їх з іменниками в роді;  

  вчити правильно узгоджувати іменники з  числівниками один, три, п'ять;

  вчити дітей складати розповіді-описи фруктів,  з опорою на картинний план;

  розвивати у дітей довільну  увагу, зорову та слухову пам'ять, логічне мислення;

  розвивати дрібну моторику.

 

Обладнання: предметні та сюжетні малюнки, опорний картинний план,олівці.

Хід заняття

 

1.Розгляньте разом з дитиною малюнки, назвіть їх. Закріпіть в словнику узагальнююче поняття «фрукти».  

 

image 

 

2.Де   ростуть   фрукти? Назви плодові дерева. 

 

image

 

3.Скажи, яких фруктів багато продається у магазині? Зразок: «У магазині продається багато груш, бананів, лимонів» 

image

 

4. Діти допомагали мамі купувати фрукти. Порахуй скільки яких фруктів вони принесли додому? Впиши відповідну цифру у коло.

 

image

 

 

 

image

 

 

5.Згадай, що можна приготувати з фруктів? Компот, варення, сік, пиріг та ін. Склади речення за зразком: «Із вишень мама зварила вишневий компот».

image

image

 

6.Виконайте, разом з дитиною, вправи для пальчиків.

 

Зміст вправ

Виконуються дії

В саду ми гуляли

Діти в сад  сьогодні вийшли.

Загинаємо пальці правої руки по одному, починаючи з мізинця.

 

Персик,слива, груша,вишня,

Загинаємо пальці лівої руки по одному, починаючи з мізинця.

                                              

Апельсин и мандарин.

 

Загинаємо по черзі великі пальці.

Їх зустрічали як один.

Руки потискують одна одну.

7. Склади оповідання про фрукти  за допомогою картинного плану.

 

 

Склади розповідь.

 

     image

image

 

image

Що це?

Який фрукт за кольором?

За формою?

 image

 

 

 image

image 

Який він на смак? На дотик?

Де росте?

Що з нього можна приготувати?

 

 

Зразок відповіді:

«Яблуко-це фрукт. Воно червоне (зелене, жовте), кругле, солодке, соковите. Яблуко на дотик тверде, гладке. Росте в саду на дереві. Його їдять сирим, з нього варять варення, готують смачний сік».

 

 

image7. Назви, які фрукти сховалися на малюнку? Відгадай загадку, розфарбуй картинку-відгадку.

 

Прямо на гіллі спекли  Рожевобокі колобки. 

На свято – з медом спробуй їх,  А хочеш – поклади в пиріг.  В прохолоді до весни  Дочекаються вони! 

 

(Яблуко)

 

 

 

 

 

 

pdf
Пов’язані теми
Логопедія, Матеріали для друку
Інкл
Додано
7 лютого
Переглядів
239
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку