Географічна пізнавальна гра для учнів 6 класу «Чудеса атмосфери»

Про матеріал
повторити, узагальнити та перевірити знання учнів, отриманих під час вивчення теми; вдосконалити практичні уміння та навички, використовувати набуті знання; підвищити інтерес до предмета, закріпити й поглибити знання, отримані в процесі вивчення географії; виховувати взаємодопомогу, товариськість. та відповідальність за свою команду.
Перегляд файлу

Географічна пізнавальна гра для учнів 6 класу

 

 «Чудеса  атмосфери»

          

 Мета: повторити, узагальнити та перевірити знання учнів, отриманих під час вивчення теми; вдосконалити практичні уміння та навички, використовувати набуті знання; підвищити інтерес до предмета, закріпити й поглибити знання, отримані в процесі вивчення географії; виховувати взаємодопомогу, товариськість. та відповідальність за свою команду.

Форма проведення: географічна пізнавальна гра

Обладнання: настінна карта півкуль, картки із завданнями.

  1. Організаційний етап
  2.   У нас сьогодні цікаве заняття, яке ми проведемо у формі гри. Ми дізнаємось як добре ви знаєте атмосферні процеси, а ще побачимо, як ви вмієте працювати у команді.
  3. Зараз я поділю вас на команди. Назви команд придумуєте самі, але, щоб назва була прикріплена до назви гри.
  4. Згадуємо правила роботи у команді.
  5. І розпочинаємо гру. Удачі!

ІІ.

1 конкурс.  Загадки про явища природи.

 

  1. Сидить дід за подушками, стріля в бабу галушками. (Град)
  2. В нас зимою білим цвітом сад зацвів, неначе літом. (Іній)
  3. Куди ступиш – всюди маєш, хоч не бачиш, а вживаєш. (повітря)                                                                                                                                                                                                    
  4. З виду схожий на горох, де пройду переполох ( град).
  5. Різнобарвне коромисло над рікою повисло ( веселка).
  6. Коли нема – чекають, а коли прийду – тікають. (Дощ)
  7. Узимку на землі лежав, на весні у річку убігав ( сніг).
  8. Сиві воли усе поле злягли. (Туман)
  9. Старий жартівник на вулиці стояти не дає, за ніс додому тягне (мороз).
  10. Летить птиця орел, несе в дзьобі вогонь, вогневі стріли пускає, ніхто Ії не спіймає ( блискавка)
  11.  Ввечері на землю злітає, вночі на землі перебуває, вранці знов улітає

( роса)

2 конкурс: „Так (+) , чи Ні (-)”.

1 Мусонний тип клімату характеризується сезонними вітрами. Літо сухе та тепле, зима – волога та холодна.

2. Вітер – це вертикальне та горизонтальне переміщення повітря з області низького тиску в область високого.

3. Океан помягшує клімат, поблизу океану формуються помірно континентальний тип клімату.

4. Атмосферній тиск вимірюють за допомогою барометра Торрічеллі.

5. Напрямок та швидкість вітру вимірюється за допомогою флюгеру.

6. Клімат – це режим погоди.

7. Чим більше різниця у атмосферному тиску між об’єктами, тим сильніше дме вітер.

8. . Атмосферний тиск - це сила, з якою повітря давить на земну поверхню.

3 конкурс «Відгадай кросворд»

 

1

 

А

 

 

 

 

2

Т

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

М

 

 

 

 

 

4

 

 

 

О

 

 

 

 

 

 

5

 

С

 

 

 

6

 

 

 

 

 

Ф

 

 

 

 

 

7

 

 

Е

 

 

 

8

 

 

 

 

Р

 

9

 

 

 

А

 

 

  1. Сніг, дощ, град.
  2. Шар атмосфери до якого входить шар озону.
  3. Скупчення дрібних крапельок води або льоду.
  4. Прилад, за яким визначають відносну вологість.
  5. Сезонний вітер.
  6.  Водяна оболонка Землі, до складу якої входять океани, моря та континентальні водні маси, різні снігові покриви і льодовики.
  7. Переміщення повітря з області високого тиску в область низького.
  8. Прилад для вимірювання напряму і сили вітру.

4 конкурс «Метеорологічні прилади – які вони?»

Відгадай  прилади, які зображені на екрані

 (роза вітрів, барометр, флюгер,  гігрометр, опадомір, термометр)

    

 

 

   

                                 

 

5 конкурс. Склади  сенкан.

Інструкція!

 Сенкан складається з п’яти рядків, кожен з яких має свою чітко визначену роль:

  1. Перший рядок – один іменник, який визначає тему .
  2. Другий рядок – два прикметники, що описують тему.
  3. Третій рядок – три дієслова, що характеризують дії або стани, пов’язані з темою.
  4. Четвертий рядок – фраза, здебільшого з чотирьох слів, яка передає почуття або розширює зміст теми. 
  5. П’ятий рядок – одне слово синонім (інколи два) до першого рядка, що ніби підсумовує тему.

 

4 завдання. Розв’язування географічних задач

1. Яка температура повітря на висоті 5000 метрів, якщо біля підніжжя гори вона  становить + 30 градусів.

2. Визначте, який атмосферний тиск буде на висоті 5000 метрів, якщо біля підніжжя гори нормальний атмосферний тиск?

 

 

5 завдання. Розгадай ребуси.

 

 

http://italy-shopping.com.ua/foto/4.jpg1,2                       1,2

      ДА

 

     

1,2                                   У

    

 

 

 

 

 

 

 

 

2, 3, 4                               2,3

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підведення підсумків.

 

docx
Додано
24 березня
Переглядів
59
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку