Конспект заняття з образотворчої діяльності ( ліплення) на тему: «Бурульки».
Програмовий зміст: подовжувати вчити дітей створювати рельєфні зображення з пластиліну, розкачувати пластилін у стовпчик; розвивати в дітей увагу, навички спілкування з дорослим, пам'ять, дрібну моторику рук, тактильні відчуття; вправляти дітей у використанні різних технічних прийомів (розкачування, притискання, витягування); формувати позитивний інтерес до дій із тістом, створення певних зображень, розуміння правил безпеки (під бурульками ходити – небезпечно); виховувати охайність, інтерес до художньої діяльності.
Матеріал: солоне тісто, дошка для ліплення, картинка (бурульки на даху).
Хід заняття.
– Діти, за вікном зима, на дворі стає все тепліше і тепліше. Послухайте, будь-ласка, віршик.
Ще зима снігами сіє,
Та вже теплим вітром віє,
Ось бурулечки-крижинки,
Пізньої зими сльозинки.
Як ви гадаєте, чому кажуть: «бурульки плачуть?»
На що схожа бурулька? (на морквинку.)
Якого кольору бурульки? (Білі, прозорі.)
А де можуть вирости бурульки? (На даху, на гілках дерев тощо.)
Діти, наші ляльки ніколи не бачили бурульок і дуже хочуть на них подивитися. Та коли я заношу бурульки до кімнати, вони тануть. Що ж удіяти?
Як зробити, щоб ляльки могли побачити бурульки? (Обговорення. Вихователь підводить дітей до рішення зліпити бурульки для ляльок.)
Так, ми зможемо зліпити бурульки для наших ляльок із тіста.
Та спочатку зігріємо наші пальчики.
Пальчикова гімнастика «Бурульки».
Ось бурульки – кап-кап-кап –
Пісеньку співають.
(Кінчики пальців з’єднані, кисті опущені виз, рухи кистями ліворуч – праворуч.)
З пісенькою – кап-кап-кап –
Тануть і зникають.
(Пальці в тій самій позиції, тихенько стукають по столу або колінах.)
– Якого кольору тісто я приготувала? (Білого.)
Я відщипую шматок і розкачую в долонях рухами вперед – назад або на дошці, ось так… (Пояснення супроводжується показом прийомів роботи.) Тепер з одного краю трішки відтягую тісто, роблю носик бурульки. Далі роблю коротший стовпчик – виходить коротка бурулька. Ось у мене вийшли бурульки, ніби справжні. Вам подобається? Займайте свої місця і зліпіть бурульки для наших ляльок гарні білі бурульки – короткі і довгі.
Самостійна робота дітей під музичний супровід. Вихователь застосовує індивідуальний та диференційований підходи.
І у нас вийшли справжнісінькі бурульки! Нашим лялькам вони дуже подобаються. Ці бурульки ми вивісимо на виставку, а потім подаруємо лялькам.
Вам сподобалося сьогодні ліпити?
А що сподобалося найбільше? (Відповіді дітей.)
Підведення підсумків заняття.
1