Інтегрований урок "Чотирикутники" 8 клас (геометрія, інформатика)

Про матеріал
Інтегрований урок "Чотирикутники" 8 клас (геометрія, інформатика) призначений для узагальнення з теми "Чотирикутники" з використанням ІКТ. Мета: удосконалити вміння учнів в розв’язуванні задач, що передбачають використання означень паралелограма, прямокутника, квадрата, ромба, трапеції; опрацювати навички обчислення завдань за допомогою Google таблиць та онлайн дошки tldraw.
Перегляд файлу

Ліцей № 137

м.Києва Дніпровського району

Розробка інтегрованого уроку

“Чотирикутники”

(геометрія та інформатика, 8 клас)

підготувала: Шашенкова Лариса Дмитрівна

листопад, 2024 року

Урок № 23. Узагальнення теми “Чотирикутники

                                                                    8-Б клас     27.11.2024 р

Цілі:

      навчальна: удосконалити вміння учнів в розв’язуванні задач, що передбачають використання означень паралелограма, прямокутника, квадрата, ромба, трапеції ;

      розвивальна: розвивати мислення, швидкість реакції, креативність;

      виховна: виховувати інформаційну культуру, відповідальність за виконання роботи, дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки,

      оздоровча: контроль і самоконтроль за правильною поставою, гімнастика очей.

Тип уроку: Комбінований.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі

Інтернет, підручник, навчальна презентація.

Програмне забезпечення: браузер, classroom, додатки Google.

Хід уроку

І. Організаційний етап

                                ·     привітання

                                ·     перевірка присутніх

                                ·     перевірка готовності учнів до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань. Оголошення теми та мети уроку. ІІІ. Формування груп учнів опитування з теорії. Презентувати кожний чотирикутник за планом:

-         означення,

-         властивості сторін, кутів

-         властивості діагоналей

-         чи можна описати коло або вписати його в чотирикутник

image

Аналіз КР. 4 учня готують рішення до задач посилання на дошку з задачами:

https://www.tldraw.com/r/3_kVO3Ads-6FND9hQYpRG?d=v17.-188.148

7.650.-4diB61IDmoCMKdCAisYb&authuser=0

На дошці учні отримують тільки тексти завдань. Оцінюється вміння побудувати малюнок, визначити план рішення, презентувати рішення класу. Приклади розв’язків на скрінах:

image


image


IV.              розв’язати спільну задачу № 348 (спільна робота всіх груп)

V.                 виконати обчислення за допомогою Google таблиць (по два учасники з кожної групи - робота за комп’ютером)

Задача. Обчислити середню лінію трикутника та трапеції, використовуючи формули Google таблиці. Проаналізувати отримані результати.

VI.              гра Kahoot.it

Питання для гри складені чатом Gemini:

Рівень складності: середній

1.    Питання: Яка сума внутрішніх кутів будь-якого чотирикутника?

Правильна відповідь: 360 градусів

                        ○    Дистрактори: 180 градусів, 270 градусів, 450 градусів

2.    Питання: У паралелограмі ABCD діагоналі перетинаються в точці О.

Якщо AO = 3 см, то чому дорівнює OD?

Правильна відповідь: 3 см

                        ○    Дистрактори: 6 см, 9 см, 12 см

3.    Питання: Яка фігура завжди є прямокутником?

                        ○    Правильна відповідь: Паралелограм з усіма прямими кутами

                        ○    Дистрактори: Ромб, Трапеція, Дельтоїд

4.    Питання: Середня лінія трикутника дорівнює половині...

Правильна відповідь: Сторони, паралельної цій лінії

○    Дистрактори: Периметра трикутника, висоти трикутника, площі трикутника

5.    Питання: У рівнобічної трапеції основи дорівнюють 8 см і 12 см. Чому дорівнює середня лінія цієї трапеції?

Правильна відповідь: 10 см

                        ○    Дистрактори: 4 см, 16 см, 20 см

6. Питання: Яка властивість характерна для всіх ромбів?

Правильна відповідь: Усі сторони рівні

Дистрактори: Усі кути прямі, Діагоналі рівні, Протилежні сторони паралельні (ця властивість характерна для всіх паралелограмів, у тому числі ромба)

VII.     Рефлексія

1.   Що ви сьогодні повторили з даної теми?

2.   Чого навчилися?

3.   Чи виникали труднощі?

VIII.  ДЗ. повторити теорію с. 81-84, виконати завдання № 438, 441

(Істер О.С. Геометрія : підруч. для 8-го кл. загальноосвіт. навч. закл)

IX.         Підсумки. Оцінювання за урок

pdf
Додано
28 листопада
Переглядів
58
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку