17 липня о 18:00Вебінар: Чи може наука сформувати підприємницьку компетентність?

Конспект-презентація "Казка О.С. Пушкіна “Казка про мертву царівну і сімох богатирів”.

Про матеріал

- познайомити учнів з твором,

- поглибити знання учнів про літературну казку;

- розвивати вміння порівнювати літературні та народні казки;

- характеризувати героїв казки;

- виховувати кращі людські якості.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Казка О.С. Пушкіна Мета: познайомити учнів з твором, поглибити знання учнів про літературну казку; розвивати вміння порівнювати літературні та народні казки; характеризувати героїв казки; виховувати кращі людські якості. “Казка про мертву царівну і сімох богатирів”.

Номер слайду 2

О.С. Пушкін добре знав і любив фольклор не тільки російський, а й фольклор інших народів. «Казка про мертву царівну і сімох богатирів» була написана автором у 1833 році. Сюжет цієї казки, про добру, працелюбну дівчину і її злу мачуху, був широко розповсюджений в народних казках.

Номер слайду 3

В Західній Європі довгий час була широко відома народна легенда “Прокляття чорної зграї”. Пройшов час , і народ створив казку про Білосніжку і сімох гномів. Сюжет казки нагадує сюжет легенди!

Номер слайду 4

Події відбувалися в 1550 р. в німецькому місті Бад-Відлунгені, куди приїхав Іспанський король Карл V зі своїм сином, принцем Філіпом. За давнім звичаєм молода красуня-аристократка повинна була зустріти квітами короля і принца. Вибір пав на юну графиню Маргарет фон Вальдек, батько якої помер, залишивши її з молодою мачухою. Підступна мачуха була сама не проти виконати це почесне доручення і використати шанс, щоб сподобатися принцу і вдруге вийти заміж за найкращого жениха в Європі, принца Філіпа.

Номер слайду 5

Мачуха підібрала для дівчини чудернацьке вбрання, яке приховувало природну красу юної графині: хвилясте волосся, яке було схоже на золотий дощ, дивовижно біле і ніжне обличчя було вкрите важкою темною накидкою. Під час церемонії вручення троянд високому гостю всіх присутніх здивував такий вигляд дівчини, але підступний намір злої мачухи був зіпсований: важка накидка спала з голови Маргарет саме в ту хвилину, коли дівчина робила реверанс, і тоді всі побачили якою красунею вона була.

Номер слайду 6

Принц Філіп закохався в юну графиню. Свої почуття він висловлював у прекрасних поезіях на її честь. Один із багатьох сонетів називався «Сонет Моїй Білосніжці Алорозі». На заваді щастю закоханих стала зла мачуха, яка надумала знищити Маргарет фізично. Попросити захисту дівчина могла лише у свого старшого брата, який був власником чисельних мідних копалин. Граф фон Вальдек сховав свою сестру високо в горах, зв’язок з нею він міг підтримувати за допомогою «гномів». Так називали дітей, які з малечку працювали в шахтах, і тому були схожі на маленьких потворних горбатих старців із сивим волоссям. Вони добре знали підземні ходи, таємні шляхи, їх використовували як шпигунів та листонош.

Номер слайду 7

Злій мачусі стало відомо де переховується Маргарет. Вона підготувала «гостинець», отруєні яблука, і передала їх дівчині через гномів, переконавши їх, що вона добре ставиться до пасербиці. Істрія про юну графиню-білосніжку закінчується трагічно: Маргарет помирає, а безутішний принц Філіп сумує за нею все своє життя.

Номер слайду 8

“Казка про мертву царівну і сімох богатирів”. * Переказуємо сюжет казки! * Визначаємо ключові епізоди! * Працюємо в групах!

Номер слайду 9

І. Як зла мачуха намагалася знищити царівну: Смерть цариці і друге одруження царя. Зла мачуха. Царівна-пасербиця. Розмова цариці з дзеркальцем. Підступні наміри мачухи. ІІ. Царівна у теремі сімох богатирів: Королевич Єлисей вирушає на пошуки царівни. Царівна в незнайомому теремі. Приїзд богатирів. Ставлення богатирів до царівни. ІІІ. Друга спроба мачухи погубити царівну: Розмова цариці з чарівним дзеркальцем. Отруєне яблуко. Розпач і горе богатирів. Похорони царівни. IV. Звільнення царівни від злих чар. Королевич Єлисей в пошуках царівни. Звернення королевича за допомогою до сонця, місяця, вітру. Повернення царівни до життя. Смерть злої мачухи і щастя царівни. Орієнтовний план.

Номер слайду 10

а добрі й благородні після важких випробувань, подолання чисельних перешкод, невдач і страждань виходять переможцями. Висновки: головна ідея казки: злі та підступні люди, незважаючи на тимчасовий успіх, гинуть,

Номер слайду 11

Виразне читання та обговорення епізодів Опис юної царівни. (Чому автор порівнює царівну з квіткою?) 2. Опис мачухи. (На чиєму боці симпатії автора? Як ви це зрозуміли?) 3. Розмова мачухи і дзеркальця. (З якою інтонацією потрібно читати слова мачухи? Як потрібно читати слова дзеркальця? За допомогою яких художніх засобів передається лихий характер мачухи?) 4. Царівна в незнайомому теремі. (Як поводить себе дівчина в незнайомому місці? Як це її характеризує?) 5. Зустріч царівни і богатирів. (Яка риса характеру царівни проявляється під час зустрічі з богатирями?)

Номер слайду 12

Складання порівняльної характеристики царівни і мачухи. Царівна Красива, але не гордовита Добра Щира Скромна, «нраву кроткого» Вихована, привітна, доброзичлива Працелюбна, зналася на господарстві не була білоручкою Висновок: нагадує героїню з народних казок, просту і добру дівчину, Вірна своєму коханню Її внутрішня краса відповідає зовнішній. Мачуха Заздрісна Ревнива Пихата Самозакохана Зла, жорстока Мачуха красива зовні, але потворна в душі. *деталь – наливне червоне яблуко, яке отруєне; * красива людина, яка несе оточуючим нещастя і смерть.

Номер слайду 13

5. Прочитайте уривок звернення королевича до сонця, вітру, місяця? Навіщо автору потрібні ці епізоди ? Складання характеристики образу королевича Єлисея. 1. Яку роль у творі виконує королевич Єлисей? 2. Як ви ставитесь до королевича Єлисея? 3. Які народні традиції помітні в створенні образу цього персонажа? 4. Як до героя ставиться автор?

Номер слайду 14

Підведення підсумків уроку. Що ріднить казку О.С. Пушкіна із народними казками? Які відмінності між ними? Спільне з народними казками: Елементи народної поезії у творі: Образність; Постійні епітети; Олюднення; Метафори; Триразові повтори; Образна система: Головний герой (героїня) і його антагоніст; Добрі помічники; Наявність чарівних предметів; Відмінне: Відчувається „присутність” автора твору; - Ліричні відступи; - Мораль (повчання) не висловлюється автором прямо, до розуміння цього читач приходить, аналізуючи твір.

ppt
Додано
20 листопада 2018
Переглядів
183
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку