19 липня о 18:00Вебінар: Реалізація національно-патріотичного проекту в закладах дошкільної та середньої освіти

Конспект-презентація "Олександр Сергійович Пушкін – видатний російський поет, шанувальник народної казки"

Про матеріал

•познайомити учнів з фактами біографії О.С. Пушкіна;

•визначити традиції народної казки у пролозі до поеми «Руслан і Людмила»;

•формувати уявлення про літературну казку;

•ознайомити учнів з особливостями образної структури вступу;

•розвивати вміння порівнювати літературну казку з фольклорною;

•розвивати навички образного мислення, вміння висловлювати власну думку;

•вчити вдумливому читанню;

•виховувати інтерес до творчості О.С. Пушкіна.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Олександр Сергійович Пушкін – видатний російський поет, шанувальник народної казки. Уславлення народної казки у вступі до поеми «Руслан і Людмила» познайомити учнів з фактами біографії О.С. Пушкіна; визначити традиції народної казки у пролозі до поеми «Руслан і Людмила»; формувати уявлення про літературну казку; ознайомити учнів з особливостями образної структури вступу; розвивати вміння порівнювати літературну казку з фольклорною; розвивати навички образного мислення, вміння висловлювати власну думку; вчити вдумливому читанню; виховувати інтерес до творчості О.С. Пушкіна. Тема: Мета:

Номер слайду 2

Що називається казкою? Казка – це дивний світ, в якому душа поета, шукаючи правди і справедливості, любові і щастя, знаходить свій притулок. В. Лунін Казка в основу казки покладено вигадані фантастичні події кінцівка є переважно оптимістичною: добро перемагає зло. казка – від слова «казати», це те, що «кажеться», тобто розповідається.

Номер слайду 3

Фольклорна казка Як називається казка, яка має автора? Назвіть відомих письменників казкарів. Як на вашу думку, чому дорослі, серйозні люди писали казки? Вибери питання! 1. 2. 3. 4.

Номер слайду 4

літературознавцям визначити особливості літературної казки; дослідити виникнення жанру літературної казки; з’ ясувати, як традиції народної казки можуть вплинути на творчість поета. Завдання уроку:

Номер слайду 5

Олександр Сергійович Пушкін – видатний російський поет, шанувальник народної казки. Тема: Невідомий художник. Пушкін – дитина. 1801-1802 рр О.С. Пушкін Художник О. Кіпренський

Номер слайду 6

Пушкін на ліцейному екзамені Художник І. Репін

Номер слайду 7

Історія написання поеми “Руслан і Людмила” Поема мала величезний успіх. Перший поет того часу, Василь Жуковський, який вважав себе не тільки добрим другом молодого поета, а й вчителем у поезії, подарував йому свій портрет з надписом: «Переможцю-учню від переможеного вчителя в той високоурочистий день, в який він закінчив поему «Руслан і Людмила», 1820, березня 26, велика п’ятниця». Пушкіну було лише 20 років, коли він закінчив роботу над поемою «Руслан і Людмила». Кабінет О. Пушкіна В. Жуковський

Номер слайду 8

“Пушкінська казка – пряма спадкоємиця казки народної” С.Я. Маршак Перед читацькою аудиторією розкрилися скарби народної творчості; народні казки, билини, прикрашені генієм молодого поета, засяяли новим світлом, об’єднані спільною думкою, вони створили гармонійний художній світ.

Номер слайду 9

Добрі і злі чарівники, викрадення красуні Людмили, шапка-невидимка, жива голова велетня, меч-кладинець, воскресіння Руслана за допомогою живої і мертвої води, чарівний перстень, що пробуджує Людмилу від чарівного сну, – все це прийшло з казок і було перетворено фантазією поета.

Номер слайду 10

«Что за прелесть эти сказки! Каждая есть поэма!» О.С. Пушкін Що ви уявили під час читання прологу? Який твір нагадує вам цей уривок?

Номер слайду 11

На які частини умовно можна поділити пролог? Хто головний герой ІІ частини прологу ? Які фантастичні події змальовуються автором? Хто уособлює сили добра, хто – зла? Які герої народних казок зустрічаються у вступі до поеми? Як закінчуються народні казки? Як закінчується пролог?

Номер слайду 12

Як автор твору ставиться до казкових подій, які зображує в поемі? Яким ви уявляєте автора поеми? Коли Пушкін працював над поемою, йому було 20 років, коли ж він дописав пролог, йому виповнилося 28 років. Він був молодим, завзятим, із захопленням займався улюбленою справою, любив життя, цінував красу, дружбу, був сповнений світлими і радісними відчуттями. Прочитайте вірш від імені молодого поета. З яким настроєм потрібно читати пролог? Чому?

Номер слайду 13

пушкінський пролог до поеми «Руслан і Людмила» є зібраною картиною казкових мотивів, запозичених автором з народних російських казок. Один автор твору. Форма твору писемна. У творі визначено час і місце подій. Автор висловлює своє ставлення до подій і героїв твору. В основі твору покладено фольклорні твори, але присутні авторські образи. Ознаки літературної казки в творі О.Пушкіна. Висновок:

Номер слайду 14

Домашнє завдання: Прочитати полог до Поеми «Руслан і Людмила» російською мовою; Вивчити (на вибір російською чи українською мовою) пролог; Підготувати виразне читання прологу від імені старого мандрівного артиста; Підготувати усний твір-роздум на тему: «Що спільного у пролозі О.С. Пушкіна і народних казках?»

ppt
Додано
20 листопада 2018
Переглядів
167
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку