23 липня о 18:00Вебінар: STEM-освіта без гендерних стереотипів – запорука успішного майбутнього школярів

Конспект-презентація " Вступ до поеми О.С. Пушкіна “Руслан і Людмила.” Загальна характеристика"

Про матеріал

-удосконалити навички виразного читання та глибокого розуміння поетичного твору;

- розвивати образне мислення;

- виховувати уважного читача.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Вступ до поеми О.С. Пушкіна “Руслан і Людмила.” Загальна характеристика Мета: Тема: удосконалити навички виразного читання та глибокого розуміння поетичного твору; розвивати образне мислення; виховувати уважного читача.

Номер слайду 2

Завдання уроку: відчути і зрозуміти красу поетичного слова О.С. Пушкіна та багатство художніх образів у вступі до поеми «Руслан і Людмила». У чому криються таємниці майстерності автора? Яким чином передає він нам свої почуття, відношення до того, про що пише? Щоб відповісти на ці питання, потрібно навчитися уважно читати, тоді ви зможете краще розуміти автора, його твір, бачити істинну красу, а не підробку, зможете самі висловлювати свою думку красиво, цікаво.

Номер слайду 3

«Пушкінський пролог до поеми «Руслан і Людмила» – це зібрана картина казкових мотивів, запозичених автором з народних російських казок» Доведіть, що

Номер слайду 4

Завдання: Які картини виникли у вашій уяві під час читання? Порівняйте уривки з вірша російською і українською мовами. Які слова, словосполучення надають різних відтінків зображуваним картинам? Які слова роблять більш конкретними ваші уявлення про те, що ви читаєте? Знайдіть у тексті постійні епітети, словосполучення, які ріднять вірш Пушкіна з народними казками.

Номер слайду 5

Прочитайте пролог від імені старого артиста з мандрівного театру, . Прочитайте пролог від імені молодого, життєрадісного поета.

Номер слайду 6

Вперше перед читачами у творі Пушкіна з'являється життєрадісний, іронічний, прекрасно освічений оповідач. Настрій радісний, оптимістичний; у творі відчувається віра в можливість земного щастя, перемоги добра і справедливості, нестримне бажання свободи; викривається підступність і зло. Тож і інтонація, настрій читця мають бути відповідними. Головна думка всього твору О.С. Пушкіна звучить в напутніх словах доброго чаклуна Фінна Руслану : «Но зла промчится быстрый миг… С надеждой, верою веселой Иди на все, не унывай…!»

Номер слайду 7

Поема О.С. Пушкіна розповідає про сиву давнину, про часи Київської Русі, правління князя Володимира Красне сонечко, про мужніх захисників рідної землі. Поет талановито відтворює колорит давнього минулого, правдиво описує бій з печенігами, весільний бенкет. Але поему не можна вважати історичним твором, адже сюжет її казковий .

Номер слайду 8

Головний герой поеми – Руслан, воїн-багатир. Герой долає всі труднощі, але бореться не лише за своє щастя, а й визволяє рідну землю від ненависних печенігів. Герой уособлює мужність, чесність, відкритість, вірність у коханні.

Номер слайду 9

Людмила - головна героїня поеми, мила, добра, гарна дівчина, яка потребує захисту уособлює красу і кохання. Це жіночий персонаж – типовий для народних казок, героїня, за ради якої герой долає всі труднощі, вона є найвищою нагородою. Людмила – давнє слов’янське ім’я, яке поет свідомо обирає для своєї героїні, адже воно означає «мила людям».

Номер слайду 10

О.С. Пушкін дотримується у творі головного художнього закону казки – закону опозиції (контрасту) Добро Зло Основа казкової краси Вороже людям Руслан – герой, який перемагає! Людмила – царівна, найвища нагорода для героя. Фінн – добрий помічник. Чорномор – ворог (антагоніст героя). Лжегерої – Фарлаф, Рогдай, Ратмір.

Номер слайду 11

образи героїв, створені О.С. Пушкіним, з точністю відповідають традиціям народної казки. Народна мораль стверджує перемогу добра над злом, життя - над смертю, оспівує перемогу народу над ворогом-загарбником. Висновок:

Номер слайду 12

Домашнє завдання: Прочитати казку О.С. Пушкіна «Казка про мертву царівну і сімох богатирів».

ppt
Додано
20 листопада 2018
Переглядів
127
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку