Конспект уроку математики з програмою розвивальне навчання

Про матеріал
Урок - квест " У пошуках скарбів." Робота з геометричним матеріалом на обчислення площ фігур з різними периметрами. Вкінці уроку діти мають знайти скарб, та розв'язати задачу Дідони.
Перегляд файлу

Математика     4 – А клас    вчитель:  Глинчак Л. В.

Урок – квест « У пошуках скарбів.»

 

Тема уроку: Периметр і площа прямокутника: порівняння площ різних прямокутників з рівними периметрами. Задача Дідони.

 

Мета уроку:     -  з’ясувати суть розв’язку задачі Дідони, обчислювати площу         різних фігур відомими способами;

  •          вправляти учнів у розв΄язуванні задач пов΄язаних з площею прямокутника та його периметром;
  •          порівнювати площі різних прямокутників з рівними периметрами;
  •          розвивати увагу, логічне мислення, вміння порівнювати; аналізувати, робити висновки.
  •          виховувати наполегливість, прививати любов до математики.

 

Обладнання:  картки із завданнями, танграм, малюнки, медіа, схеми – підказка, скриня із скарбом.

 

Тип уроку:  формування вмінь і навичок.

 

Інтерактивні технології: робота в групах, в парах - анаграми,  вправа                   «Криголом»   вправа  « танграм», вправа  «Очікування»,  рефлексія.

 

ХІД УРОКУ

 

І. Організація учнів.

    У нас сьогодні урок незвичайний. Ми з вами маємо відшукати скарб, але до кінця уроку треба виконати всі заплановані завдання. Вкінці уроку група, яка швидше виконає завдання отримає підказку де його шукати.

   - Запрошую вас до роботи. Що ж ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?   

     Вправа «Очікування».

  ( Діти оголошують свої очікування від уроку, починаючи фразою:

    «Я     очікую…».)

 - Чи є у вас якісь побоювання ? ( Діти відповідають ).

 - Я теж хочу висловити свої очікування щодо уроку. Сподіваюсь, що ви будете правильно,   точно й красиво висловлювати свої думки; будете злагоджено працювати в групах, робити висновки, вчитися дружнім стосункам; будете активними, творчими, мислячими і старанними.

 

      Інтерактивна технологія «Криголом». ( ламає напруження)

 

  •         Для того, щоб добре працювали – нам допоможе алфавіт.
  •         Якими ми будемо сьогодні під час уроку:

А – активні;     Б – бадьорі;  В – веселі; Г – гарні;  Д - дружні;     Е – енергійні.

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  1. Мозковий штурм.
  •         Які геометричні фігури ви знаєте?
  •         Що таке прямокутник?
  •         Що таке квадрат?
  •         Що нам сьогодні допоможе  у роботі?
  •         Розгадайте анаграми ( робота у групах):

 

      К А Л Е Т П А                   Щ А Л О П                М Е П Е Т Р Р И

       (палетка,)                               площа,                            периметр.       

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  •         Яке сьогодні число?  Охарактеризуйте його. (двоцифрове, парне, кругле)
  1. Каліграфічна хвилинка.
  •         Записати всі круглі числа першої сотні.

10 , 20 , 30 , 40 , 50 , 60 , 70 , 80 , 90 , 100 .

  1. Робота з танграмом ( Робота в парах)
  •         Скласти числа:

1 група      ( 2   4    5   8  )

2 група      ( 1   3   7   9  )

  •         Скласти з цих чисел найбільше і найменше чотирицифрове число.
  •         Знайти суму і різницю цих чисел. 

                                    Задача.

          Площа прямокутної ділянки 45 кв. м  довжина 5 м.  Скільки дорівнює ширина?

          Знайти периметр цієї ділянки.

  1. Виміряти площі даних геометричних фігур. ( Робота в групах )

        (Додаток 1, додаток 2)

                       ( Перевірка і презентація виконаної роботи кожної групи )

  1. Задача 143. ( підручник ст. 50 )
  2. Обчислити вирази:

1 група      55024 : 181 + 235 ∙ 9 – 2016 =

2 група      18 ∙ 37 + 120196 : 398 – 506 =

ІV. Повідомлення теми і мети уроку.

  1. Задача  Дідони.
  •         Читання легенди про царицю Дідону.
  •         Розгляд ілюстрацій.
  •         Бесіда за змістом задачі.
  1. Знайти периметр і площу аркуша із зошита.
  •         Чи можемо ми зробити дірку у цьому аркуші і пролізти крізь неї?

   ( Відповіді дітей)  

  •         Демонстрація розрізаного аркуша.
  •         Давайте розглянемо слайд і розв’яжемо задачу цариці Дідони.

( перегляд слайду.)

  1. Практична робота.

               а) колективна робота

     -   Чи велику площу можна закрити цією шкурою?

     -   якщо її розрізати на тоненькі смужки то вийде зовсім інша площа.

      4.   Алгоритм обчислення задачі Дідони.

     -    обчислимо площу і периметр прямокутника;

     -    обчислимо  сторону квадрата з даною площею;

     -    обчислимо площу даного квадрата.

     5.  Висновок.

 

      V. Підсумок. Рефлексія.

    Гра «Мікрофон»

     -  Що ми робили на уроці?

  •         Що цікавого дізналися на уроці?

          VІ. Домашнє завдання.   

docx
Додано
10 грудня
Переглядів
31
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку