Урок. Я досліджую світ.
1 клас
Вчитель: Гончаренко В.І.
Тема . «З друзями весело граємо – світ природи вивчаємо ».
Мета. Удосконалення знань з природознавства, познайомити дітей з природою, розвивати спостережливість, вивчити правила безпечної поведінки на природі, формувати в дітей емоційне-естетичне ставлення до навколишнього світу.
Обладнання: презентація.
Хід уроку
І.Організаційний момент.
1. Привітання.
- Добрий день, мої любі діти.
ІІ. Повідомлення теми.
- Сьогодні я вас запрошую у велику цікаву подорож. Але де ми будемо подорожувати ми повинні будемо здогадатися самі, відгадавши загадку.
2. Робота над загадкою .
Слайд 1.
Повітря, земля і вода — це Природа.
Природа — це Я. І ти — це Природа.
Пустелі і гори, поля і ліси.
І ми — тільки частка цієї краси.
- Хто вже здогадався де ми будемо подорожувати?
- А що таке природа?
- Ну то що, вирушаємо в подорож?
Слайд 2.
- Ой, а хто це до нас завітав?
- Ви знайомі вже з цими друзями?
- Послухайте, що з ними трапилося.
Вони хотіли разом з нами подорожувати, але у них трапилась біда.
Десь заблукала їх подружка Трикутя. Друзі просять вашої допомоги.
- Допоможемо її знайти?
- А ось і перше завдання від матінки природи.
3. Робота над загадкою.
Слайд3.
Направо вода і наліво вода
Пливуть кораблі тут сюди і туди,
Але якщо захочеш напитися, дружок,
Солоним виявиться кожен ковток.
- Що ж це таке?
- Так . Це море..
Назвіть тварин яких ви бачите на малюнку. ( Морська зірка, восьминіг, дельфін, мушля, краб, черепаха, слон, мавпеня.)
- Молодці.
- А які з цих тварин не можуть жити у морі?
- Так . Це мавпеня та слон.
- Ви гарно впорались з завданням.
- Ще одне запитання .
- Що з малюнку відноситься до природи?
-До якої природи відносяться тварини? А море?
-Молодці ,гарно впорались і з цим завданням.
Мандруємо далі.
І знову перешкода. Матінка природа дає нам нове завдання.
Ми зможемо продовжити мандрівку відгадавши загадку.
Слайд 4.
У кожного звіра в ньому,
Є свій будиночок чудовий,
Хто в дуплі, хто в норі,
Але живуть всі в тиші!
- Що це?
- Так . Це ліс.
- Що ми бачимо в лісі?
- Так це рослини.
- До якої природи відносяться рослини?
- Яка від них користь?
- Так, це їжа для тварин.
- Яких тварин ви зустріли в лісі?
Слайд 5.
- Назвіть їх. ( Пташки, ведмідь, білка, їжак, кабан, вовк)
- Молодці.
-До якої природи вони відносяться?
- Хто якими рослинами ласується?
- А вовк?
-Молодці, гарно працюєте.
- Мандруємо далі.
- Де це ми з вами?
- Кого бачимо?
4. Робота над віршем.
Слайд 6.
Сонечко, те, що у небі світило,
Якось у річку згори задивилось
І здивувалось: “Хіба ж так буває?
Знаю, одне я, а тут нас аж два є.”
Сонечко інше – жучок невеличкий
Зручно вмостилось на листя сунички.
- Про кого вірш?
- Про яке сонечко говорять нам у вірші?
- Чим вони відрізняються?
-Молодці, достойно впорались з завданням.
- За це матінка природа дарує вам відпочинок разом із сонечком.
- Спробуйте виконати цю вправу.
5. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Слайд 7.
- Продовжуємо далі подорож.
- І знову завдання.
6. Робота над загадкою .
Вся в вершинах ця місцевість,
Для людей сміливих.
Тут туристам всім цікаво
Вгору йти стежинами.
- Куди ж потрапили наші герої?
Слайд 8.
- Чому ви вирішили що це гори?
- А чи є гори в Україні?
- Де?
Слайд 9.
- Що ще бачите на малюнку?
- До якої природи відносяться гори?
-Ще які гори знаєте?
- Де вони знаходяться?
- Чим вони відрізняються?
- Ой, а хто це спускається з гір?
Слайд 10
- Покличемо Трикутю.
- Ось вона.
- Що ж вона тут робить, чому заблукала ?
- Послухаємо.
7. ПІДСУМОК.
- Ви дуже гарно попрацювали. Допомогли знайти Триткутю.
Друзі щиро дякують вам за роботу. І запрошують до наступних мандрів природою.
До зустрічі.
Слайд 11.