Конспект уроку з предмету "Я досліджую світ" для 2 класу на тему "Чому восени добре ростуть гриби? Чи всі гриби їстівні."

Про матеріал
Конспект уроку засвоєння нових знань для 2 класу з предмету "Я досліджую світ". Тема.  Чому восени добре ростуть гриби? Чи всі гриби їстівні. Мета: формувати вміння розрізняти їстівні та отруйні гриби; дотримуватися правил їх збирання й охорони; виховувати бережливе ставлення до природи рідного краю.
Перегляд файлу

Тема.  Чому восени добре ростуть гриби? Чи всі гриби їстівні.

Мета: формувати вміння розрізняти їстівні та отруйні гриби; дотримуватися правил їх збирання й охорони;

виховувати бережливе ставлення до природи рідного краю.

Обладнання: підручник, зошити з  друкованою основою, ілюстрації із зображенням грибів, комп’ютер.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку

І. Організація класу.

ІІ. Підсумок спостережень за змінами в природі.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

- Яким рослинам допомагає поселятися на нових місцях вітер, яким - тварини, а яким - люди?

Розповіді дітей про розселення рослин. Оцінювання учнів.

IV. Актуалізація опорних знань.

- Відгадайте загадку

В теплий дощик народився,

Парасолькою накрився.

Може б, з лісу пострибав,

Якби другу ногу мав.   (Гриб)

- Які слова допомогли назвати відгадку?

- Ви вже знаєте не лише назви деяких грибів, а й можете відрізнити їх один від одного.

V. Повідомлення теми і завдань уроку, мотивація навчальної діяльності учнів.

- Сьогодні ви дізнаєтеся правила збирання грибів та навчитеся розпізнавати їстівні та отруйні гриби.

VI. Сприймання та усвідомлення учнями нового навчального матеріалу.

1. Розповідь з елементами бесіди

- Розгляньте ілюстрації. Пригадайте, чи доводилося вам разом із дорослими збирати гриби?

Як гарно в лісі восени! А ще краще, коли йдеш лісом і час від часу натрапляєш на гриба. Але потрібно знати, коли, де, і які гриби збирати.

- Грибів у лісі найбільше за теплої погоди, після того, як пройшли рясні дощі. Так буває восени, коли земля у лісі стає вологою. Шукати гриби треба у вогких затінених лісах між березами, соснами, дубами.

- Запам’ятайте приказки:

- Де дуби, там і гриби.

- Гриби - діти затінку.

- Гриб сам не росте ніколи, коло нього і другий з’явиться поволі.

- Запам’ятайте: гриби не належать ані до рослин, ані до тварин. Це окрема група організмів. Для багатьох грибів домівка – ліс. Дослухайтеся до порад :                                                                               -Якщо зібрався в ліс по гриби, потрібно знати, які з них їстівні, а які – отруйні. Справжнім грибникам потрібні не тільки знання, а й пильність.

Будьте обережними! Отруйні гриби маскуються під їстівні. 

2. Робота з підручником. (с. 109-110)

а) Робота із світлинами « Їстівні гриби».

б) Робота із  світлинами «Отруйні гриби».

Фізкультхвилинка

Всі до лісу ми пішли.

І багато тут грибів знайшли.

Раз,- присіли, два,- присіли,

Три – листочки розгорнули,

Нам грибочки усміхнулись.

Ми їх в кошики зібрали

І за парти тихо посідали.

VII. Осмислення, узагальнення, систематизація знань

а) Робота в зошиті. (с.48-49.)

б) Гра «В ліс за грибами»

На дошці – зображення кошика.

- Відгадайте загадки (під час відгадування до кошика прикріплюються зображення відповідних грибів)

  • Із своїх найперших днів

Це найбіліший із грибів.

По властивостях він цінний,

Лікар від хвороб відмінний

  (Білий гриб) (Слайд 2)

  • Слизьку шапку одягнув,

І під деревом заснув…

З задоволенням збирають

І на зиму закривають.

 (Маслюк) (Слайд 3)

  • Під березою грибочок,

Поряд мама і синочок…

З деревом вони куми

Добре знаємо їх ми!

 (Підберезники) (Слайд 4)

  • Обліпили всі пеньочки

Мами, тата, сини й дочки:

Наче нитки, всі тоненькі,

Вишукані й чепурненькі

 (Опеньки) (Слайд 5)

 

  • Ці грибочки невеличкі,

Із близнючок в них сестрички.

По лісах мандрують пішки,

Носять руді босоніжки.

 (Лисички) (Слайд 6)

  • Добра людям помічниця:

Є їй чим в житті гордиться!

У теплицях місце має –

Йод в собі для нас тримає!

 (Печериця) (Слайд 7)

в) Гра «Їстівне –неїстівне»

Вчитель промовляє назви грибів. Якщо гриб їстівний, діти плещуть у долоні. Якщо гриб неїстівний – тупотять.

Маслюк, мухомор, опеньки, білий гриб, бліда поганка, сироїжки, груздь, підберезник.

г) Робота з підручником. ( с.111)

Правила збирання грибів.

д) Робота над народними прикметами, пов'язаними зі збиранням грибів.

 Перший туман літа – грибна прикмета.

 Затягнулися дощі – груздів не чекай.

 Потрібно раніше встати ,щоб грибів набрати.

е) Гра «Хто більше?»

Назвати їстівні гриби. Виграє той, хто назве найбільше.

VIII. Підсумок уроку.

- Що цікавого та корисного ви дізналися на уроці?

- Що найбільше сподобалось?

- Продовжіть правила збирання грибів:

1. Зрізай гриби…

2. Збирай тільки…

3. Не знищуй…

IX. Домашнє завдання.

- Опрацювати сторінки 108-111 підручника.

- Скласти пам’ятку для грибників – початківців.

 

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

zip
Додано
17 грудня 2025
Переглядів
81
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку