Конспект заняття з англійської мови для старших дошкільників на тему
«День народження Міккі Мауса»
Форма проведення: відкрите підсумкове ігрове заняття.
Тип заняття: заняття з повторення та закріплення раніше вивченого матеріалу.
Мета: узагальнити та закріпити лексичний і мовленнєвий матеріал з англійської мови в ігровій формі.
Завдання:
- навчальні: закріплення вивченого матеріалу за темами «Рахунок», «Кольори», «Посуд», «Їжа», «Іграшки», «Тварини», «Весна, природа, комахи», «Транспорт»: розвивати вміння сприймати англійську мову на слух, а також активізувати раніше вивчені граматичні структури у мові дітей: How many?, I like, This is a…, I see, I have a ....
- розвивальні: розвивати діалогічне та монологічне мовлення; пам'ять, увагу, спритність, дрібну та загальну моторику; музичний слух, почуття ритму;
- виховні: формувати позитивну мотивацію до вивчення англійської мови; виховувати дружелюбність, уміння працювати в команді; створювати позитивний емоційний фон.
Обладнання: - ноутбук; макет торту; дитячий посуд (тарілки, ложки, виделки, ножі, чашки); друковані завдання на тему «Їжа»; веселі і сумні смайлики-наліпки; муляжі продуктів; чудовий мішечок; ватман з тваринами, м’які іграшки тварин, розрізні картинки по темі "Іграшки";
Посилання на відео:
Хід заняття:
(дітей зустрічає вчитель з великою іграшкою Міккі Мауса)
Mickey: Hello, dear friends!
Children: Hello!
M: I am very happy to see you! I know you like singing songs, so let’s sing a hello song! (діти співають пісню хором)
Teacher: Look! This is a cake. Mickey Mouse has a birthday today. He wants to play with you and prepared some tasks. All tasks are hidden in the pieces of the cake.
(song «What’s your name?»)
(учитель з Міккі Маусом в руках підходить до кожної дитини і запитує «What's your name?»)
T: What’s your name?
Ch: My name is…
T: - Mickey is from England and speaks English. (вчитель пояснює, що потрібно зробити зарядку для язичка, щоб гарно говорити англійською)
(фонетичне відео озвучує педагог, діти повторюють звуки)
(кожен шматочок торта — нове завдання від Міккі Мауса)
T: - What is it? (вчитель дістає тацю з посудом, показую дітям по порядку тарілки, ложки, виделки, ножі, чашки)
Ch: - It’s a spoon….
(діти називають посуд і розкладають на столі)
T: - Well done! Tell me, please, how many plates? How many forks?
(діти рахують посуд)
T: - For a birthday party we need some food.
(вчитель використовує чудесний мішечок, де зберігаються муляжі продуктів. Спочатку діти вгадують на дотик, потім дістають і кажуть, яку їжу вони мають за допомогою фрази «I have got» і викладають на тарілки)
Game «Smiles»
(на листочках надруковані фото фруктів та овочів, поряд біля кожної фото порожня графа сидячи за столом діти прикріплюють смайлики біля зображень фруктів, промовляють: I like apples / I don’t like carrots)
Физминутка («Walking, walking…») (відео)
T: - Mickey Mouse likes playing with toys. But all his toys are broken. He is very sad! Let’s fix his toys.
(дітям роздають розрізні картинки, коли вони зберуть їх, то повинні сказати This is a…)
T: - Good job!
T: - Kids, let’s help Mickey Mouse to invite his friends, other animals, to the birthday party. We need to go to the zoo. Are you ready? Make a circle. Let’s start.
Физминутка «Let’s go to the zoo» (відео)
T: - We are at the zoo. (діти чують спів птахів). Who is singing?
Ch: - Birds. (вчитель нагадує, що зараз весна і пропонує назвати весняні слова)
Ch: - Sun, sky, flower, bird, ladybird, butterfly.
T: - Brilliant! Let’s play a game.
Игра с прищіпками (на столі приготовані картинки без певних деталей, діти повинні доповнити картинку, причепивши прищіпку, виходить повноцінна картинка)
T: - What is it?
Ch: - It’s a flower.
T: - What color is a flower?
Ch: - It’s red. (у кожної дитини своя картинка)
T: - We are at the zoo. What animals do you know? (називають тварин). However, I do not see any animals. Where are they? They want to play hide and seek!
Game “What can you see?”
(Підготувати картку з невеликим отвором у середині. Накрити цією карткою картинку із зображенням різних предметів, водячи отвором по картинці, надати дітям можливість по черзі відповісти на запитання: «What do you see?»)
T: - What do you see?
Ch: - I see a giraffe.
(в кінці завдання кожна дитина отримує м’яку іграшку тварини, щоб посадити за стіл з посудом)
T: - We need transport to get home.
(Вчитель припонує пригадати, який буває транспорт за допомогою водних розмальовок. Діти сідають за стіл і за допомогою води і пензля роблять картинку кольоровою, називаючи транспорт «I have got a plane»).
(після виконання завдання вмикається відео «I ride in a car», діти імітують їзду у транспорті)
T: - We came back. We helped Mickey to organize his birthday party, so he is really happy.
(діти розсаджують іграшки за стіл)
M: - It was very funny with you. Thank you! Goodbye!
(Мікі пригощає дітей цукарками)
(пісня-відео «Goodbye». Після завершення діти діляться з вчителем враженнями від заняття)