Консультація для батьків: «Протидія булінгу»

Про матеріал
Тема: «Вчимося дружити, або Правила добрих вчинків» (Протидія булінгу) Мета: Формувати уявлення про добрі та погані вчинки; вчити розрізняти ситуації, коли комусь боляче чи сумно; заохочувати до допомоги та співчуття. Тривалість: 15-20 хвилин Обладнання: Картки-смайлики (сумний і веселий), м'яка іграшка (зайчик), 2 кошики (зелений – для добрих вчинків, червоний – для поганих), «Чарівна скринька добрих слів».
Перегляд файлу

 

 

 

Конспект заняття

 на тему
«Протидія булінгу»
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Тема: «Вчимося дружити, або Правила добрих вчинків» (Протидія булінгу)

Мета: Формувати уявлення про добрі та погані вчинки; вчити розрізняти ситуації, коли комусь боляче чи сумно; заохочувати до допомоги та співчуття.

Тривалість: 15-20 хвилин

Обладнання: Картки-смайлики (сумний і веселий), м'яка іграшка (зайчик), 2 кошики (зелений – для добрих вчинків, червоний – для поганих), «Чарівна скринька добрих слів».

 


I. Організаційний момент (Вступ)

Привітання «Сонечко і друзі»

Вихователь: "Привітайтеся з сонечком (піднімають руки), а тепер обійміть свого друга поруч. Як приємно, коли ми разом!"

II. Мотивація (Зайчик-плакса)

Ігрова ситуація «Зайчик плаче»

Вихователь вносить м'яку іграшку-зайчика з сумним смайликом. – "Подивіться, до нас прийшов Зайчик. Але він чомусь плаче. Що сталося, Зайчику? Хтось його образив? (Вихователь імітує, що Зайчик шепоче) – Він каже, що його хтось штовхнув і не дав йому погратися його іграшкою."

Створення проблемної ситуації. Питання до дітей: "Чи можна штовхатися? А як треба просити іграшку?"

III. Основна частина (Розрізнення вчинків)

1. Дидактична гра «Червоний чи Зелений?»

Вихователь називає вчинки, а діти показують, куди їх віднести: Зелений кошик (добрі): обійняти друга, поділитися іграшкою, допомогти підняти кубик. Червоний кошик (погані): штовхнути друга, кричати, забирати іграшку, сміятися, коли хтось впав.

Рухлива гра з картками/кошиками. Обговорення: "Якщо ми зробили поганий вчинок, що треба сказати? (Вибач!)"

2. Вправа «Чарівна скринька добрих слів»

Вихователь: "Що ми можемо сказати Зайчику, щоб він перестав плакати? Давайте зберемо всі добрі слова у цю скриньку." (Діти називають слова: "Ти гарний", "Давай дружити", "Хочеш цукерку/іграшку?", "Я тебе обійму").

Стимулювання мовлення. Закріплення понять: "доброта", "співчуття".

3. Пальчикова гра «Друзі» (Супроводжується показом дій): «Оцей пальчик – мій друг Мишко, Оцей пальчик – друг Андрійко. Разом ми завжди гуляєм, І нікого не ображаєм!»

Розвиток дрібної моторики, зміна діяльності.

IV. Підсумок заняття (Закріплення)

Рефлексія «Ми – велика дружня родина»

Вихователь: "Зайчик знову веселий! (Міняє сумний смайлик на веселий). Він зрозумів, що всі ми – друзі. Яке головне правило ми вивчили? Ніколи не робити боляче іншим! Якщо хтось плаче або когось ображають, що ми робимо? (Ідемо до дорослого і кличемо на допомогу/обіймаємо)."

Повторення ключового правила. Заохочення.

Прощання «Даруємо посмішку» Вихователь пропонує дітям стати в коло, взятися за руки і подарувати один одному свою найкращу посмішку.

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
6 червня
Переглядів
22
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку