нтегрований урок ЯДС та англійської мови

Про матеріал
Інтегрований урок з використанням STEM-технології навчання. Завдання уроку- розвиток критичного та логічного мислення, умінь розвязувати проблеми та приймати рішення, , комунікувати та співпрацювати в команді
Перегляд файлу

 

 

Соснівський навчально-виховний комплекс № 13

 

 

 

 

 

 

 

 

Інтегрований урок ЯДС та англійської мови

з використанням STEM-технології навчання

 2-А  клас

 

 

 

 

 

 

 

Підготували:

учитель початкових класів                                                     Співак Богдана Володимирівна,                                                                       учитель англійської мови                                                    Боянецька Тетяна Петрівна

 

 

 

 

 

Тема тижня. Пригода 2. Про жабу Душку та хом’ячків-сусідів (за твором Володимира Читая «Правдиві історії Чарівного Лісу»)

 

Мета. Формувати ключові компетентності:

  •          вміння вчитися:  самоорганізовуватися до навчальної  діяльності  у  взаємодії, формувати здатність переключатися з одного виду роботи на інший, оцінювати власну діяльність;
  •          загальнокультурної: дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися, самостійно добирати необхідне навчальне приладдя і підтри-мувати робочий порядок на столі;
  •          соціальної:  удосконалювати навички ефективної  співпраці при роботі  в парах; комунікативної: вчити правильно формулювати власні твердження, аргументо-вано доводити власну думку;
  •          громадянської: бережливо ставитися до природи;
  •          здоров’язбережувальної: сприяти дотриманню гігієнічних норм під виконання практичних завдань.

 

Очікувані результати:

      -   розповідає про свої враження (почуття та емоції) від змісту прочитаного худож-

           нього тексту;                                                                                                                             

      -   пояснює зв’язок тексту із власним досвідом, навколишнім світом;                                                                                                                               

      -   ставить запитання за змістом тексту для уточнення свого розуміння; 

      -   працює з ручними інструментами та пристосуваннями, дотримуючись безпеч-

          них  прийомів праці та норм санітарії;

      -   застосовує нероз’ємні з’єднання (склеювання);

      -   оздоблює деталі виробу із використанням традиційних та сучасних технологій;

     -    виготовляє поетапно естетичний виріб за визначеною послідовністю та частко- 

          вим шаблоном;

      -   знає лексичні одиниці з теми;

      -   застосовує правила побудови речення в англійській мові;

      -   вміє вживати вивчені лексичні одиниці у мовленні;

      -   розуміє  іншомовне мовлення;

      -   співпрацює колективно.

 

Тип уроку.  комбінований інтегрований урок сприймання й засвоєння нових знань з ЯДС та  англійської мови  з використанням STEM-технології навчання.

 

Обладнання.                                                                                                                                                                                                       Для  учнів: підручник ЯДС 2 кл., робочий зошит, кольоровий папір, клей, ножиці,  дерев’яні палички, паперовий стаканчик.

Для  вчителя:  мультимедійний екран, ноутбук.                                                                                                                                                

 

Хід уроку

  I. Організація класу до роботи.

           1. Ранкова зустріч.

Доброго ранку, доброго дня!

Ми зустрічаємось в школі щодня.

Радо заходимо й кажем: привіт!

Починаємо знову досліджувать світ!

            2. Фенологічні спостереження.

Сьогодні___ (число)__________ (місяць)_________ (день тижня).

На дворі________ (пора року).

Коли в ранці я йшла до школи небо було _____(ясним, похмурим).

Опади (так/ні).

 

ІІ. Створення ситуації успіху.  Вправа «Очікування»

     -  Якими ви будете на цьому уроці?

-  Яким буде цей урок?

 -  Сьогодні ми знову будемо крокувати по сходах до успіху. Кожна сходинка – це певне випробовування, яке ми повинні подолати і піднятися на наступну сходинку. Коли виконаємо всі завдання,  досягнемо вершини успіху. Тож давайте активно і старанно працювати.

                          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        

 

 

 

II.  Повідомлення теми та  мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

  •          Знову розпочинається новий навчальний тиждень . І цей  тиждень будуть вести— хом'ячки Тут і Там. Вони завжди все роблять разом. Сьогодні хом'ячки хочуть розповісти вам про прикрість, яка трапилася з ними, і як вони її подолали.

https://svitdovkola.org/images/homiachky.png

ІІІ. Сприйняття та усвідомлення матеріалу.

  1. Читання пригоди учителем  або слухання аудіозапису.

https://www.youtube.com/watch?v=JIyke7gU5As

  •          Прослухайте пригоду, яка називається «Про жабу Душку та хом’ячків-сусідів»                 (за твором Володимира Читая «Правдиві історії Чарівного Лісу»)

https://svitdovkola.org/images/yds_tema9_108.jpg

  •          Який настрій у тебе після слухання пригоди?
  •          Як автору вдалося його створити

   

  2.Читання для себе.

     -  Який уривок із тексту тебе найбільше зацікавив?

     -  Прочитай його друзям   виразно вголос.

 

  1. Словникова робота.

а) Формулювання  поданих термінів  на англійській мові.

Do you know? А чи знаєш ти?

- Let’s learn new words in English! Давайте вивчимо нові слова!

Field |fiːld|  поле

Frog   |frɒɡ| жаба

Hamster  |ˈhæmstə| хом’як

Hole  |həʊl| нора

Grain   |ɡreɪn|зерно

Swamp  |swɒmp| болото

 

б) Робота  в словниках.

- Open your vocabularies and write down new words. Відкрийте словники та запишіть нові слова.

- Фонетичне опрацювання лексичних одиниць (ЛО) в режимі Teacher (вчитель) - Children (діти разом) – P1P2 (окремо кожен учень). Учні повторюють слова.

- Автоматизація дій з вивченими ЛО.

Складання словосополучень та речень з новою лексикою.

Наприклад: What is the English for велике поле (a big field), (зелена жаба (a green frog), коричневий хом’як (a brown hamster), маленька нора (a small hole), хороше зерно (good grain), велике болото (a big swamp).

 

        Пісня-руханка «Five Little Speckled Frogs»

        Посилання: https://www.youtube.com/watch?v=WSC-gHBU_d0

 

  1. Робота у зошитах .

Перевіримо, наскільки уважно ви прочитали  текст — відкрийте робочий зошит на сторінці 57 і виконайте  завдання 1.

 

https://svitdovkola.org/images/yds_tema9_zosh57_1.jpg

 

  1. Гра «Хто зрозумів краще»?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІV.   Практична робота. Послідовність виконання.

  •          Пропоную сьогодні виготовити мешканку водойм — веселу жабку.

https://www.facebook.com/groups/805895179541236/posts/2242686942528712

      1.  Осмислення змісту й послідовності застосування способів виконання дій:

-   перегляд відеоролика;                                                                                                                                                                       -   підготовка матеріалів до роботи;                                                                                                                                                 -   вступний  інструктаж з БЖД (правила безпечного користування ножицями,  клеєм);

 

  1.  Практична робота учнів у парах:

-  за шаблоном вирізаємо смужки, тіло та лапки Жабки;

-  склеюємо дві смужки в одну. Отримуємо 4 довгі смужки;                                                                                   -  склеюємо дві смужки під прямим кутом;.                                                                                     -  згинаємо смужки по черзі, одна за одною, щоб утворилася пружинка;

-  на дні стаканчика по середині робимо отвір для палички;

-  закріплюємо тіло Жабки на паличку за допомогою відрізка паперу;

-  приклеюємо пружини на зворотню сторону тіла Жабки та до стаканчика;                                                           -  приклеюємо лапки жабці;

-  оздоблюємо нашу роботу.                                                                                 

  1.  Підбиття підсумків практичної роботи.

-  презентація виробів;                                                                                                                             

           -  гра у парах: «Змагання  жабок»;

— Тепер у нашої жабки є дуже багато друзів. А якщо є друзі, то, звісно, хочеться погратися. Отже, влаштуймо жаб'ячі змагання у стрибках.

 

V. Заключна частина. Рефлексія.

  •          Який настрій у тебе після прочитання пригоди?
  •          Для мене найбільш цікаво було..
  •          Чим хитрість відрізняється від брехні?
  •          Чи виникали у вас труднощі при виконанні завдань?
  •          Цей урок мене вчив...

 

docx
Додано
12 грудня 2025
Переглядів
101
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку