ОБРОБКА БУХГАЛТЕРСЬКИХ ДОКУМЕНТІВ І ВЕДЕННЯ ОБЛІКУ НА ПОСАДІ БУХГАЛТЕРА З ОБЛІКУ ОПЕРАЦІЙ З ХЛІБОПРОДУКТАМИ НА ФІЛІЇ ТОВ МХП «АГРОКРЯЖ» ВЕНДИЧАНСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР

Про матеріал
В даній методичній розробці представлено методику проведення практичного тренінгу в умовах виробництва з метою формування професійної мотивації здобувачів освіти до успішної фахової діяльності. Матеріал може бути використаний викладачами при організації практичного навчання.
Перегляд файлу

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ   УКРАЇНИ

ВСП «МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСЬКИЙ ТЕХНОЛОГО-ЕКОНОМІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

ВІННИЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО АГРАРНОГО УНІВЕРСИТЕТУ»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Обробка бухгалтерських документів і ведення обліку на посаді бухгалтера з обліку операцій з хлібопродуктами

на філії ТОВ МХП «Агрокряж» Вендичанський елеватор

 

 

 

МЕТОДИЧНА  РОЗРОБКА

ВІДКРИТОГО ЗАНЯТТЯ З ДИСЦИПЛІНИ

«НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА З ФІНАНСОВОГО ОБЛІКУ»

зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування»

 

 

 

ᐈ BAS АГРО Бухгалтерія елеватора, млина і комбікормового заводу | UIT

 

 

 

2024

Автор: Омелько Мар’яна Анатоліївна,  спеціаліст вищої  кваліфікаційної категорії, викладач-методист

 

Рецензенти: Казьмір Валентина Анатоліївна, к.е.н., директор коледжу,  спеціаліст вищої  кваліфікаційної категорії, викладач-методист;

 

Хмельовська Дар’я Миколаївна, фахівець з обробки первинної документації, менеджер з кадрового діловодства та надання адміністративних послуг

 

 

 

 

 

                                                              В даній методичній розробці   представлено

методику проведення практичного тренінгу

 в умовах виробництва з метою формування

 професійної мотивації здобувачів освіти до

                                       успішної фахової діяльності.

                                                                          Матеріал  може бути використаний   

                                                                викладачами при організації практичного

                                                                навчання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                          Розглянуто і схвалено на засіданні

                              ц/к обліково-економічних дисциплін

  Протокол № ____ від “____” ___ 2024 р.

Голова ц/комісії ______Макогончук Т.В.

Вступ

 

Сучасний обліковий фахівець повинен мати вміння і навички, які дають змогу якісно вирішувати низку завдань, пов’язаних із веденням обліку, що в результаті формує певну платформу для прийняття управлінських рішень. Практичний тренінг з фаху важливий для глибокого розуміння та практичного застосування знань з бухгалтерського та фінансового обліку, опанування теоретичних положень через виконання практичних завдань та розв’язання типових ситуацій з облікової практики.

Завдання тренінгу спрямовані на глибоке засвоєння здобувачами освіти методології й методики обліку, здобуття ними практичних навичок використання знань і вмінь з їх організації у сучасних умовах господарювання, а також оволодіння системою теоретичних знань та практичних навичок ведення обліку окремих об’єктів і процесів, складання фінансової звітності. Виконання практичних завдань передбачає формування та розвиток у студентів компетентностей та програмних результатів навчання відповідно до освітньо-професійної програми спеціальності 071 «Облік і оподаткування».

 Оскільки освітньо-професійною програмою спеціальності 071 «Облік і оподаткування» при підготовці здобувачів фахової передвищої освіти передбачено проходження навчальної практики з фінансового обліку. Завдяки стейкхолдерам циклової комісії обліково-економічних дисциплін забезпечується тісна інтеграція навчального процесу з виробництвом при підготовці майбутніх фахівців з бухгалтерського обліку й оподаткування. Студенти-третьокурсники мають можливість удосконалити свої практичні навички й набути певний досвід практичної роботи за фахом. Такий шанс надано керівництвом філії ТОВ МХП «Агрокряж» Вендичанський елеватор, де відбувається  професійний розвиток та становлення майбутніх спеціалістів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

План  заняття № 12

 

 

Дисципліна  Навчальна практика з фінансового  обліку

 

Група: Б 64/9-22

 

Дата: 01.10.2024                                                                                                                                                                                         

Тема заняття  Обробка бухгалтерських документів і ведення обліку на посаді бухгалтера з обліку операцій з хлібопродуктами

 

Місце проведення  філія ТОВ МХП «Агрокряж» Вендичанський елеватор

 

 

Тривалість заняття   4  години___________________

 

Мета заняття:

 

-  навчальна:  формування професійної компетентності майбутнього бухгалтера  по вдосконаленню набутих  практичних вмінь і навичок проведення розрахунків плати за здане на зберігання зерно підприємствами галузі хлібопродуктів;

 

- виховна:  сприяти  формуванню у студентів почуття відповідальності в оволодінні   навиками по обраній спеціальності,  виховувати дисциплінованість й охайність як важливі професійні якості бухгалтера, розрахункову дисципліну, суворе дотримання чинного законодавства;

 

- розвиваюча:  розвивати компетентності  згідно з вимогами ОПП, вміння економічно мислити, самостійно приймати рішення, аналізувати результати своєї  роботи, пам’ять, вимагати у студентів проявляти належну компетентність та ретельність при виконанні завдань, потребу глибоких професійних знань і  вмінь.

 

 

Методична мета: формування  професійної мотивації здобувачів освіти до   успішної фахової діяльності.

 

Фахові компетентності:

 

теоретична (знати): зміст законодавчо-нормативних документів по веденню обліку та оформлення операцій із зерном на хлібоприймальних та зернопереробних підприємствах, послідовність здійснення розрахунків з поклажедавцями за здане зерно на відповідальне зберігання, їх документування;

 

практична (вміти): розраховувати плату за послуги, пов’язані із зберіганням

зерна: приймання, сушіння, очищення, зберігання, відвантаження; визначати

залікову вагу зерна; оформляти акт-розрахунок та рахунок на оплату наданих

послуг.

 

При вивченні матеріалу у здобувачів освіти формуються такі компетентності:

 

Інтегральна компетентність

Здатність вирішувати типові спеціалізовані задачі та практичні проблеми у сфері обліку та оподаткування або у процесі навчання, що вимагає застосування положень і методів економічних наук, та може характеризуватися певною невизначеністю умов; нести відповідальність за результати своєї діяльності; здійснювати контроль інших осіб у визначених ситуаціях.

Загальні компетентності (ЗК)

ЗК 5. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.

ЗК 6. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.

ЗК 7. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.

ЗК 8. Здатність використовувати інформаційні та комунікаційні технології.

Спеціальні компетентності  (СК)

СК 3. Здатність відображати інформацію про господарські операції суб’єктів господарювання в обліку, їх систематизувати, узагальнювати у звітності й інтерпретувати для задоволення інформаційних потреб осіб, які ухвалюють управлінські рішення.

СК 4. Здатність застосовувати норми права та податкового законодавства України у практичній діяльності суб’єктів господарю­вання.

СК 7. Здатність перевіряти законність, достовірність, економічну доцільність господарських і фінансових операцій з метою збереження власності, попередження порушень та зло­вживань.

СК 8. Здатність використовувати методи обліку і оподаткування на підприємстві.

СК 9. Здатність використовувати знання національ­них стандартів обліку.

СК 10. Здатність демонструвати розуміння вимог щодо професійної діяльності, зумовлених необхідністю забезпечення сталого розвитку України, її зміцнення як демократичної, соціальної, правової держави.

СК 11. Здатність організовувати власну професійну діяльність, застосовувати знання для розв’язання практичних ситуацій, ухвалювати рішення відповідно до законодавства.

 

Результати вивчення дисципліни:

 

здобувач освіти повинен:

РН 1. Знати економічні категорії та закони для розуміння зв’язків, що існують між процесами та явищами в різних економічних системах.

РН 2. Розуміти місце предметної області в загальній базі знань та значення облікової, податкової і статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів під час розв’язання проблем сфери економічної відповідальності підприємств.

РН 3. Визначати сутність об’єктів обліку і оподаткування для розуміння їх ролі та впливу на результати господарської діяльності.

РН 4. Ідентифікувати джерела та розуміти методологію визначення і методи отримання облікових даних для узагальнення економічної інформації.

РН 5. Застосовувати математичний інструментарій для розв’язання прикладних завдань у сфері обліку і оподаткування.

РН 6.Використовувати особливості обліку і оподаткування у професійній діяльності та господарській практиці.

РН 7. Характеризувати господарські операції та процеси, вміти документально їх оформлювати для відображення в обліку підприємств.

РН 8. Формувати й аналізувати фінансову, податкову і статистичну звітність для визначення показників забезпеченості підприємства ресурсним потенціалом та його ефективного використання.

РН 9. Дотримуватися вимог податкового законодавства щодо розрахунку і сплати податків, зборів, обов’язкових платежів, їх обліку та формування податкової звітності суб’єктів господарювання.

РН 10. Формувати і надавати облікову-аналітичну інформацію для ухвалення управлінських рішень з метою підвищення ефективності бізнесу.

РН 11. Визначати й аналізувати фінансово-економічні показники діяльності підприємства для виявлення резервів раціонального використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів.

РН 13. Аналізувати особливості функціонування підприємств для здійснення обліку їх господарської діяльності.

РН 14. Використовувати нормативно-правові документи і національні стандарти для ведення бухгалтерського обліку суб’єктів господарювання.

РН 15. Володіти державною та іноземною мовами у професійній діяльності.

РН 16. Вміти працювати самостійно і в команді, нести професійну відповідальність за результати роботи, дотримуватися норм та стандартів професійної етики для досягнення спільної мети.

РН 17. Дотримуватися вимог професійної діяльності, зумовлених необхідністю забезпечення економічного розвитку України.

 

Міждисциплінарні Зв’язки

-забезпечуючі дисципліни:

1. Бухгалтерський облік, т. «Принципи обліку господарських операцій основної діяльності підприємства»; «Облік господарських процесів»; «Інвентаризація активів та зобов'язань підприємства»;

2. Економіка підприємства, т. «Оборотні засоби підприємства»; «Витрати виробництва і собівартість продукції»;

3. Фінанси підприємства, т.  «Оборотні активи та джерела їх формування»; «Формування і використання прибутку»;

4.Технологія галузі, т. «Ознаки якості зерна і методи їх визначення»;

 

-забезпечувані дисципліни:

1. Контроль і ревізія, т.6 «Контроль і ревізія матеріальних запасів», «Контроль і ревізія операцій з хлібопродуктами»;

2. Фінансовий облік, т. «Облік запасів»; «Облік операцій з хлібопродуктами»;

3. Економічний аналіз, т. «Аналіз ресурсозабезпечення підприємства та оцінювання ефективності використання ресурсів»; «Аналіз реалізації продукції та виконання договірних зобов’язань»;

4.Податкова система, т «Податок на додану вартість».

 

Забезпечення  заняття

 

1.Матеріали бухгалтерського обліку базового підприємства, бланки документів: товарно-транспортні накладні; картки аналізу зерна; рахунок на оплату наданих послуг; реєстр накладних на прийняте зерно; складська квитанція; складське свідоцтво.

 

2. Законодавчо-нормативні документи:

- Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 «Запаси», затв. Наказом Міністерства фінансів  України від 20.10.1999 № 246 (зі змінами і доповненнями);

- Інструкція про ведення обліку й оформлення операцій із зерном і продуктами його переробки на хлібоприймальних та зернопереробних підприємствах, затв. Наказом Міністерства аграрної політики України від 13 жовтня 2008 р. № 661 (зі змінами і доповненнями);

- Зразки типових форм первинних облікових документів для підприємств галузі хлібопродуктів, Рекомендації щодо застосування і заповнення галузевих уніфікованих форм первинного обліку зерна і хлібопродуктів, затв. Наказом Державної інспекції сільського господарства України від 25.05.2011р. № 12;

- План рахунків бухгалтерського обліку.

 

3.Організаційно-правові документи:  договори складсь­кого зберігання;

 

4.Навчально-методичні матеріали: схема руху документів по обліку операцій з хлібопродуктами, прийнятими на зберігання.

 

5. Література:

- Сук Л.К. Фінансовий облік: навч. посібник / Л.К. Сук, П.Л. Сук. – 3-ге вид., перероб. і доп. К.: Знання, 2016. – 663 с.

 

 

структура та Зміст заняття

 

I. Організація заняття __год. 02 хв: (метод – налагоджування комунікативного контакту з групою, націлення аудиторії на свідому співпрацю)

 

Викладач перевіряє присутність студентів, встановлює психолого-педагогічний контакт з студентським колективом, відповідає на запитання студентів, налаштовує їх на співпрацю.

 

II. Вступний інструктаж до виконання роботи, первинний інструктаж з охорони праці __ год.  20 хв:

 

    ІІ. 1 мотивація навчальної діяльності   студентів:

 

 

Підприємства галузі хлібопродуктів, що надають послуги по зберіганню зерна, здійснюють відповідно розрахунки з давальниками цього зерна. Вартість наданих послуг або сума отриманих коштів за надані послуги по зберіганню зерна є доходом підприємства галузі хлібопродуктів. Саме ця сума враховується та впливає на розмір фінансового результату господарюючого суб’єкта.

Тому для вас, як майбутніх фахівців з бухгалтерського обліку, досить важливо достовірно знати порядок  виконання відповідних розрахунків при наданні послуг. Від правильності  здійснення розрахунків буде залежати розмір податку на прибуток.

Досить важливу роль в отриманні достовірної облікової інформації відіграє правильне та якісне ведення складського та кількісно-якісного обліку хлібопродуктів. Тому до виконання розрахунків, оформлення документів та виконання бухгалтерських записів на рахунках обліку необхідно ставитись відповідально. Крім того, недотримання посадових обов’язків бухгалтера тягне за собою порушення фінансової дисципліни та застосування  штрафних санкцій до підприємства.

Гадаю, що ви усвідомлюєте важливість роботи бухгалтера та відповідальність при виконанні службових обов’язків. А для кращого удосконалення практичних умінь по даній ділянці обліку ми проведемо практичний тренінг з навчальної практики з фінансового обліку із залученням фахівця з обробки первинної документації, менеджера з кадрового діловодства та надання адміністративних послуг Хмельовської Д.М. на базі філії ТОВ МХП «Агрокряж» Вендичанський елеватор.

         Тому бажаю вам вдалого досягнення професійних компетентностей, що сприятиме належному ставленню як майбутніх фахівців своєї справи.

 

 

  ІІ. 2 повідомлення теми, мети та завдань заняття (метод – інструктування)

 

ТЕМА: Обробка бухгалтерських документів і ведення обліку на посаді бухгалтера з обліку операцій з хлібопродуктами на філії ТОВ МХП «Агрокряж» Вендичанський елеватор.

 

МЕТА: вдосконалити набуті практичні вміння і навички проведення розрахунків плати за здане на зберігання зерно підприємствами галузі хлібопродуктів, їх документального оформлення, порядку ведення складського та кількісно-якісного обліку хлібопродуктів в умовах виробництва.

 

Завдання:

 

   Використавши матеріали підприємства:

1) проаналізувати обсяги облікових робіт при отриманні зерна для зберігання;

2) ознайомитися із документорухом даної ділянки на підприємстві;

3) вивчити методику проведення розрахунків по визначенню плати за надані послуги по зберіганню зерна;

4) розглянути особливості складання кореспонденції рахунків по обліку операцій з хлібопродуктами;

5) вивчити особливості ведення та документування складського та кількісно-якісного обліку хлібопродуктів.

 

ІІ. 3 Актуалізація життєвого досвіду і опорних знань студентів (метод – вирішення виробничої ситуації, міждисциплінарна інтеграція, інформаційно-комунікативний метод навчання)

 

Виробнича ситуація:

   Ви – бухгалтер з обліку операцій з хлібопродуктами. На ваше підприємство отримано від давальника зерно на зберігання. Якими мають бути ваші дії щодо наступних питань:

  •           Який документ є супроводжуючим при отриманні зерна на підприємство?
  •           Вкажіть документи та їх характеристику, які оформляються при надходженні зерна?
  •           В  чому полягає призначення таких складських документів як складська квитанція та складське свідоцтво?
  •           Які саме розрахунки вказуються в рахунку-фактурі за надані послуги?

 

Питання для реалізації міжпредметних зв’язків: фізична і залікова вага зерна; визначення якості зерна; порядок здійснення операцій із зерном під час зберігання.

 

                 Підвести підсумок вирішення ситуації.

 

ІII. Поточний інструктаж  3 год. 00 хв.

 

Метод – демонстрування, самостійне спостереження, інтеграція навчання і виробництва, формування професійних компетенцій вирішення ситуаційних зав­дань інтегровано­го характеру, практичний тренінг, використання наочних матеріалів підприємства, самостійна робота студентів під керівництвом викладача.

 

ВИКОНАННЯ РОБОТИ

 

  1. Аналіз обсягів облікових робіт при отриманні зерна для зберігання (метод – демонстрування, самостійне спостереження);

студенти заповнюють таблицю згідно отриманою інформацією та самостійним спостереженням на підприємстві:

 

Посада

Який оформляє документ

Обсяг роботи, мета

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Документорух обліку операцій з хлібопродуктами (метод – тренінг, комплексна  інтеграція  практичного і теоретичного матеріалу, формування схематичного зображення);

відповідно до матеріалів підприємства студенти самостійно зображають схему руху документів даної ділянки обліку.

 

  1. Вивчення методики проведення розрахунків по визначенню плати за надані послуги по зберіганню зерна; студенти описують порядок виконання розрахунків

        _______________________________________________________________

        _______________________________________________________________

        _______________________________________________________________

        _______________________________________________________________

        _______________________________________________________________

        _______________________________________________________________

        _______________________________________________________________

        _______________________________________________________________

        _______________________________________________________________

        _______________________________________________________________

        _______________________________________________________________

 

  1. Розгляд особливостей та складання кореспонденції рахунків по обліку операцій з хлібопродуктами; студенти виконують бухгалтерські записи на рахунках обліку

        _______________________________________________________________

        _______________________________________________________________

        _______________________________________________________________

        _______________________________________________________________

        _______________________________________________________________

        _______________________________________________________________

 

 

  1. Вивчення особливостей ведення та документування складського та кількісно-якісного обліку хлібопродуктів

 

 

Складський облік хлібопродуктів

Кількісно-якісний облік хлібопродуктів

Особливості ведення

Документування

Особливості ведення

Документування

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IV. Заключний інструктаж   год. 36 хв.

 

Метод – дискусія, письмове опитування за індивідуальними контрольними завданнями.

 

IV. 1 Контроль рівня знань, вмінь та навиків, набутих студентами          (інтегровані практичні завдання для письмової роботи додаються)

 

IV. 2.  Підведення підсумку заняття.

 

 Аналіз проведеного заняття за наступними критеріями:

  •          підготовленість групи до заняття;
  •          активність студентів;
  •          позитивні та негативні моменти на занятті;
  •          висновок про  досягнення  мети  заняття.

V. Повідомлення домашнього завдання   год. 02 хв.

 

  Повторити тему „Облік необоротних активів”.

    

 

 

 

                         Викладач _______________(Омелько М.А.)

 

 

 

 

 

ДОДАТКИ

  1. Коротка характеристика філії ТОВ «МХП-Агрокряж» «Вендичанський елеватор».
  2. Наказ «Про затвердження облікової політики»  № 1/од від 01.01.2024 р.
  3. Опис відділу бухгалтерії компанії МХП.
  4. Інтегровані фахові завдання  для контролю сформованих вмінь і навичок

(9  варіантів).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

 

Коротка характеристика

філії ТОВ «МХП-Агрокряж» «Вендичанський елеватор»

Філія ТОВ «МХП- Агрокряж» «Вендичанський елеватор» (повна назва Філія товариства з обмеженою відповідальністю «МХП-Агрокряж» «Вендичанський елеватор») розташована у смт Вендичани, Могилів-Подільського району, Вінницької області, по вул. Вінницька, 21-М.

Елеватор був зданий в експлуатацію в 2011 році. Підприємство входить до компанії «Миронівський Хлібопродукт» («МХП»).

«Миронівський Хлібопродукт» – вертикально інтегрована компанія, заснована в 1998 р. Земельний банк компанії становить 370000 га. Землі холдингу розташовані в Сумській, Київській, Вінницькій, Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Дніпропетровській областях.

Профільні культури, на яких спеціалізується компанія: соняшник, соя, кукурудза, пшениця, ріпак та інші культур.

Філія ТОВ «МХП-Агрокряж» «Вендичанський елеватор» – лінійний. Загальна потужність одночасного зберігання становить 44 647 тон зерна. Тип збереження зерна – в металевих силосах FEERUM (вир-ва Польща): 4 од. FSP 18.2/10 по 2,661 тис. тон., полімерні зернові рукави – 34,000 тис. тон.

Для сушіння зерна наявні енергозберігаючі зерносушарки STRAHL 5000 FR/6 модулів (Італія) потужністю 355 тон/добу при знятті 10% вологи по кукурудзі. Сушарки працюють на скрапленому газі, витрати газу складають 0,91 кг/т/%.

На елеваторі також працює очисне обладнання: сепаратор КБС 4 – 2 од., (KMZ Industries) з загальною потужністю 250 тон/год.

Встановлено транспортне обладнання: ланцюгові конвеєри, FRL 150; норії FRК -150 FEERUM (Польща) потужністю 150 тон/час.

Підприємство надає послуги по перевезенню зерна. Наявна лінія автоприймання зерна потужністю 1200 тон/добу та автовідвантаження – лінія потужністю 1000 тон/добу, а також лінія з/д відвантаження потужністю 840 тон/добу зі станції Вендичани, РФ Південно-Західна залізниця.

Додаткова інформація: елеватор має сертифіковану лабораторію з перевірки якості зерна.

Елеватор видає складські квитанції, які є підтвердженням якості та кількості прийнятої продукції.

Під час війни елеватор активно підтримує наших захисників та ветеранів.

Додаток 2

 

 

НАКАЗ

 

01.01.2024                                           смт. Вендичани                                    № 1/од

 

«Про затвердження облікової політики»

 

 

На підставі вимог Законів України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», «Про аудиторську діяльність», відповідно до Положень (стандартів) бухгалтерського обліку та з метою забезпечення єдності підходів до ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності,

 

НАКАЗУЮ:

 

  1. Затвердити облікову політику філії ТОВ «МХП-Агрокряж» «Вендичанський елеватор», що регламентує ведення бухгалтерського обліку, складання фінансової звітності та інші аспекти обліку.
  2. Визначити основні принципи облікової політики, зокрема:
  •           метод оцінки запасів;
  •           амортизація основних засобів;
  •           визнання доходів і витрат;
  •           оцінка дебіторської та кредиторської заборгованості;
  •           визнання та облік витрат на ремонти та обслуговування.
  1. Призначити відповідального за виконання облікової політики фахівця з обробки первинної документації Хмельовську Дар’ю Миколаївну.
  2. Контроль за дотриманням облікової політики покласти на головного бухгалтера Завальнюка Костянтина Григоровича, який має забезпечити своєчасне впровадження та дотримання затверджених процедур і методик.
  3. Фахівцю з обробки первинної документації Хмельовській Дар'ї довести зміст наказу до відома керівників структурних підрозділів Філії засобами корпоративної пошти Outlook.

 

 

Директор філії «Вендичанський елеватор»

ТОВ «МХП-Агрокряж»        _______________Олександр ДУДНИК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 3

 

Опис відділу бухгалтерії компанії МХП

 

Відділ бухгалтерії компанії МХП відповідає за управління фінансовими ресурсами компанії, забезпечення точності та своєчасності фінансової звітності, а також за відповідність фінансових операцій чинному законодавству та внутрішнім стандартам компанії.

 

         Професійні та особистісні компетенції працівників бухгалтерії:

 

1. Достатній рівень експертизи з первинного обліку та документообігу;

2.Достатній рівень адаптивності до змін; вміння докладати зусиль і адаптувати свої дії і поведінку згідно з новими вимогами і методиками, що доведено керівником;

3.Підвищення рівня компетенцій і розширення області знань, згідно вимог керівника. Вміння навчатися новим інструментам обліку.

 

              Структура відділу:

 

Головний бухгалтер: очолює відділ, контролює всі бухгалтерські процеси, відповідає за складання фінансових звітів та взаємодію з аудиторськими організаціями.

 

Фахівець з обробки та внесення бухгалтерських даних:

  1.       реєструє первинні документи в 1С без порушення цільових термінів і зауважень до якості проведених транзакцій згідно графіку документообігу та функціональної карти;
  2.       контролює наявність оригіналів документів, якщо такий вид документ не підписано ЕЦП;
  3.       контролює наявність документів, підписаних ЕЦП у системах електронного документообігу;
  4.       комплектує в хронологічному порядку документи після їх оброблення та готує до зберігання.

 

Спеціаліст з податкових питань: відповідає за податкову звітність і консультації з питань оподаткування.

 

Менеджер з кадрового діловодства та надання адміністративних послуг: контролює нарахування зарплати працівникам, веде облік трудових книжок та інші кадрові питання, пов'язані з оплатою праці.

 

         Інструменти та програмне забезпечення:

 

  • Бухгалтерські програми: використання спеціалізованого програмного забезпечення для ведення бухгалтерського обліку і складання звітності (наприклад, 1С, SAP);
  • Електронний документообіг (Partners, Medoc, Вчасно, Grain)

 

                Процедури та контроль:

 

  • Внутрішній контроль: забезпечення точності і відповідності облікових записів, аудит і перевірка бухгалтерських записів;
  • Регулярні перевірки: проведення регулярних внутрішніх та зовнішніх аудитів для перевірки відповідності стандартам і законодавству.

 

 

               ОСНОВНІ ОБОВЯЗКИ З ДЕТАЛЬНИМ ОПИСОМ

 

  1.        Облік необоротних активів:
    1.     Приймає від МВО належним чином оформлені документи на оприбуткування, вибуття та переміщення Основних засобів (ОЗ) та інвестицій;
    2.     Створює в 1С інвестиції, картки ОЗ та баки транспортних засобів;
    3.     Проводить прихід інвестицій, контролює наявність специфікації до договору.
    4.     Проводить операції по руху орендованої техніки та ОЗ у підприємств Групи (отримання, переміщення, вибуття);
    5.     Одержує у відповідального менеджера документи на оренду техніки чи транспортних засобів у сторонніх контрагентів та подає їх в запит ІТСМ;
    6.     Збирає підписаний МВО звіт по залишках ОЗ раз на півріччя, звіт по залишках інвестицій щомісячно;
    7.     Подає запит в ІТСМ для введення ОЗ в експлуатацію;
    8.     Роздруковує Акти введення в експлуатацію ОЗ, контролює підписання МВО та зберігання ПД;
    9.     Подає для проведення в 1С Акти на списання ОЗ через запит в ІТСМ;
    10. Подає документи на реалізацію через запит в ІТСМ, друкує проведені Накладні на реалізацію та передає менеджеру договору для підписання у покупця, контролює підписання та зберігання ПД;
    11. Контролює наявність оригіналів первинних документів, якщо операція була проведена по копіях/дублях;

 

  1.        Облік ТМЦ та МШП:
    1.     Приймає від МВО належним чином оформлені первинні документи та відображає операції в 1С:
      •        ТТН, вибірково перевіряє якість оформлення ТТН за вагарем;
      •        Прихід на зберігання, закупівлі, переміщення, розхід зі зберігання зерна;
      •        Подає звіти по руху зерна згідно регламентів;
      •        Проводить прихід ТМЦ, МШП;
      •        Проводить акти на списання ТМЦ та МШП, шляхові листи по транспортних засобах;
      •        Проводить передачу в експлуатацію МШП, Переміщення та Списання МЦ з експлуатації;
    2.     Приймає належним чином оформлені документи на реалізацію та подає їх в заявку ІТСМ. Термін - не пізніше наступного дня від дати документу. Контролює наявність підписаних документів з покупцем;
    3.     Проводить коригування, виправлення помилок згідно зауважень МОО та ЗЦО;
    4.     У період навчання комірників - здійснює контроль за коректним відображенням приходів, які проводяться зав. складом (перевірка відповідності бюджетів, відповідність обов’язкових реквізитів в 1С первинному документу);
    5.     Збирає щомісячно підписані Матеріальні звіти у МВО та Акти на списання.

 

  1.        Облік взаєморозрахунків:
    1.     Проводить авансові звіти;
    2.     Проводить відрядні наряди.
    3.     При отриманні актів звірки взаєморозрахунків подає запит на ITSM для проведення звірки.

 

  1.        Інше:
    1.     Відображає в 1С інвентаризаційний опис згідно даних комісій, контролює наявність пояснень недостач та надлишків;
    2.     Передає в ЗЦО підписану директором та комісією інвентаризаційну відомість для подальшого обліку;
    3.     Підшиває щомісячно первинні документи та передає до архіву;
    4.     Сканує первинні документи при запитах та перевірках ЗЦО;
    5.     Виконує інші розпорядження менеджера з організації обліку, щодо ведення бухгалтерського обліку.

 

Відділ бухгалтерії є критично важливим для забезпечення фінансової стабільності та прозорості компанії МХП, сприяє ефективному управлінню фінансами та підтримує дотримання законодавчих і внутрішніх стандартів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 4

 

інтегровані фахові Завдання  для контролю сформованих вмінь і навичок

 

Використовуючи вихідні дані (згідно варіанту) та розцінки за надані послуги по зберіганню зерна на філії ТОВ «МХП-Агрокряж» «Вендичанський елеватор», необхідно:

  1.     визначити вартість послуг по зберіганню зерна;
  2.     перевірити правильність визначених бухгалтером сум;
  3.     сформувати висновок за результатами перевірки;
  4.     оформити складську квитанцію на прийняте на зберігання зерно.

 

 

Варіант 1

 

 

 

Показник

Значення

1.Вага отриманої пшениці

12 т

2. фактичні показники якості:

Вологість,%

Засміченість, %

 

14,6%

1,4%

3.Договірні показники якості:

Вологість,%

Засміченість, %

 

14,5%

1,0%

4.Термін зберігання зерна, міс.

4 міс.

5. Пред’явлено рахунок на оплату виконаних послуг по зберіганню зерна в розмірі

5620,5грн

Варіант 2

 

Показник

Значення

1.Вага отриманої пшениці

10 т

2. фактичні показники якості:

Вологість,%

Засміченість, %

 

14,8%

1,5%

3.Договірні показники якості:

Вологість,%

Засміченість, %

 

14,5%

1,0%

4.Термін зберігання зерна, міс.

2 міс.

5. Пред’явлено рахунок на оплату виконаних послуг по зберіганню зерна в розмірі

4720,3грн

 

Варіант 3

 

Показник

Значення

1.Вага отриманої пшениці

15 т

2. фактичні показники якості:

Вологість,%

Засміченість, %

 

14,9%

1,2%

3.Договірні показники якості:

Вологість,%

Засміченість, %

 

14,5%

1,0%

4.Термін зберігання зерна, міс.

6 міс.

5. Пред’явлено рахунок на оплату виконаних послуг по зберіганню зерна в розмірі

6230,8грн

 

 

Варіант 4

 

 

Показник

Значення

1.Вага отриманої пшениці

18 т

2. фактичні показники якості:

Вологість,%

Засміченість, %

 

14,7%

1,6%

3.Договірні показники якості:

Вологість,%

Засміченість, %

 

14,5%

1,0%

4.Термін зберігання зерна, міс.

5 міс.

5. Пред’явлено рахунок на оплату виконаних послуг по зберіганню зерна в розмірі

7320,7грн

Варіант 5

 

Показник

Значення

1.Вага отриманої пшениці

20 т

2. фактичні показники якості:

Вологість,%

Засміченість, %

 

14,6%

1,3%

3.Договірні показники якості:

Вологість,%

Засміченість, %

 

14,5%

1,0%

4.Термін зберігання зерна, міс.

7 міс.

5. Пред’явлено рахунок на оплату виконаних послуг по зберіганню зерна в розмірі

6450,9грн

 

Варіант 6

 

Показник

Значення

1.Вага отриманої пшениці

12 т

2. фактичні показники якості:

Вологість,%

Засміченість, %

 

14,8%

1,7%

3.Договірні показники якості:

Вологість,%

Засміченість, %

 

14,5%

1,0%

4.Термін зберігання зерна, міс.

9 міс.

5. Пред’явлено рахунок на оплату виконаних послуг по зберіганню зерна в розмірі

9840,8грн

 

Варіант 7

 

Показник

Значення

1.Вага отриманої пшениці

24 т

2. фактичні показники якості:

Вологість,%

Засміченість, %

 

14,6%

1,6%

3.Договірні показники якості:

Вологість,%

Засміченість, %

 

14,5%

1,0%

4.Термін зберігання зерна, міс.

3 міс.

5. Пред’явлено рахунок на оплату виконаних послуг по зберіганню зерна в розмірі

11850,00грн

 

Варіант 8

 

Показник

Значення

1.Вага отриманої пшениці

30 т

2. фактичні показники якості:

Вологість,%

Засміченість, %

 

14,7%

1,8%

3.Договірні показники якості:

Вологість,%

Засміченість, %

 

14,5%

1,0%

4.Термін зберігання зерна, міс.

2 міс.

5. Пред’явлено рахунок на оплату виконаних послуг по зберіганню зерна в розмірі

15640,8грн

 

 

Варіант 9

 

Показник

Значення

1.Вага отриманої пшениці

16 т

2. фактичні показники якості:

Вологість,%

Засміченість, %

 

14,65%

1,2%

3.Договірні показники якості:

Вологість,%

Засміченість, %

 

14,5%

1,0%

4.Термін зберігання зерна, міс.

4 міс.

5. Пред’явлено рахунок на оплату виконаних послуг по зберіганню зерна в розмірі

5950,8грн

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

РЕЦЕНЗІЯ

на  методичну розробку відкритого заняття

викладача ВСП «Могилів-Подільський технолого-економічний фаховий коледж

Вінницького національного аграрного університету»

Омелько М.А. по темі «Обробка бухгалтерських документів і ведення обліку на посаді бухгалтера з обліку операцій з хлібопродуктами на  філії ТОВ МХП «Агрокряж» Вендичанський елеватор»

 

    Методична розробка відкритого заняття з дисципліни «Навчальна практика з фінансового обліку» на тему «Обробка бухгалтерських документів і ведення обліку на посаді бухгалтера з обліку операцій з хлібопродуктами на  філії ТОВ МХП «Агрокряж» Вендичанський елеватор», розроблена викладачем Омелько М.А., передбачає методику проведення практичного тренінгу  в умовах виробництва з метою формування професійної мотивації здобувачів освіти до    успішної фахової діяльності.

Методична розробка містить матеріали студентоорієнтованого підходу до навчально-виховного процесу. Студентоцентроване навчання розглядається як підхід навчання, при якому індивідуальні особливості студента до навчання максимально повно доповнюються сприятливим високо мотивуючим середовищем закладу освіти, зорієнтованим на поглиблене вивчення і опанування нових знань, це дозволяє забезпечити взаємозв’язок особистості та суспільства в навчальному процесі, гармонійно узгоджуються їх інтереси на засадах рівноправності та взаємоповаги.

На занятті демонструється широке застосування сучасних технологій практичного навчання, що сприяє підвищенню активності, самостійності студентів, їх зацікавленості у здобутті професійних вмінь та навиків. Здобувачі освіти мають можливість ще під час навчання в коледжі пройти первинну  адаптацію до роботи за спеціальністю, застосовуючи при цьому міждисциплінарні зв’язки. В процесі виконання студентами практичних завдань

інтегруються знання з різних тем дисциплін «Бухгалтерський облік», «Фінансовий облік», «Економіка підприємства»,  «Контроль і ревізія» для вирішення однієї проблеми, і це забезпечує взаємозв’язок фахових дисциплін з реальним виробництвом.

Матеріли  методичної розробки можуть бути рекомендовані викладачам при проведенні практичних занять з фінансового обліку при підготовці фахівців зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування» з освітньо-професійної програми «Бухгалтерський облік».

 

 

Рецензент:       к.е.н. В.А. Казьмір

 

 

 

 

РЕЦЕНЗІЯ

на  методичну розробку відкритого заняття

з навчальної практики з фінансового обліку на тему «Обробка бухгалтерських документів і ведення обліку на посаді бухгалтера з обліку операцій з хлібопродуктами на  філії ТОВ МХП «Агрокряж» Вендичанський елеватор»

 

 

Методична розробка заняття з дисципліни «Навчальна практика з фінансового обліку» на тему «Обробка бухгалтерських документів і ведення обліку на посаді бухгалтера з обліку операцій з хлібопродуктами на  філії ТОВ МХП «Агрокряж» Вендичанський елеватор» підготовлена викладачем Омелько М.А. та передбачає методику проведення практичного тренінгу  в умовах виробництва на робочому місці бухгалтера.

Практичне заняття побудоване на реалізації тісних міждисциплінарних зв’язків. Обрана викладачем методика заняття дає можливість здобувачам освіти підтримувати увагу на високому рівні, спонукає до самостійних досліджень, підвищує мотиваційне пізнання обраного фаху, сприяє розвитку творчої діяльності, загальних та інтегральної компетентностей освітньо-професійної програми спеціальності 071 «Облік і оподаткування». Під час проведення практичного тренінгу створено максимально сприятливі умови для розвитку та саморозвитку особистості студентів, виявлення та активного використання їх індивідуальних особливостей у процесі навчання.

Особливістю даного відкритого заняття є інтеграція навчання та виробництва, зокрема на базі бухгалтерії філії ТОВ МХП «Агрокряж» Вендичанський елеватор», яка є постійним стейкхолдером підприємства.

Дана методична розробка відкритого заняття може бути рекомендована для проведенні практичних занять та занять з практики у закладах фахової передвищої освіти при підготовці фахівців зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування» (освітньо-професійна програма «Бухгалтерський облік»).

 

 

 

 

 

Рецензент:                          Д.М. Хмельовська, фахівець з обробки первинної 

                                               документації, менеджер з кадрового діловодства та  

                 надання адміністративних послуг

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
3 грудня
Переглядів
94
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку